Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yüksek Hukuk Eğitimi Hukukta yüksek lisans ve doktora eğitimi ile ilgili konular

Amerika'da Hukuk Yüksek Lisansı

Yanıt
Old 21-09-2011, 12:00   #31
yyyasemin

Olumlu

mystery_a harika haber, Minnesota ünv ni biliyorum ve oradan birçok hoca Bahçeşehir ünv aracılığıyla Türkiyeye geldi. Şuanda başlamak üzere olan bir çalışma var Bahçeşehir ünv nin sayfasına mutlaka gir ben de katılacağım bu programa eminim çok farklı ufuklar açılacaktır. Ayrıca kabul aldın mı ? bu süreçte destek olabilirim.
Başarılar

Av. Yasemin GÜLLÜOĞLU (L.L.M-still PHD)
Old 04-01-2012, 17:59   #32
gizem8989

hukuk master ı uzerine hep amerika ve ingiltere uzerine konusulmus.peki sececegımız ulkeyı neye gore değerlendırmeliyız?hangı alanda uzlasmak ıstersek amerika ya da ingiletereye yonelmeliyix,bu konuda bıilgisi olan var mı?
Old 05-03-2014, 10:54   #33
yyyasemin

Uzun yıllardan sonra birşeyler yazmak istedim. Yaptığımız yorumlar verdiğimiz bilgiler umarım faydalı olmuştur. Bu siteden bana geri dönüş yapan sanırım 110 kişi ve bir çok arkadaşımız ABD de master yaptı.
Amerıkadan bir çok okuldan burs sözü aldık
En son geçen hafta İstanbul ünv. de Amerikadan gelen 5 büyük ünv. ağırladık ve panel çok coşkulu geçti.
Elimden geldiğince yardım etmeye yol göstermeye devam ediyorum..
sevgiler Yasemin
Old 11-06-2014, 12:06   #34
yyyasemin

Herkese Merhabalar,
Bu forum aracılığıyla umarım herkes hayallerine kavuşmuştur. Bu forumdan bana 110 a yakın arkadaş ulaştı ve elimden geldiğince yardımcı oldum.
Belki çekinerek yazmamış olanlar olabilir. Bu forum ve ulaştığım destek olduğum meslektaşlarımın bir kısmı döndüler. Murat minesotada master yaptı
ibrahim californıada % 80 burslu bitırdı döndü
Hazal hala orda
Ömer gitmek üzere
Gizem aynı şekilde
Tuğçe üniveriste ile yazışmalarını devam ettiriyor.
ve hatırlayamadığım diğer arkadaşlar....
Türkiye de master a başlayanlar

Arkadaşlar şuan 5 üniversiteyle iletişimi sıklaştırdık ve bizim aracılığımızla giden öğrencilere burs sözü aldık. Benim istanbul ünv den öğrencilerimin bir kısmı gitti. % 50 ye yakın burs alanda oldu.
Gönüllü olarak bu forumda yazdık ve ulaşanlara da faydalı olduk. Umarım bir nebzede olsa yardımcı olabilmişimdir.

Sevgiler

Yasemin GÜLLÜOĞLU, LL.M. (LL.D. candidate)
Attorney at Law
Email: lawyeryasemin@gmail.com
Cell: +90 (532) 786-8077
Old 17-07-2014, 12:13   #36
E.E

Merhaba, ben bu sene hukuk 2. sınıfa geçtim ve mezun olduğumda Amerika'da yüksek lisans yapmayı çok istiyorum; ancak başvuru sürecine ne zaman başlamam gerekiyor ve bu süreç içinde yurtdışı eğitim alanında uzmanlaşan kurumlardan yardım almam gerekir mi yoksa kendi başıma da halledebilir miyim hiç bilmiyorum. Bu konuda neler yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.
Old 22-07-2014, 09:39   #37
üye25928

Alıntı:
Yazan E.E
Merhaba, ben bu sene hukuk 2. sınıfa geçtim ve mezun olduğumda Amerika'da yüksek lisans yapmayı çok istiyorum; ancak başvuru sürecine ne zaman başlamam gerekiyor ve bu süreç içinde yurtdışı eğitim alanında uzmanlaşan kurumlardan yardım almam gerekir mi yoksa kendi başıma da halledebilir miyim hiç bilmiyorum. Bu konuda neler yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim.

Not ortalamanız 3.90 civarı olursa MEB bursuyla gidebilirsiniz ya da fulbright bursu da olabilir. Ama ekseriyette sağlam bir not ortalaması ve bir o kadar sağlam bir ingilizce bilgisi gerekmekte. Ayrıca Amerika'da velev ki kabul aldınız, eğitim paralı olduğu için senelik 50-60 bin dolar civarı da okul masrafı + konaklama olarak ödeyeceksiniz. Önde gelen hukuk fakültelerinde bu rakam 100 bini bulur. Paralı olarak kabul edilmek bile çokça zor adam akıllı ismi olan bir okula, paralı olarak kabul edilenlerin yaklaşıl %15i de burs almaya hak kazanıyor. Çok çeşitli kriterleri var.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi