Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İnternet Explorer'e bağlanamıyorum?

Yanıt
Old 23-02-2008, 17:57   #1
AV59

Mutsuz İnternet Explorer'e bağlanamıyorum?

Dizüstü bilgisayarımdan İnternet Explorer'a bağlanamıyorum. Dolayısıyla hiçbir siteye giremiyorum. ADSL ve kablosuz modemimde bir hata yok, hatta Windows Live Hotmaile bağlanıyor. Sorunun nerede olduğunu yazacak olana şimdiden teşekkür ediyorum.
Old 26-02-2008, 22:25   #2
Av. Can DOĞANEL

windows uptade'e girip, güncellemelerinizi yapın. Düzelmezse, Program ekle/kaldır'dan windows internet explorer'ı kaldırın sonra yeniden uptade'e girip güncelleme yaptığınızda (hızlı / özel her ikisini de) explorer'ı göremeyince yüklemek isteyecektir. Yükleyin sonra yeniden güncellemeleri yapın. Bu süreçte birkaç kez bilgisayarı açıp kapatmanızı isteyecektir. Çözülmesi lazım.
Old 26-02-2008, 22:35   #3
Av.Cengiz Aladağ

Sorun çok daha basit olabilir: İnternet explorerı açın, dosya menüsünde "çevrimdışı çalış" işaretli ise, işareti kaldırın.
Old 26-02-2008, 22:38   #4
Av. Can DOĞANEL

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sorun çok daha basit olabilir: İnternet explorerı açın, dosya menüsünde "çevrimdışı çalış" işaretli ise, işareti kaldırın.
Basitten karmaşığa gitmek mantıklı tabi
Old 26-02-2008, 22:43   #5
Admin

Bana da DNS sorunu gibi geldi.

Önce tabii bilgisayarı ve modeminizi kapatıp açmayı deneyin, işe yarayabilir. İşe yaramazsa aşağıdaki yolu bir deneyip ekranda ne yazdığını bizimle paylaşınız:

Start - Run - cmd (Başlat - Çalıştır - cmd) yazın, açılacak pencerede önce şu komutu yazın:
> ping turkhukuksitesi.com [Enter'a basın]

Sonra da şunu yazın:
> ping 66.45.253.226

Ekranda ne yazacak bir görelim.
Old 26-02-2008, 22:51   #6
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Sorunun nerede olduğunu yazacak olana şimdiden teşekkür ediyorum.

Acaba kullanıcıda mı diye sorsam kızmazsınız değil mi?
Old 26-02-2008, 22:57   #7
Av. Can DOĞANEL

Hepsinden sonra benim önerdiğim yolu denemek zorunda kalırsanız. Uyap sertifika CD'nizi öncelikle bulmanızı, benim gibi dağınık biriyseniz çok aramak zorunda kalabileceğinizi önemle hatırlatırım. Çünkü sertifikayı yeniden yüklemeniz gerekecek.. Ayrıca nacizane herkese tavsiyem. CD olup da içinde yer tutacak bir şey yok.. Tümünü D sürücünüze bir yere kaydedin. Format sonrası sorun yaşamazsınız.
Old 27-02-2008, 00:10   #8
Av.Barış

anti-virüs programınızın firewall bölümü bağlantıyı engelliyor olabilir.Özellike kaspersky yada comodo gibi ürünler kullanıyorsanız bu tür sorunlar sıklıkla yaşanmaktadır.
Bİlginize
Old 27-05-2008, 06:08   #9
echokosmos

sayın meslektaşım av59..!
benim kanaatime göre sizin lap-top'un önce konfıgurasyonu ile ilgili probleminiz var(pc.yuklü programlar dizini)...sanal elktronık dunyada..pc..nize..musallat olan..stamplar..anti virüs yazılımları bulaşmış olabilir..ayrıca program yazılımları..şirketleri..kendi aralarında yarış halinde......MİCROSOFT WİNDOWS EXPLORER..(usa..kaynaklı)dünyaca ünlü bir proğram yazılım şirketidir....WİNDOWS İNTERNET EXPLORER..internete girmeye yarıyan(internetde sayfaları açan bir programdır..TARAYICI
dır..)..benin kanaatime göre..eğer..pc..nizin hafızası..genişse(20-40-60-80-10-120-140-160 ccbyt)..öne-
rim...2-3-4 cü tarayıcıları yüklemeniz...göreceksiniz..anında dilediğiniz internet web sitesine rahatlıkla girebilirsiniz...dünyaca ünlü tarayıcılar...1)windows internet explorer 7...2)fire-fox tarayıcısı..3)mozilla _firefox tarayıcısı 3)opera tarayıcısı..4)safari tarayıcısı..5)flock tarayıcısı..
6)sea monkey tarayıcısı...bu tarayıcılardan bir kacını sitelerınden indirin ve kurun pc..nızde...anında sorununuz çözülecekdir....ayrıca sanırım sizde eski bir tarayıcı (windows internet explorer 6...yüklü )olabilir.
sanırım bu bilgiler işinize yarar sorununuzu çözer..kolay gelsin...saygılar
Old 27-05-2008, 12:51   #10
Av.Mehmet Saim Dikici

Muhtemelen explorer hala açılmıyor. ÇÜnkü halen cevap vermemiş...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi