Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Aşk.........

Yanıt
Old 02-05-2007, 11:23   #61
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Sayın muhatap,
Şiir çok güzel... Vallaha hukukçu olarak böyle bir şiirle aşka yaklaşmak aşka da değişik geleceğinden kapılarını belki aralayacaktır. Aşkı kandırmak çok zor onu inandırmak onda kalmak gitmememek ya da gidilmemesi için uğraşılmak her şeye rağmen güzl şu aşk işte.Zıkkım olsa yine içeriz aşkı biz....
Old 05-05-2007, 00:07   #62
mehtapa99

uyuyorum uyuyorum günler çabuk geçsin diye
kadehleri sayıyorum acımı dindirsin diy
Old 05-05-2007, 00:08   #63
mehtapa99

bekliyorum... bekliyorum bu sensizlik bitsin diye...
Old 05-05-2007, 15:33   #64
muratsadioğlu

Varsayılan Şiir üzerine..

Bu köşeyi seviyorum:Şiir niteliğindeki bir iki dize,rahabililite ediyor beni;ötekiler hasta..
Hangimiz yaşamımızda,duygu yoğunluğunda boğulmamak için şiir yazmadık..Allah'ın emri sanki.
Kimimiz becerdi bunu..Kimimiz de,kendilerinin dahi beğenmediği bir şeyler karaladı:düşman başına..
Sözüm meclisten dışarı.
Bendeniz,bir şiirden alınmış aşağıdaki dizeleri okuduktan sonra,bu sevdadan vazgeçtim.Böylece hem kendim eziyet çekmekten kurtuldum,hem şiir sevenler.
Şiiri ve yazarını hatırlayacak mısınız:

''Ey vatandan müjdelerle bize kadar gelen rüzgâr!.
O sarışın sahillerde,kara gözlü genç kızlar
Yaz gecesi mehtap ile konuşurken
Doğru söyle..sordular mı bizleri''

Hangimiz rüzgara bu soruyu sormadı?.
Şiirle kalın
Old 05-05-2007, 16:24   #65
av.öznur

bu devşrde yok artık o eski aşklarve hatta bence eskiden de yokmuş. kavuşamamanın acısını aşk sanmış insanlar yıllarca. aslında sadece elde etme hırsıymış hissettikleri ki artık o kadarı bile kalmadı kimsede...
Old 05-05-2007, 16:55   #66
mehtapa99

insanın karşısında bir duvar varsa değil elde etme hırsı dünyanın en güzel aşkı kar etmezzzmişşş... etmiyorrr...
Old 14-05-2007, 17:26   #67
suskun_juliette

Aşk...Anlamsızlığın Anlamıdır...Karanlıkta Seçilebilen Tek Bir Yıldız Gibidir...Ve Bir Gece Aniden...Gökyüzünü Terk Edip Gider...Gün Olur Gece Olur,Yıldızlar Göçer,Güneş Çekilir Gider...Sadece Gökyüzünü Bulutlar Terk Etmez...Bulut Kadar Sadık Aşkların Limanında Soluklanmanız Dileğiyle......
Old 30-05-2007, 20:17   #68
AV.ZAFER TUNCA

aşk, için içine sığmayacak kadar doluyken, karşındakinin, o söyleyemediğin tek bir cümleyi (seni seviyorum)anlayabilmesi için binlerce cümle kurmandır.
Old 31-05-2007, 10:10   #69
uSaRe01

Arz-ı hâl etmeye cânâ seni tenha bulamam.
Seni tenha bulacak kendimi asla bulamam.

Ey sevgili:Halimi arz edeceğim amma, seni yalnız bir köşede yakalayamıyorum. Seni yalnız yakaladığımda ise, aklımı başımdan aldığın ve kendimi kaybettiğim için yine halimi arz edemiyorum. Diyor özetle şair. Aşk bu olsa gerek.
Old 31-05-2007, 10:27   #70
uSaRe01

Alıntı:
Yazan çitlenbik
Aşk...Anlamsızlığın Anlamıdır...Karanlıkta Seçilebilen Tek Bir Yıldız Gibidir...Ve Bir Gece Aniden...Gökyüzünü Terk Edip Gider...Gün Olur Gece Olur,Yıldızlar Göçer,Güneş Çekilir Gider...Sadece Gökyüzünü Bulutlar Terk Etmez...Bulut Kadar Sadık Aşkların Limanında Soluklanmanız Dileğiyle......

Bulutlar hep aynı bulutmudur gökyüzünde kalkan olan bize.Evet terketmezler gökyüzün ama, sadık da kalmazlar bir diyarda. Bazen serinlik verir yanan bedenlere gündüz vakti, bazen gözyaşlarını akıtırlar dertlilerle birlikte.Lakin onlarda gider durmaz bir müddet sonra başka diyarlara.Ama güneş aynıdır,gece göz kırpışları ile aşıklara ilham veren yıldızlar aynıdır, unutmaz,aksatmazlar zamanı, paylaşırlar güzelliklerini tüm varlıklarla.Gece güneş,gündüz yıldızlar çekilir istirahate.Ama asla terketmezler.Çünkü onlar insan değildir.
Old 31-05-2007, 10:32   #71
uSaRe01

Sayın Muhatap;

Şayet bu şiire ŞUKUFE'nin verdiği cevap da var ise sizde onu da yayınlayınız.Zira; ŞUKUFE'nin de bir cevabı olması lazım.Şayet yok ise bizim üniversitede yayınladığımız bir dergide olacaktı bulabilirsem bir nüshasını oradan, ben eklemeye çalışayım. Saygılar...
Old 31-05-2007, 10:38   #72
akdevrim

Yeni Fikir

bilinmeyen bir adres,sığınacağın liman...
aşkı arar durursun,uçup giderken zaman....

akdevrim.3105.2007.istanbul..
Old 31-05-2007, 16:25   #73
uSaRe01

Hissizdi yüreğim aylar var;
Aşktan yana sessiz.
Mevsimler yapayalnız,iklimler kurak
Dosttan yana ıssız.
İbtilaya mübtela ibtidai duygular
Yardan yana yassız.t
Efkarsız ve hissiz.

Bahtsızdı yüreğim aylar var,
Od'a yanana kadar tâ ki.
Seni bildim bileli ey sevgili
Terennüm ettiğim tek şarkımsın.
Adının geçmediği mısralar
Nâkıs ve tatsız.

(M.F.Y)
Old 03-06-2007, 12:24   #74
av.erhanturkan

AŞk İnsanin YaradiliŞinda Vardir DÜŞÜnÜn Kİ Bİr Taraftakİs Sahİplenİlme Duygusu DİĞer Taraftakİ Sahİplenme Duygusu İkİsİnİn BÜtÜnleŞtİĞİ Nokta AŞktir
Kisaca Bu İnsanoĞlunun Genlerİnde Vardir Kİmse Kendİnİ Kandirmasin Saygilar...
Old 04-06-2007, 18:43   #75
uSaRe01

döküp varlığı gitmektir; adı Aşk!

elinde sükkeri ayruğa sunup

ağuyu kendi yutmaktır; adı Aşk!

belâ yağmur gibi gökten yağarsa

başını ona tutmaktır; adı Aşk!

bu âlem sanki oddan bir denizdir

ona kendiyi atmaktır; adı Aşk!

var eşrefoğlu rûmî bil hakîkat

vücûdu fani etmektir; adı Aşk!

(eşrefoğlu rûmî)
Old 05-06-2007, 22:38   #76
suskun_juliette

Aşk Romantizm Yaratabilmenin Bahanesidir
Bencilliğinle Savaşmaktır.Ya Sen Ya O Ya Da İkiniz..Bu Seçeneklerin Arasında Kalmaktır.
Şekerli Bir Sakız Gibidir,Çiğnersin Başlarda Tadı Mükemmeldir Sonra Yapışır Kalır Ellerine Ve Tatsızlaşır.
Başlarda Kalbin Zelzelerle Sarsılıp Durur,Sonra Bakarsın Ya Yıkmışsındır Ya Yıkılmışsındır.
Old 08-06-2007, 11:02   #77
uSaRe01

Arkadaşlar bu şiri aşk şiri olarak mı yoksa br vasiyetname olarak mı almak gerektiğine kanaat getiremedim ancak; şiirdeki yalınlığa, içtenliğe, samimiyete ve kelimelerin birbirini üzmeden ve peşisıra çağıldayışına bayıldığım için sizinle paylaşmak istedim.

Y. Ziya Ortac'ın şiiri (Ölüm şiirleri Antolojisinden alınmıştır) :

Siyah uzun saçlarından beyazlandığı zaman
Aşkımızın şahidi olan yollarda gezin.
Yıllarca seni candan seven bu aşığı an
Bir sonbahar yaprağı gibi solunca benzin.

Ey Güzel! İşte o gün sana en son hediye
Gönderdiğim bu şiiri oku da yavaş yavaş
Ağla! Be bu şairi pek çok ağlattım diye
Ruhumu sevindirsin o bir iki damla yaş.

Köyün mezarlığından geçersen bir gün eğer,
Birkaç dakika durup bak yosunlu taşlara;
Görürsen etrafını otlar bürümüş bir yer,

Ta yanına yaklaşıp benim adımı ara.
Sonra bırak göğsüne taktığın beyaz gülü
Bari kabrinde gülsün bu bahtı siyah ölü.
Old 09-06-2007, 20:32   #78
lets_get

Aşk,umudun peşine düşmektir.
Aşk,tanımadığın biri için ölmeyi dilemektir.
Aşk,sözlerin bittiği yerdir çoğu zaman..
Ve o an susmak gerekir,işte tam böyle!
Old 21-07-2007, 16:17   #79
suskun_juliette

Bir kez öğrendim,anlamı sadece onda saklı bir başkasıyla yaşamayı da istemem.Aşk,bence onu sadece öğretenle yaşamaktır
Old 21-07-2007, 22:39   #80
Av.Turan

Alıntı:
Yazan çitlenbik
Bir kez öğrendim,anlamı sadece onda saklı bir başkasıyla yaşamayı da istemem.Aşk,bence onu sadece öğretenle yaşamaktır
iide ya yanlış öğretmişse??? yada kendisi de bilmiyorsa
Old 22-07-2007, 14:46   #81
slide

Seni özlemek istemiyorum ben,
Ben seni yaşamak istiyorum,
Seni her özlediğimde sana bakmak istiyorum
Ve seni sende görmek sadece
Old 22-07-2007, 16:23   #82
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av.Turan
iide ya yanlış öğretmişse??? yada kendisi de bilmiyorsa

Ben çok iyi öğrendim ama?Öğrencinin karnesi aynı zamanda öğretmenin de karnesidir
Old 22-07-2007, 17:21   #83
Av.Turan

Alıntı:
Yazan çitlenbik
Ben çok iyi öğrendim ama?Öğrencinin karnesi aynı zamanda öğretmenin de karnesidir
umarım hep haklı çıkarsın bu konuda. öğretmenin hata yapmaz.
Old 22-07-2007, 19:05   #84
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan Av.Turan
umarım hep haklı çıkarsın bu konuda. öğretmenin hata yapmaz.

Aklıma lise yıllarım geldiUzun yıllar geçmedi aslında oldukça geçmişe gittiğim söylenemez
Lise Edebiyat Öğretmenim Edebiyata pek hakim değildi
Tahtaya ne yazarsa yazsın sildirirdim,%90u yanlıştı çünkü'
'Hocam öyle olur muymuş hiç?' repliğiyle tanırdı beni,her defasında yanlışlarını düzeltirdim,hocanın hocası olmuştum yani
Bu durumdan pek hoşnut olduğu söylenemez tabi Ama Kırmızı ona çok yakışıyordu Neyse,diyeceğim şu ki:Yanlışlar olursa biz de düzeltiriz,öğrencinin de öğretenin de öğreneceği çok şey var ve en büyük hocamız hayat..Kafamıza vura vura bir şeyleri öğretse de memnunuz biz hocamızdan
Old 23-07-2007, 14:23   #85
g_bedirkurum

YUVARLAĞIN KÖŞELERİ
Aşka gönül ile düşersen yanarsın.
Zeka ile düşersen kavrulursun.
Akıl ile düşersen çıldırırsın.
Duygu ile düşersen gülünç olursun.
Aşka düşmezsen kalabalığa karışırsın, ezilirsin.
Sersem sersem bakınıp durma bir yol seç.

ÖZDEMİR ASAF
Old 24-07-2007, 16:36   #86
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Aşk ey aşk beni içmeden sarhoş eden sen değil misin?
Old 29-07-2007, 22:10   #87
Av.Turan

...Gönlümdeki azgın devi rüzgarlara attım;
Gözlerle günah işlemenin zevkini tattım.
Gözler ki,birer parçasıdır senden ilah'ın,
Gözler ki,senin en katı zulmün ve silahın,
Vur şanlı silahınla,gönül mülkü düzelsin;
Sen öldürüyorken de,vururken de güzelsin!...
H.N.Atsız
Old 30-07-2007, 21:00   #89
suskun_juliette

Ya ben anlamıyorum,koskoca bedeni ayakta tutan sistem beyin iken bir karışlık bişey bizim hayatımızı alt üst ediyor,aşk kalple buluştuğunda kanın çekiliyor damarlarından.Bir kelime bir hece bir bakış bile sarsıyor,derin bir nefes almaya çalışıyorsun,sanki göğsün okyanusları bağrında taşır gibi,bin türlü kalabalık var içinde,kaybolup gidiyorsun işte.Aşk seni kendi değirmeninde öğütüyor,dönüp duruyorsun çarkların arasında.Ruhumun inleyişleri,çarkların gıcırdamaları ve sessiz bir gecede dökülen gözyaşları bana şöyle dedi:İşte Bu Aşk..Aşk birini kendinden öte görmektir,dağ gibi ulu durur karşında,en yüce varlıktır senin için..Aşk deyince asla susmayacağımı bilirim,yaşanılan bunlarsa adınız aşık..Başka bir tanımı yok..Geçmişi hiç yaşanmamış sayıp geleceğini ise tek bir yüreğe sığdırıp tek bir yaşama adayıp dua etmektir sessizce,gitmein vazgeçmesin diye..Ve aşk lafı geçince bir şeyler yazmaktır bir gün gelip sevilen de okusun diye
Old 30-07-2007, 21:08   #90
mehtapa99

hayatta dert edecek meseleleri olmayanların hüsnü kuruntusu belki de aşk....bunu ancak daha mühim meseleler yüzünden zorluklar ve sıkıntılar yaşadıktan sonra anlıyor insan..boşmuş aşkk,,boşluktanmış meğer...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05466104 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.