Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

4 ve 8 yaşında iki oğlum var..

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-04-2012, 09:36   #1
Konuk

Varsayılan 4 ve 8 yaşında iki oğlum var..

merhabalar üzgünüm çünkü boşanıyorum 4 ve 8 yaşında iki oğlum var davanın sonucuna gelmiş durumdayız 4. celse görülecek shu uzmanları velayet raporunu çocukların babada kalması yönünde hazırlamış.ben şimdi geçici karar olarak 15 günde 1 pazar günleri sabah 09:00 akşam 17:00 olarak görüyorum tabiki yetmiyor. velayet eşime verildiği taktirde bu görüş günü değişir mi? bu konuda talebimiz olabilir mi? 4 yaşındaki bir çocuğun babada anneden ayrı kalması ne kadar adil bir karardır sorgulamak bile istemiyorum yardım edin lütfen.
Old 28-04-2012, 12:17   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Velayetin babaya verilmesi halinde, kişisel görüş günlerinin yetmediğini ve arttırılmasını derhal talep edebilirsiniz. Nihai kararda bu talebinizin gözönüne alınması ısrarla isteyebilirsiniz.

Velayet hususunda ise, uzman raporu önemlidir. Eksiklikler içeriyorsa rapora itiraz etmeniz mümkündür. Genelde kardeşlerin birbiriniden ayrılmamasına çalışılır. 8 yaşındaki yavrunuz kendini ifade edebililecek yaştadır. Babanın yanında kalmak istediğini bildirmiş olabilir. Mahkemece de dinlenilmesini talep edebilirsiniz.

Çocuklar şu anda ve boşanma sürecinde baba yanında kalmış gözüküyor. Uzman halen yaşadıkları ortamda, mutlu, sağlıklı ve huzurlu olup olmadıklarını, eksiklerinin bulunup bulunmadığını inceleyip buna göre rapor vermiştir.

Sayın Katılımcı,

Sizce eksik incelenmiş yanlış aktarılmış husular varsa bunları için mahkemeye beyanda bulunabilir, yeniden bilirkişi incelemesi talep edebilirsiniz. Aleyhe çıkacak kararı temyiz de edebilirsiniz.

En önemlisi haklarınızı bir avukatla birlikte savunmanızdır. Bu zamana kadar profesyonel destek almamış olmanız doğru değildir. Maddi durumunuz elverişli değilse davanızın bulunduğu yer barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz. Bunun için mahkemeden süre de talep edebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03909802 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.