Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Yalvarırım Git..

Yanıt
Old 13-06-2007, 14:42   #211
suskun_juliette

İnandığım tek şey:Hissettiğin an doğru andır..Yorulduğunu hissetiyorsan artık koşmanın çabalamanın uğraşmanın bir anlamı yoktur.'Dağ gibi yığılmalısın olduğun yere..'

İnsanların acıdığını fark ettiğinde bırakacaksın gözyaşlarını akıtmayı,'Nehirler gibi çekip gideceksin birden bire..'

Artık bir şeyler eskidiyse,yıprandıysan ya da öyle duyumluyorsan,söküp atmalısın içindekileri..'İnsanların toprağa ettiği zulm gibi,yüzünde bağrında bir yara..'

Ve ey mahzun hayâl,eğer terk edeceksen,şöyle olmalı derim:'Bir rüzgar gibi delice,amansız,duraksız ve aceleci..!böyle olmalı resmin..! ölümü katıp önüne öyle götür beni bilinmezliklere...'
Old 13-06-2007, 14:48   #212
suskun_juliette

Yine bir iç döküş..Beklenilen bir soru..İçinden oluk oluk akan kederler,sevinçler..neden sevincimde bile hüzün var?neden dudaklarım tebessümü giyinmişken gözlerimde kırgın ağlamaklı bakışlar var..Bilmiyorum,yaradılıştanm yazgıdan kalma bir iz olsa gerek..Kader kitaplarına yazılanlardan bir gün daha geçiyor işte böyle..birkaç saat sonra akşam inecek bu şehre..Ölüm doğudan gelir ey gün..ey şehir,Ay ve yıldızla kuşanacak gökyüzün..Gidiyor güneş,bir daha dönmemek üzere deyip gidiyor belki de..Tıpkı benim gibi?Dönmek zorunda,O da biliyor bunu Benim Gibi!
Old 29-06-2007, 21:45   #213
mehtapa99

Bırak ve git...
Kibirli arzularına, altın gölgedeki kusursuz yüzüne...
Yıllar sonra yaşayacağın
Unutuluşları, o acımasız kışları bırak ve git...
Old 30-06-2007, 18:04   #214
suskun_juliette

Ah Leylalar,
Issız bir aşk düştü ellerime...
Sessizlikte bir an durdu önümde
Teslim ettim kalbimi
Kapıldım bu hırçın denize
Ve Leylalar...
Aynı korkuları mı taşıyoruz içimizde?
Ya giderse,ya biterse?
Derinlerden gelen sesler,
Ne onu duyabiliyorum ne de kendimi
Islak bir taşa yasladım bedenimi
Soğuk taşta bir buğu bırakan sıcak nefesler...
Ya vazgeçerse?Ya bu rüya biterse?
Bu taşlar kabrim olur işte giderse,biterse..
Bildiğim bu Leylalar,
Kötülük ettik kendimize...
Old 30-06-2007, 20:56   #215
Av.Turan

çözüm nerede acaba? bırakıp gitmeler midir yakan yoksa??? kaçışlar mıdır çare? acaba neden insanlar anlaşılmaz, bayanlarsa nedeni kendilerinde saklı ulaşılmaz... ama nedendir insan oğlu sevildiği yerde huzursuz, önemsenmediği yere heveslidir? nedendirki güzel çirkine, çirkin güzele bakar? nedendir ki sevdiğin seni sense seni seveni önemsemezsin? neden uzandığımız yer biter her zaman??? neden, neden ve nedenler...
Old 30-06-2007, 21:55   #216
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Turan
çözüm nerede acaba? bırakıp gitmeler midir yakan yoksa??? kaçışlar mıdır çare? acaba neden insanlar anlaşılmaz, bayanlarsa nedeni kendilerinde saklı ulaşılmaz... ama nedendir insan oğlu sevildiği yerde huzursuz, önemsenmediği yere heveslidir? nedendirki güzel çirkine, çirkin güzele bakar? nedendir ki sevdiğin seni sense seni seveni önemsemezsin? neden uzandığımız yer biter her zaman??? neden, neden ve nedenler...

O nedenler olmasa acaba bu kadar şey yazılıp çizilir miydi yinede ?. Neden sorusunu sormayacak kadar her şey yolundaysa, bahtiyar kişisiniz. Zira,bulunduğunuz yer cennettir...
Old 30-06-2007, 21:57   #217
Av.Turan

sayın usare01 ben hayatımdakı nedenleri soruyorum zaten. ama bunların sebebini anlayamadığımdan sormaktayım. bayanları anlamakta zorluk çekiyorum. kendilerini gerçekten seveni değil de önemsemeyeni seçmelerini ve diğer nedenler... hele birde şu biraz peşimden koşsunda değerimi bilsin mantığını anlayamıyorum doğrusu.
Old 30-06-2007, 22:09   #218
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Turan
sayın usare01 ben hayatımdakı nedenleri soruyorum zaten. ama bunların sebebini anlayamadığımdan sormaktayım. bayanları anlamakta zorluk çekiyorum. kendilerini gerçekten seveni değil de önemsemeyeni seçmelerini ve diğer nedenler... hele birde şu biraz peşimden koşsunda değerimi bilsin mantığını anlayamıyorum doğrusu.

