Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

En iyi Ask Filmleri

Yanıt
Old 14-02-2007, 05:46   #1
Cest la vie

Varsayılan En iyi Ask Filmleri

Eee, 14 Subat, boyle bir baslik acmazsak olmazdi.

Benim soyle dusununce aklima gelen en iyi film 'The Notebook- Not Defteri'(2004 yapim) oluyor... Film boyunca ara ara agladigim, ara ara guldugum, bitimindeyse 'boyle bir ask varsa hayatta gercekten, umarim beni de bulur' diye ic gecirdigim tarifsiz bir film. Filmin Turkce ceviri ismini dogru hatirliyor muyum diye googleda bir arama yaptim ve bakin soyle bir sayfaya ulastim: http://www.sinemafanatik.com/yabbse/...threadid=12414
Bu linkin ozellikle ilk sayfasindaki yorumlarin her birine ben de kesinlikle imzami ekliyorum. Izleyin mutlaka...

Bir diger film de "Moulin Rouge-Kirmizi Degirmen(2001)". Nicole Kidman'dan guzel bir ask muzikali.Hem muzikleri cok guzel, hem de film kendini gercekten izlettiriyor... Tavsiye ederim.

Bir de bu ikisine nazaran biraz daha eski olan ama asla unutulmayacak, yine hungur hungur aglatan "City of Angels-Melekler Sehri". Nicolas Cage'in unutulmaz filmi... Insana sonucunda hepimizin her 'son'da yasadigi bir soruyu yeniden sorduruyor: NEDEN? Itiraf etmeliyim ki cok vicdansiz ama super bir film.

Hadi bir arsiv olusturmaya calisalim. Sizlerin unutamadigi ve mutlaka izleyin dediginiz filmler neler?
Old 14-02-2007, 09:48   #2
Viyola

Bir Türk sineması fanatiği olarak "Selvi Boylum Al Yazmalım"
Türkân Şoray ve Kadir İnanır'ın muhteşem oyunculuğu,o iç konuşmaları ve Cahit Berkay'ın unutulmaz müziği...Her ne kadar "sevgi emektir" dense de,aşk başka birşey...
Old 14-02-2007, 11:04   #3
esraesra

kasımda aşk başkadır ve melekler şehri.iki filmide tek geçerim.
Old 14-02-2007, 12:51   #4
Sinem Kazar

50 ilk öpücük.....mükemmel bir film şiddetle tavsiye ederim....ve AŞK MEKTUBU kevin costner'ın en iyi filmlerinden biri bence))
Old 14-02-2007, 17:10   #5
Av.Nermin

Biraz fazla eski olacak ama
Aşk filmi denince aklıma ilk gelen
Rüzgar Gibi Geçti
Old 19-02-2007, 21:31   #6
Av.Bülent Özkan

Alıntı:
Yazan Av.Nermin
Biraz fazla eski olacak ama
Aşk filmi denince aklıma ilk gelen
Rüzgar Gibi Geçti

Katılıyorum. Dünya çapındaki bir ankete göre , gelmiş geçmiş filmler arasında çekilmiş en iyi aşk filmi Rüzgar gibi geçti seçilmiştir. Tescillidir özetle.. Bence de Casablanka ile beraber en iyi aşk filmidir.
Old 07-03-2007, 19:53   #7
erdogan_agturk

Tabıkı melekler sehrı....sadece bır an ıcın nelerden vaz gecıyor ınsan...
Old 09-03-2007, 21:00   #8
allegria

Benim de aklıma ilk Kasımda Aşk Başkadır geldi..
Old 09-03-2007, 21:04   #9
hsn20

arkadaşlar aşk filmleri ben gerçekçi bulmuyorum çünkü yaşamadığım bir şeyi neden aşkı yaşıyor gibi oynayanları izleyip te kendime pay çıkarayım tutarlı değil bence..
Old 10-03-2007, 00:48   #10
cesur_yürek

En iyi aşk filmi yoktur.Konusu aşk olup çekilmiş filmler iyi aşk filmleridir belki ama iddia ediyorum daha en iyi aşk filmi çekilmedi
Old 11-03-2007, 15:43   #11
libra

Olumlu

1995 The Bridges of Madison County (Yasak İlişki)
Yönetmen: Clint Eastwood Oyuncular: Meryl Streep - Clint Eastwood

1990 Ghost (Hayalet)
Yönetmen: Jerry Zucker Oyuncular: Patrick Swayze – Demi Moore

2000 Autumn In New York (New York'ta Bir Sonbahar)
Yönetmen : Joan Chen Oyuncular: Richard Gere - Winona Ryder

yazılanlara ilave
Old 11-03-2007, 17:16   #12
brkmnks

Alıntı:
Yazan cesur_yürek
En iyi aşk filmi yoktur.Konusu aşk olup çekilmiş filmler iyi aşk filmleridir belki ama iddia ediyorum daha en iyi aşk filmi çekilmedi

cesuryurek, size bos evi tavsiye ediyorum..

zaten tek bir tane ask filmi vardir o da bos evdir....
Old 11-03-2007, 18:56   #13
bozoli

en iyi aşk filmi konusunda yabancı filmler çok iyi (aklıma bir sürü film geliyor) ama en iyi türk aşk filmi bence senede bir gün. ne bileyim ben çok etkilenmiştim (belki de o zamanlar deli gibi aşıktım).
Old 19-03-2007, 15:25   #14
av.yıldıray

Sevgi neydi? Sevgi EMEKTİ.

Bir Numara: "Selvi Boylum, Al Yazmalım"
Old 12-04-2007, 12:58   #16
av.fazilet

en iyi aşk filmi aslında insanın kendi yaşadığıdır.
Old 12-04-2007, 13:35   #17
mehtapa99

New York da bir sonbahar' ı tek geçerim .. hayatımın filmi . O filmden sonra saçlarımı kestirmiştim.Ne kadar etkilendiğimi siz düşünün.Aşk bu kadar güzel anlatılamaz ...
Old 17-04-2007, 15:01   #18
diaMehmet

melekler şehrini tavsiye ediyorum.. mutlaka izlenmesi gereken bir film
Old 21-04-2007, 15:45   #19
SelinDoğan

göl evi,melekler sehrı ıkısıde cok guzeldi..göl evinden bahseden olmamıs tavsıye ederım..asil bir ask icinse ask ve gurur..bay darcy orda cok asildi...
Old 21-04-2007, 16:08   #20
diaMehmet

göl evide güzeldi elbette ancak melekler şehrini tek geçerim tabii kasımda aşk başkadır diye mükemmel bir film daha varken diğer filmler nolur bilmem
Old 21-04-2007, 17:08   #21
emirhan_1905

Varsayılan ccp

benım bu zamana kaadar izlemiş olduğum en güzel aşk filmi titanik.İnsan gerçekten kendinden geçiyo.aşkı için herşeyi göze alan bir aşkın hikayesi herkese tavsiye edrim
Old 29-04-2007, 23:56   #22
Heybe Hukuk

Notebook, Bridget Jone's Diary, Selvi Boylum Al Yazmalım, Dila Hanım, Sisi, Sen Uyurken kim bilir kaç kere izlediğim, birçok kereler daha izleyebileceğim, etkisinden hiçbir zaman kurtulmadığım, kurtulmayı istemeyeceğim harika aşk filmleridir.
Old 30-04-2007, 21:23   #23
stankubrik

hımm bakalım sinemadan bir nebze olsun anlayan biri olarak.mesela son zamanlarda izlediğim dünyanın orta yerinde aşk için ağlıyorum adı altında bir uzakdoğu filmi vardır.tavsiye edilir.ayrıca venedikte ölüm,Un homme et une femme adlı 66 fransız yapımı bu eşsiz film tavsiye edilir.tamam duygusallık ama fazla derinlere inmeden biraz sertlik,biraz ayrılık,biraz platoniklik olması gerekir.
Old 03-06-2007, 18:45   #24
SMK38

-aşk ve gurur-
müzik mi filmi anlatıyor film mi müziği aydınlatıyor karar veremeyeceğiniz, etkileyici, buruk bir aşk hikayesi
Old 04-06-2007, 06:24   #25
stankubrik

arkadaşlar unuttuğumuz bir film herkes izlememiştir ama;
eternal sunshine of the spotless mind
filmi izlenile ve aşkın nelere kadir olduğu görüle.
10-8
Old 04-06-2007, 06:30   #26
stankubrik

kim ki duk filmleri 'zaman' 'boş ev' 'yay'

bakalım hatırlayacak mısınız?
in the mood for love
aşk zamanı
kendileri tony leung ve maggie cheung ile beraber wong kar wai nin eşsiz sinema dili ile helle o onulmaz müziği ile dört dörtlük
Old 05-06-2007, 16:02   #28
ecesaka

Alıntı:
Yazan avukat_hasan
lost isimli diziye takıldınız mı hiç

Beni televizyon karşısına mıhladığı için dizilere karşı olmama rağmen, birçok bölümünü izlediğim nadir dizilerden biridir Sanırım yakın zamanda bizde de bu dizinin Türk versiyonu yayınlanmaya başlayacakmış...
Old 05-06-2007, 20:01   #29
asiyeöngü

Batı Yakası Hikayesi.....................Natali Wood-Richard Beymer

Casablanca................................Humphrey Bogard-Ingrid Bergman

Rüzgar Gibi Geçti.........................Clark Gable-Vivien Leigh

Pretty Woman............................Richard Gere-Julia Roberts
Old 09-07-2007, 19:39   #30
erdogan_agturk

en ıyı ask fılımlerı;melekler sehrı,soguk dag(ıcınde savas olmayan ask fılmı olurmu ),al yazmalım selvı boylum...forest gump..mantıksız,aptal ama mutlu bır adam..tanrı dunyayı sankı sadece o yasasın dıye yaratmıs mutlaka ızleyın...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi