Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Arka Bahçe..

Yanıt
Old 30-12-2009, 17:26   #61
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan küfür..

Bir Küçük İskender şiiri bir Umay Umay edasıyla Cem Adrian şarkı söylese arka bahsinde evimin gecenin zifiri karanlığında gecenin o en güzel anında eminin karşı komşum çıkar balkonuna küfreder bana diğer komşumda polis çağırır. Oysa bana özgürsün demişlerdi arkabahçende.. Ve o arka bahçelerde ben neler görmüştüm de kimsenin sesi çıkmamıştı.
Old 15-01-2010, 07:22   #62
Academic

Arka bahçede canım Ankara'nın yeri büyük. Ankara'dayım yine..
Old 15-01-2010, 11:34   #63
kordelya

Alıntı:
Yazan Academic
Arka bahçede canım Ankara'nın yeri büyük. Ankara'dayım yine..

Benim için de Ankara o kadar farklı ve özel bir şehirdir ki anlatamam. Sanırım bende bu hafta sonu gelecğim
Old 15-01-2010, 18:57   #64
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Benim için de Ankara o kadar farklı ve özel bir şehirdir ki anlatamam. Sanırım bende bu hafta sonu gelecğim

Ankara gerçekten çok özel bir şehir ama soğuk Evet çekirge gibiyim sıçradım bakalım nereye konucam)))
Old 16-01-2010, 19:10   #65
nostaljielif

arka bahçe...kızımı kucağıma aldığım ana kadar içimi sızlatan,vazgeçemediğim o kadar çok anıları ve şeyaları saklamıştım ki.şimdi ise arka bahçe diye bir kavram kalmadı bende.beni ve kızımı acıtan inciten anıları,eşyaları ve insanları hayatımızdan çıkarıp herşeyi yeniliyorum.arka bahçeye hiçbişey bırakmıyorum.
Old 17-01-2010, 17:53   #66
Academic

"Ne gerek var ki diyor fazladan 2 yıl daha okumaya?" Şaşırdım ama kaygılarını anlıyordum..

Kampüsten çıkışta KYK dan gelen dolmuşa atlamıştım o gün. Terminale giderken .. Baktım bizim çocuklardan iki tanesi..Hayırdır nereye dedim.. Polislik sınavına hocam dediler..Sadece kocaman gözlerle baktım.. Biz sizi öğretmen olun diye yetiştiriyoruz gidip polis mi oluyorsunuz dedim sadece..

Atamaların durumu belli hocam dedi kızlar.. Peki dedim..ama bu kadar erken pes etmektense 4 yılı bitirin bari..

..onlar gitti sınava girdi ve geçenlerde gördüm ki kazanmışlar..gidiyorlar..

bir YÖK eyleminde karşılaşırsak şaşmamalı..farklı taraflarda..
Old 19-01-2010, 04:00   #67
Academic

Aslında ben de yeni sayılırım meslekte. Kendimi ömrümün sonuna kadar öğrenci olarak kabul ettiğim için belki de. Tecrübe kazandıkça ve yeni bilgiler edindikçe, kendinde ne çok eksik olduğunu görüyor insan. Yeni bakış açıları kazanıyor ve yıllar katılaştırmanın aksine daha hoşgörülü yapıyor sanki..Giderek büyümektense sanki küçülüp bir nokta kadar kalıyor insan.. Ama kesinlikle kaybolmuyor..
Old 24-01-2010, 14:27   #68
Academic

Çalışırken kendime bir müzik ziyafeti çekiyorum. Galiba en güzeli buraya çekilmek olacak.

Dışarıda lapa lapa kar yağıyor ve orman şimdi çok daha güzel görünüyor pencereden. Çalışma masamı ormana bakan şekilde yerleştirmem iyi mi kötü mü bilmiyorum bazen çünkü ormana bakarken dalıp gidiyorum . Burda ormana, orda denize bakarak..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi