Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Mobbing sürecindeki idari işlem hakkımda

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-12-2015, 14:27   #1
Konuk

Varsayılan Mobbing sürecindeki idari işlem hakkımda

Merhabalar . Devlet memuruyum. İşyerindeki mobbing süreci içerisinde tarafıma verilen hukuksuz bir idari ceza hakkında İdare Mahkemesine işlemin yani cezanın iptali için müracaat etmiştim. İdare mahkemesi de müracaatımı haklı ve yerinde bulmuş ve hukuksuz şekilde mobbing süreci içerisinde verilen idari cezanın bozulmasına karar vermişti.
Ancak davalı idare duruma itiraz ettiği için karar bozuldu. Ve ben de Kararın düzeltilmesi için tekrar itiraz ve müracaat ettim. Bugün elime gelen tebliğ Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurulu kararında müracaatımın yerinde bulunmadığı yani reddedildiği yazılı.
Benim sorum şöyle olacak ; Ben ; mobbing süreci içerisinde hem mağdur ve hem de haksız ve hukuksuz idari işlemlere tabi tutuldum. Bu durumdan da mesleki hayatım ve kariyerim oldukça zarar gördü.
Gönderilen tebliğ de Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurulunun Karar Düzeltme Talebimi Reddine karşılık olarak İtiraz edeceğim herhangi bir merci yada makam ve süre yazılmamış . Ben bir üst makama itiraz etmek istiyorum. Bu durumda Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurulunun Kararın Düzeltilmesine ilişkin RED kararına karşılık olarak itiraz edeceğim bir üst makam ve itiraz sürem nedir ?
Old 09-12-2015, 23:19   #2
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

İdare Mahkemesinin verdiği iptal kararına karşı, davalı idare Bölge İdare Mahkemesine itiraz etmiş.

İtiraz üzerine Bölge İdare Mahkemesi, İdare Mahkemesinin iptal kararını bozmuş.

Bölge İdare Mahkemesinin itiraz üzerine verdiği bozma kararına karşı 15 gün içerisinde bir kereye mahsus karar düzeltme yoluna gitmişsiniz.

Karar düzeltme isteminiz, kararı düzeltilmesi istenen esas kararı vermiş olan Bölge İdare Mahkemesi 1. Kurulu tarafından incelenip reddedilmiş.

Karar düzeltme talebinin reddi kararı kesin olup başvurulacak bir makam olmadığı kanaatindeyim.

Doğrudan bir avukattan yardım almanız yararınıza olacaktır.
Old 09-12-2015, 23:28   #3
Konuk

Mağduriyetim büyük olduğu için bu haksız ve hukuksuz idari işleminin iptali ve kaldırılması ,
Yeniden değerlendirilmesi için davanın yenilenmesi yani yeniden yargılamaya gidilmesi, ve / veyahut Anayasa Mahkemesine bireysel olarak başvuru yapabilme ihtimalim nedir ? Veya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurabilir miyim? Nasıl?
Çünkü verilen idari ceza sadece ; işyerinde psikolojik değil, aynı zaman da da kadına yönelik ciddi şiddet türlerinden birini oluşturmakta. Onanarak kabul edilmesi , kabullenilmesi oldukça zor bir durum.
Bu halde Anayasa mahkemesi yetkili bir merci olabilir mi ? İdari olarak ; yeniden yargılama talebinde bulunulması mümkün müdür ?
Hukuksal yardımınız için çok çok teşekkürler . . . . . . . . . . .
Old 10-12-2015, 12:09   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Koşulların varlığı halinde yargılamanın iadesi elbette her zaman mümkündür.

İç hukuk yolları tükendikten sonra 30 gün içinde Anayasa Mahkemesine bireysel başvuru yapılabilir.

AİHM 'ne başvurmak için Anayasa mahkemesi Bireysel Başvuru yoluna başvurunun sonuçlanması gereklidir.

Her aşamada bir avukattan destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi