Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Yalvarırım Git..

Yanıt
Old 20-02-2007, 13:14   #61
suskun_juliette

öyleyse tek bir seçenek kalıyor geriye...ya yeni sayfalar açacaksın ya da defteri parçalayacaksın.iyi yazmayan bir kalemle birkaç cümle karalamıştım o deftere.ya o sayfayı yırtacağım ya da o kalemi çöpe atacağımtükenmez bir kalemle yazabilmeliyim sözlerimi..yazdığımda silinebilecek kadar aciz ve zavallı olmamalı...ya da kurşun kalem gibi yok olup gitmemeli kör bıçak uçlarında...daima kalabilmeli..evet doğru bir gün tükenmez kalemin de mürekkepi bitecek.her şey bir oyun aslında.rolleri doğru seçebildik mi muamma.ama bir şekilde bu oyun sürecek...
Old 20-02-2007, 14:38   #62
suskun_juliette

süslü ışıklarda yüzü parlayan biri değilim..benim yüzüm soğuk akşamlarda aniden kesilen elektirikten sonra yakılan ucuz mumlarda aydınlandı ve ellerimi onunla sıcak tutabilmeyi öğrendim....belki bu yüzden ufacık kaldı ellerim..
Old 20-02-2007, 15:42   #63
suskun_juliette

bir sigara yakmalıyım...dumanında hasret ve ayrılık olsun..senin bana sarıldığın gibi sımsıkı sarılmalı tütünler kağıtlara..her nefeste sana birikmeliyim.yavaş yavaş öldürmelisin beni.sensiz yaşamanın bir önemi olmadığını anlamalıyım.dünya gözümde değil..kül tablasında kalan kül tortuları gibi.bir gün uçup gidivermeli ellerimden..savrulmalı umarsızca esen rüzgarla...varmalı aşkın hüküm sürdüğü kıyılara..
Old 22-02-2007, 14:11   #64
v.o.

her insanın bir öyküsü varmış ama her insanın bir şiiri yokmuş . AMA ŞİİRLER VE ÖYKÜLER KENDİMİZE AİT OLURSA!!!...
Old 22-02-2007, 14:13   #65
suskun_juliette

volkan bey ne demeye çalıştığınızı anlayamadım.direkt söylerseniz sevinirim.bunları kendim yazıyorum.inanılmayacak nesi var anlamadım.ben sizin yazdıklarınızı sorguluyor muyum?
Old 22-02-2007, 19:51   #66
suskun_juliette

uzak olmak istediklerim yakında..yakın olmak istediklerim kilometrelerce uzakta..hayat duraklardan ibaret.hepimiz yolumuza yalnız başlıyoruz...yürüdükçe kavşaklarda birileriyle tanışıyoruz.bir yere kadar iştirak ediyorlar.kimi son durağa kadar bekliyor kimi ise ilk durakta iniveriyor..ve yine yolların sonu yalnızlığa varıyor...
Old 24-02-2007, 21:50   #67
suskun_juliette

her aşkın soyadıdır ayrılıklar
ardına kadar açık kapılar
terk edişinle çıplak duvarlara çarpıyorlar
eşikte yığılmış anılar
omuzlarından çekip attığın eski bir ceket gibi
beni de öyle atıp gidiyorsun
ellerin ellerimden kaçıyor
kollarım çaresiz..
iki yanımda sallanıyor
seni sarabilecek kadar güçlü değiller mi
yoksa durduğun mesafeden mi
ne denizler vazgeçebilir deli dalgalardan
ne sıcacık bir çay, buğusundan
ne de sigaram isyankar dumanından
kurtulamam etrafa saçılmış anılarından
her adımda cam kırıkları gibi kanlı iz bırakacak...
elif.....
Old 26-02-2007, 21:40   #68
suskun_juliette

Varsayılan .....

her şey çok uzaklarda...
sevdiğim şarkıları koparmışlar plaklardan
bir zamanlar inandığım şeyler el çekmiş benden
sökülmüş sevdiğim hitaplar dudaklardan
bir zamanlar okuduğum kitaplar düşmüş raflardan
bir bir göç etmişler şehrimden.
sevdiğim ne varsa....
hangi vakitti bilemedim
hangi alçak yelkovan ve akrebin buluştuğu bir andı
insanlar terk ederdi bilirdim
ruhun bedeni terk edişi gibi
sinsi bir vazgeçişti
DİRENEBİLİRDİM...
avunuşumdu her beyaz kağıt
mürekkepi savuruşumda boğardım kederimi
hokkada bir leke bile bırakmadan uçtu mürekkep..
kağıtlar savruldu ellerimden
ve usanmadan ayrılıklara vurdu yelkovan ve akrep
her şey bir kat daha acıtır oldu içimi
....
Old 26-02-2007, 21:53   #69
suskun_juliette

ağladım...
ilk kez makyajımın yüzümden akışını seyretmeden
aynanın karşısında kendimden iğrenmeden..
saf bir yüzle ağlayabildim
boyalar yavaşça aktıkça gördüm kendimi..
işte özlediğim buydu...
ilk kez saklamadım göz yaşlarımı
elimle yüzümü gizlemeden korkmadan acınmalardan ağlayabildim ilk kez..
özlediğim şey buydu..
belki de kendimi çok özlemiştim...
Old 26-02-2007, 22:14   #70
suskun_juliette

Önce ciğerime bir şey oturuyor son nefes gibi ağır
Lal olmuş dilimden birden tek bir söz dökülüyor
Üzülüyorum ama isyan edemiyorum belki kaderde bu vardır
Yolların sonu nereye varacak demiyorum çünkü biliyorum
Onca yaşanandan sonra görebiliyorum menzil çok yakın
Razıyım son bir gidişe vazgeçişe,serzenişlerim dargın
Umarsızca atılmış bir kahkaha yükseliyor göğe.deliriyorum
Mucizelere inanmıyorum çünkü gidiyorum.ağlama sakın...
Old 28-02-2007, 12:47   #71
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Git diyorsun gitmesini gerçekten istiyoru musun?
Seviyorum yarim ol dese bekle ben de geliyorum demez misin?
Sorularla karıştırdığımız kafamızda cevap nerede saklı,
Anahtarı nerede?
Bence sen kalbini dinle orada bir anahtar olmasın sakın...

Gitmelerle bitmez bitmesini sitediklerin dönüşler ise istediğin dönüşler değildir uzakları yakın etmek zor gelirken bizlere yakındakileri neden uzaklaştırıyoruz.Bence biz zır değil işi zora koşuyoruz.Sevenlere şans verin belki en doğrusu bu elif sence?
Old 28-02-2007, 19:57   #72
suskun_juliette

yağmur,soruları bilirsin.insanın içinde düğümlenir.çözemedikçe bir nefesin eksilir.hayattan elini çoktan çekmişsindir.anahtarları geçtim kapılar bile kapalı artık.belki de haktır haklıdır.belki de yasaktır...
Old 01-03-2007, 11:32   #73
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Nefesleri almak zor gelebilri insana düğüm olan bizler mi yoksa düğümleri zorlaştıran mıyız?İnsan gerçekle yetinmiyor gerçeğin arkasındaki görünmeyen bir perde var ya onu da görmek istiyor bu o kadar kolay değil.İnsanların düşüncelerini okuyamıyoruz bu sebeple güvenimiz,sevgimiz,saygımız kendi düşüncelerimize göre şekillenir oldu bu çok kötü sevdiğimiz için değil de karşımızdaki sevmiyor diye sevgilerden arkadaşlıklardan yeri geliyor yardan vazgeçer olmuş bu insanlar ne kadar yazık...
Aman daha çok şeyleri kapatırız anahtarını bir sandığa sakladığımız sandığı bulunmazlık diyarı yok ki oraya saklayalım biz ne kadar kapatsak da açmasını bilen açar kapıları.Yaşanacak olan tekrar yaşanır ölecek olan ölür gün görecekler göreceği günleri de görür.Dümen bizde ama yol belli geldiğimiz yola geri döneceğiz onun için içimizden geldiğince yaşayalım...İyilik ve sevgiye inanarak
Old 03-03-2007, 20:41   #74
Envanter

çitlenbik o kadar güzel döküyorsun ki duygularını bu marfet isteyen yani doğuştan gelen bir yetenek olsa gerek. ben şiir yazmıştım onları yazıyordum ama vazgeçeceğim artık. senin şiirlerin kimi insanların duygularına tercüman oluyor. hissedipte duygularımızı bir türlü sayfalarla buluşturamadığımız kalemlerimiz bu kadar hünerli olmasa gerek. büyük bir zevkle okuyorum şiirlerini sanki ünlü bir şairin kitabını okur gibi dersem abartmış olmam herhalde. saygılar sunarım.
Old 04-03-2007, 19:03   #75
suskun_juliette

İŞTE BU SON KEZ YANIŞIM VE YANILIŞIM

VE BU KAYBEDİŞLER İÇİN SON AĞIDIM

YALANCISIN...YALANSIN...ALDATMA ALDANIRSIN..

insanların maskelerini düşerken gördüm
sahnede kanlı ayak izleri..
oysa ben onlar için ölürdüm
kendi elleriyle söndürdüler kandilleri
perdenin ardındaki bakışları göremiyordum
bildiğim tek bir şey vardı
yaslanabilirdim sarılabilirdim sıcacıktı
gittim.. sarıldım ..çok üşüdüm
yalnız başıma kaldım caddelerde
soluksuz yürüdüm...
iğrenç bakışlar düştü omzumdan ayak ucuma
yabancılar can oldu
canım kadar sevdiklerim yaban oldu
oysa kurşun kokan eller değmemeliydi avcuma
sokak lambalarıyla koştum oradan oraya
kayboldum yalnızlığın zavallılığın ortasında
ne kadere lanet ettim ne de nefret ettim
sadece adınız olmayacak sayfalarda
ve bir daha dönüşü olmayacak bilirim
tuz basılmaz ki kanayan yaraya....
Old 04-03-2007, 19:32   #76
suskun_juliette

yarın doğum günüm..
doğdukları gün ölseler insanlar(keşke)
tıpkı benim seni kalbimde öldürdüğüm gibi..
dost...yoksun...döküldü riyalar..
kuruldu mizanlar...
anlıkmış hepsi... yüzünü güldürdüğüm gibi

ne yarınım ne dünüm...
her şey yalanmış senin gibi....
Old 04-03-2007, 19:35   #77
suskun_juliette

tek yudumluk bir şarap...ve de bir sigara
yeter hepsi bana...
sen kendini yalanlarda ara
doğuşum gidişim yok oluşum
ya da oradan oraya savruluşum
her şey on sekiz ciltlik bir kitapta saklı
belki de terk edenler çok haklı
ben kendimi yalanla avutmuşum
Old 04-03-2007, 19:41   #78
suskun_juliette

iki ayak üzerinde kurulu bir masa
gözler düşmüş duvarlardan kağıtlara
keşke o ölüm kokan ellerin olmasa
değmese parmakların namlulara
.................................
keşke hiç tanımamış olsam
yürüyüp gitsen yanımdan
omzuma bile çarpmasan
akıp gitsen yollardan
keşke hiç olmasan.............
Old 04-03-2007, 22:15   #79
calikusu_kamuran

Acil çitlembik" e

Syn Çitlembik, aşağıdaki yazım tarzınız daha iyi, yani her mısrada kafiye kurmak karşı tarafça algılanmayı zorlaştırıyor. Daha açığı şöyle diyeyim, ağzınızdan kendiniz sürekli aynı sesi çıkarın bir zaman sonra algılanmaz olur. Örneğin, tınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nnnnnnnn.

İşte bunun gibi bazen farklı ses tonlarına geçişte olmalı diye düşünüyorum, bazı şiirlerini okuyorum, ama okuduktan sonra aklımda neden bir şeyler kalmıyor diye düşünüyordum, anladım ki sürekli benzer sesleri kullanmaktan kaynaklayor gibi gelmeye başladı bana. Tabi bu sadece düşünce, yani gerçekliği olmayabilir veya belki ben öyle algılıyorumdur. Am şu aşağıdaki şiirinizi okuyunca aynı şeyi hissetmiyorum. Mesela şu sözcükleri size aktarayım, SES-SUS-PUS-CIS-KUS-LÖS-US- ve devam eder. Şimdi bunları peş peşe duyan biri okuduktan sonra hiç birini aklında tutamaz. Ama diğer yandan farklı bir tarz; DÖRT-KALENDER-MEŞİN-BİLGİSAYAR-UZAY-YER- ve devam eder. Şimdi bu iki grubu karşındaki bir arkadaşına oku, hangisi akılda daha kalıcı oluyor diye okuduktan sonra sor. Yani okuduktan sonra BURDA ŞU SÖZLER VARDI diye akılda kalıyor mu bakmayı deneyin. Yani BİR RENGİN İÇİNDE RENKSİZLİK VARDIR. İNSANIN ALGILAMASI ZAYIFLAR. FARKLILIK TANITICIDIR. Yeteneğiniz inanın çok yüksek, zaten o yüzden yazma ihtiyacı duydum, Bir mısradan diğer mısraya geçince aklımda yeni bir şekil doğmalı ve diğer mısrada yeni bir şekil. Hani bilirsiniz belki, DARB-I MESEL diye bir söz vardır, eski edebiyat dilinde ve bu, BİR METNİ BİTİREN EN SON SÖZDÜR VE KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR KADAR OKUYUCUNUN YÜZÜNE ÇARPILAN BİR SON SÖZDÜR. İşte her bir mısraya böyle bir özellik aktaracak kadar ilerletebilme imkanın olur mu bu yazış tarzını. BENCE BİR DENE. SENDE O VAR.

SAYGILARIMLA
(belki tam anlatamıyorum ama aşağıdaki şiirdeki tarz çok daha iyi ama onun ne olduğunu anlatmak veya anlamak biraz zor, sadece duydum onu ama ne olduğunu bilemiyorum)
Ama şu var ki her mısraya geçişince yeni bir tasvir uyanıveriyor, yani yukardaki değil yeni bir şey var oluyor her mısrada

insanların maskelerini düşerken gördüm
sahnede kanlı ayak izleri..
oysa ben onlar için ölürdüm
kendi elleriyle söndürdüler kandilleri
perdenin ardındaki bakışları göremiyordum
bildiğim tek bir şey vardı
yaslanabilirdim sarılabilirdim sıcacıktı
gittim.. sarıldım ..çok üşüdüm
yalnız başıma kaldım caddelerde
soluksuz yürüdüm...
iğrenç bakışlar düştü omzumdan ayak ucuma
yabancılar can oldu
canım kadar sevdiklerim yaban oldu
oysa kurşun kokan eller değmemeliydi avcuma
sokak lambalarıyla koştum oradan oraya
kayboldum yalnızlığın zavallılığın ortasında
ne kadere lanet ettim ne de nefret ettim
sadece adınız olmayacak sayfalarda
ve bir daha dönüşü olmayacak bilirim
tuz basılmaz ki kanayan yaraya....
Old 05-03-2007, 15:45   #80
suskun_juliette

bugün yeni bir gün yeni bir yaş
her şey değişiyor yavaş yavaş
adımlar uzuyor yollar kısalıyor
hayat sayfalarını tek tek açıyor
merhaba 19cu sayfa
Old 05-03-2007, 16:15   #81
suskun_juliette

bir gün şarkılar da tükenecek
sözler de..
tıpkı yüreklerin tükendiği gibi
sen ve ben gibi

nehirler yataklarını terk edecek
ruhun bedeni çıplak bırakışı gibi
senin kalbimden gidişin gibi

bir gün rüyalar da bitecek
tıpkı bu ucuz masal gibi
çoktan silinmiş olacak hafızalardan
sen gibi...sen gibi...
Old 06-03-2007, 22:50   #82
suskun_juliette

Olumlu

[quote=calikusu_kamuran]Syn Çitlembik, aşağıdaki yazım tarzınız daha iyi, yani her mısrada kafiye kurmak karşı tarafça algılanmayı zorlaştırıyor. Daha açığı şöyle diyeyim, ağzınızdan kendiniz sürekli aynı sesi çıkarın bir zaman sonra algılanmaz olur. Örneğin, tınnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn nnnnnnnn.

İşte bunun gibi bazen farklı ses tonlarına geçişte olmalı diye düşünüyorum, bazı şiirlerini okuyorum, ama okuduktan sonra aklımda neden bir şeyler kalmıyor diye düşünüyordum, anladım ki sürekli benzer sesleri kullanmaktan kaynaklayor gibi gelmeye başladı bana. Tabi bu sadece düşünce, yani gerçekliği olmayabilir veya belki ben öyle algılıyorumdur. Am şu aşağıdaki şiirinizi okuyunca aynı şeyi hissetmiyorum. Mesela şu sözcükleri size aktarayım, SES-SUS-PUS-CIS-KUS-LÖS-US- ve devam eder. Şimdi bunları peş peşe duyan biri okuduktan sonra hiç birini aklında tutamaz. Ama diğer yandan farklı bir tarz; DÖRT-KALENDER-MEŞİN-BİLGİSAYAR-UZAY-YER- ve devam eder. Şimdi bu iki grubu karşındaki bir arkadaşına oku, hangisi akılda daha kalıcı oluyor diye okuduktan sonra sor. Yani okuduktan sonra BURDA ŞU SÖZLER VARDI diye akılda kalıyor mu bakmayı deneyin. Yani BİR RENGİN İÇİNDE RENKSİZLİK VARDIR. İNSANIN ALGILAMASI ZAYIFLAR. FARKLILIK TANITICIDIR. Yeteneğiniz inanın çok yüksek, zaten o yüzden yazma ihtiyacı duydum, Bir mısradan diğer mısraya geçince aklımda yeni bir şekil doğmalı ve diğer mısrada yeni bir şekil. Hani bilirsiniz belki, DARB-I MESEL diye bir söz vardır, eski edebiyat dilinde ve bu, BİR METNİ BİTİREN EN SON SÖZDÜR VE KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR KADAR OKUYUCUNUN YÜZÜNE ÇARPILAN BİR SON SÖZDÜR. İşte her bir mısraya böyle bir özellik aktaracak kadar ilerletebilme imkanın olur mu bu yazış tarzını. BENCE BİR DENE. SENDE O VAR.

SAYGILARIMLA
(belki tam anlatamıyorum ama aşağıdaki şiirdeki tarz çok daha iyi ama onun ne olduğunu anlatmak veya anlamak biraz zor, sadece duydum onu ama ne olduğunu bilemiyorum)
Ama şu var ki her mısraya geçişince yeni bir tasvir uyanıveriyor, yani yukardaki değil yeni bir şey var oluyor her mısrada

Sayın Çalıkuşu,bazı şiirlerimde ki ben şiir bile demiyorum o an ne hissediyorsam yazdığım cümleler üzerinde düşünmek bazılarını ise okuyup geçmek gerekiyor. mesela şu şiirin üzerinde biraz düşünürseniz

Önce ciğerime bir şey oturuyor son nefes gibi ağır
Lal olmuş dilimden birden tek bir söz dökülüyor
Üzülüyorum ama isyan edemiyorum belki kaderde bu vardır
Yolların sonu nereye varacak demiyorum çünkü biliyorum
Onca yaşanandan sonra görebiliyorum menzil çok yakın
Razıyım son bir gidişe vazgeçişe,serzenişlerim dargın
Umarsızca atılmış bir kahkaha yükseliyor göğe.deliriyorum
Mucizelere inanmıyorum çünkü gidiyorum.ağlama sakın...
bu yazı ölümü vurgular.Baş harfleri birleştirirseniz göreceksiniz.Çok hasta olduğumda yazmıştım ve her nefeste insan biraz daha eksilir.o eksilişi ruhumda güçlü bir şekilde hissettiğim anda bu satırlar döküldü...
Old 06-03-2007, 23:02   #83
suskun_juliette

Her şeyin sahte olduğu bir vakitteyim.gülen gözler tuzak...her şey yalan..isyanım var duyanım yok...gidiyorum..vuruyorum tüm kederleri tek bir kurşuna esir ediyorum..yavaş yavaş üzerime yürüyor duvarlar.karanlık izbe köşelerde delirircesine sigarama sarılıyorum..her nefes bir ölüm..birkaç yudum şarapla sarhoş olurum sanıyorum...aldanıyorum...sarhoşluk bile uyutamayacak...rüyalardan vazgeçtim kabusları seçtim..bir pula sattım hayallerimi...ne umudum ne geleceğim ne de yarınım var..çürüyen bir beden gibiyim..mezar taşım eksik..ayaklarımın altında ezilen toprak gibi ruhum...kefenlere sımsıkı sarılmak istiyorum..ıslak toprakta bir filiz olup yine doğmak istiyorum..bir başka boyuta geçmek yine bir sonbahar mevsiminde solmak istiyorum..diriliş...böyle olmalı işte...ve görmeli insanlar..mezar taşları soğuktur..geceleri korkarsın bakamazsın..uykudalar sanırsın..halbuki azapla yanmaktadır ruhları...sen uyursun sıcak bir yatakta.pembe renkli düşler görürsün.oysa kabirler hep karanlıktır...güneş vurmaz tahta tabutun çatlaklarından..sen ise pencereni ardına dek açarsın...uğultuludur mezarlıklar...toprak seni nasıl sarabilir diye düşünürsün...üşüyüp gidersin..yaz olur toprağın yanar.kış olur üzerinde kuşlar ölür ...göç vaktini şaşıran birkaç zavallı kuş...toprakta buluşmak..ah ...ölümü istiyorum...yavaş yavaş öldürüyorum kendimi..belki diyorum..bir yaşama sebebim olur..belki vazgeçerim..restimi çekmedim.suskunum...bekliyorum...ansızın kapıma dikilecek...korkuyorum...
Old 07-03-2007, 21:11   #84
suskun_juliette

niçin sigara olmak ister insanlar?
duman duman savrulmak
anlık bir hazzın kahramanı olmak...
unutulmamalı ki sigara izmarit olmaya ve ayaklar altında ezilmeye mahkumdur...
Old 07-03-2007, 21:25   #85
suskun_juliette

Acil

GİT dedim ama gitmesi gereken bendim..ve gittim...kanlı bir bıçak sapladım hayallere...sinsi bir acı sezdim...ruhumun eşikten gelen ayak seslerini işittim.kül rengiydi akşamlar...siyahtı yüzüm...ellerim siyahtı..gece oluvermiştim...cellat oldum sokaklarda...kör gözlerle kana buladım her şeyi...yürekleri ezdim yorgun ayaklarımla..ve yılana sarıldım yalan kollar yerine...böylesini sevdim..belki de aldanan hep bendim...sonu mutlu biten masallar hep ucuz gelmişti bana..ben kanlı bir son seçtim...kırmızıya boyanacaktı sahneler..parmaklarının ucundan sızan kanlarla daha önce hiç duyulmamış bir kelime yazacaktın..okurken ürperecektiler..ve gördükten sonra âmâ olacaktı faniler...paslı bir demirle dillerini kesecektin...sevda dolu sözcükler sözlüklerden silinmeliydiler..sen sevemiyor ve sevilmiyorsan tüm insanlar seni anlayamadığında böyle yapacaktın...ve teşhisin paranoya olacaktı..ama paranoyanın kendisi aşktı...bilmediler...bilemeyecekler....zindanlar kapandı..son köle de idam edildi..farkında değiller...dirilmeyecek..diriltemeyecekler...
Old 07-03-2007, 21:48   #86
ayşin şenkılıç

gideceksin biliyorum ardında yaşanmamış zamanlar bırakarak git ama hemen git seni daha fazla sevmeden sana daha fazla bağlanmadan git kendini çok sevdirmeden... evet bizim gibi sevenler için en doğrusu zor olsa da çıkarmak hayatımızdan sevileni... ne yalanlae dinlicek ne de masallarla oyalanacak vaktimiz olmamalı çünkü hayat sandığımızdan daha kısa...
Old 07-03-2007, 22:10   #87
calikusu_kamuran

Çok iyi bir ŞAİRSİN, Syn. Çitlenbik, çok. Profilinize bir göz attım da, yaş 19 ve bu başarısı...ben doğaüstü diyeceğim özür dilerim. Bence Siz, her an şiir yazabilecek bir kabiliyettesiniz, ilham denilen şey sürekli Sizinle bence. Bu arada ŞİİR ile ŞUUR kelimesi aynı köktenmiş, ŞAİR: Şuurlu demektir o zaman bence.

Saygılarımla
Old 08-03-2007, 16:12   #88
suskun_juliette

kadın olacaksın büyüyeceksin
ıslak bir ceket giydirecekler sana
üşüyeceksin...
anne olamayacaksın belki..
yarının geleceğin olmayacak belki..
kendine acılar beğeneceksin...
beşikler bomboş kalacak her daim..
sen kendine ninniler söyleceksin..
hazanla sallanacak yapraklar kuru dallarda
sen hep baharı özleyeceksin...
omzunun kıvrımında savrulan bir tutam siyah saç....
aynalarda kendini bulamadığın yıllar olacak..
salıncaklara yaslı gözlerle bakacaksın...
durmaksızın dönecek sayaç...
sen hep dünde kalacaksın...
senin sonun bu yollar olacak..
menzil bir nefes kadar yakın
ama aşklar kadar uzak...
yine bu med cezirler kıyılarına vuracak...
............................
Old 08-03-2007, 20:54   #89
mehmet emin sezen

SYN Çitlenbik çok iyi şairsiniz.
Sizi çok yönlü,evrensel boyutlu şair ve yazarlarımız arasında görmek istiyoruz.

Sevgiyle insanlıkla içtenlikle kalın.

İnsanları kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın.Okumaya başlayınca değerini anlarsınız.(Ahmet serifizgören kitabından)
Old 08-03-2007, 23:06   #90
suskun_juliette

insanlar ne zaman yalan söylemekten vazgeçerse ben kan dökmekten o gün vazgeçeceğim.beyaz bayraklar sallanacak yorgun gökyüzümde..bir rüzgarla silebilir miydim sence ihanetin izlerini?çölde dağılan zavallı kum tanecikleri gibi..öyle zavallı görmek isterdim çehreni...bir bıçak kesiği,tek derin bir çizgi..yavaş yavaş akan taze yalanlar....ihanetin yalanın gezdiği damarlardan ağır ağır kanlar damlayacak...ellerimle buruşturup attığım hayaller umutlar...tek bir mevsimde solacak...güzel bir güz tablosu çizeceğim...yılgın ve suskun dökülecek yapraklar...gökyüzü bulutlardan yoksun...terk edilmiş tahta bir bank üzerinde matem rengi saçlarıyla bekleyen zavallı bir kadın...gözlerinden akan bir damla yaşı görebiliyor musun?yalnızlığına tek çare sigara..avuntum derdi hatırlıyor musun?ben avutabilirim diyordun...ne kadar çok yalan söylüyordun...hepsi güzeldi inanmak kolaydı..ben acemiydim oysa sen ustaydın..kaç kervan geçti harap hanlardan..sen kaçının ardından ak mendil salladın..ve kaç ruhu böyle esir aldın...tablo eksik kaldı...kadın neden yapayalnız ıssız bir yamacın ortasında?neden sen onunla olamadın...yalancı bir bahar vaad ettin..umutlar ektin çorak vadilerde...susuz bıraktın...güneş çoktan el çekmişti dağların yamacından...sen her sabah pencereleri ardına kadar açardın...karanlıktı oysa ki ruhun...ay ışığında aydınlanmaya çalıştı...oysa sen hayallerimde bile yoktun..onlar bile terk etmişti beni..güçsüzdüm biliyordun...umudumdun inancımdın hayatımdın..şimdi bunlardan arda kalanım..neyim kimim neydim kimdim..hiçbir şey bilmiyorum..öyle bir hastalık ki bu...gözyaşım olsa akıp gitmiyor..bir damla zehir olsa bile öldürmeye yetmiyor..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,07193708 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.