Maalesef o nedenler hiç bir zaman bitmeyecek hayatımızda. Ben o 'neden' lerle birlikte yaşamaya alıştırdım kendimi.Bayanları anlamak konusuna gelince, onları anlamak hem çok kolay hem çok zor ve karmaşık. Ama, ben onları tam anlamıyla çözmeye uğraşmak yerine, bir bayanın benim düşüncelerimdeki anlamı çerçevesinde--en basiti bir insan olarak-- değerlendirmeye tabi tutmayı yeğliyorum. O zaman çözüm biraz daha basit oluyor. Tabi bu arada insanın hallerinden anlamak gerektiğini söylememe gerek yok sanırım .
Old 30-06-2007, 22:09   #219
_NALAN_

yalvarırım bit...
Old 30-06-2007, 22:10   #220
Av.Turan

sizin söylediğiniz anlamda bende anlıyorum. bir dost ve arkadaş olarak çok ii anlıyorum. ama bu nedenler dolayısıyla evde kalan erkek olacağım kanaatindeyim
Old 30-06-2007, 22:16   #221
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Turan
sizin söylediğiniz anlamda bende anlıyorum. bir dost ve arkadaş olarak çok ii anlıyorum. ama bu nedenler dolayısıyla evde kalan erkek olacağım kanaatindeyim

Orası nasip kısmet. Bayanlardan da evde kalanlar olabilir
Old 30-06-2007, 22:17   #222
Av.Turan

ya nasip diyip çıktık yola.ama şuda varki her defasında başarısızlık kırar insanı yada yorar.
Old 30-06-2007, 22:19   #223
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Turan
ya nasip diyip çıktık yola.ama şuda varki her defasında başarısızlık kırar insanı yada yorar.

Tam destek hep destek . Arkanızdayım
Old 30-06-2007, 22:25   #225
uSaRe01

Alıntı:
Yazan Av.Turan
önden yol göstermenizi tercih ederim

Rehberkliğim zayıftır
Old 02-07-2007, 09:18   #227
thecoderman

Yol Uzun;
Durmak Yok;
Altta Kalmak Yok;
Altta Kalanın Canı Çıksın....
Old 02-07-2007, 11:18   #228
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan _NALAN_
yalvarırım bit...
Bitti
Old 14-05-2009, 18:15   #229
suskun_juliette

Duydum ki...Başkalarıyla yaşıyormuşsun,bir zamanlar bizim kurduğumuz hayalleri(Sahi bir aralar BİZ diye bir şey de vardı)

...Adımı sayıklayışın aklımda hala.Keşke imkân olsa da duyabilsem tekrar 'Olgun sesinden çocuksu ismimi'...Adlar bulabiliyorsun her şeye,bir ağaca,bir çiçeğe,bir kediye bile!Ama benim niye adım yok?

Gittiğim yolların adı sen değil.Menzilim olmadın asla.Haritanın en sağında bulabilirsin beni.Ama aramayacağını da bilirim.Ne de olsa koca adamdın sen,bense kalbinin sokaklarında koşturup duran haşarı çocuk.Derdin ki;'Züccaciyeye giren bir fil olma hiç.'Çünkü kırıp dökmediği hiçbir şey kalmaz derdin.Ben işte tam da öyle yaptım sanırım.

Bugün düşündüm seni,kimse bilemedi aklımdan neler geçtiğini.Sen bile...Zaten nasıl bileceksin ki,bizim dünyamız hiç küçük olamadı.Engeller vardı hep.Şimdi daha da aşılmaz engeller koydun araya.Gelmek istesem elim ayağım paslı prangalarla bağlı...Gel desem,köprülerin yıkılamayacak denli kuvvetli..Kalakaldım işte öyle...

Bir zamanlar asi başım,şimdi alabildiğince dönüyor.Düşüversem olduğum yere,ne tutacak kimse var ne de tutunacak bir dal..Seni özlememin sebebi yalnızlığım değil,hatta hiç ama hiç yalnız değilim diyebilirim.Seni anıyorsam şimdi,bil ki çok özlemişim bilgeliğini...

Yalvartmadan gittin...
Old 27-07-2009, 19:43   #230
suskun_juliette

Bir bilsen sana ettiğim günahın vebalini ödüyorum.Affet desem duymaz,yoluna çıksam umursamazsın.Sadece bil istedim,ardında bıraktığın koskoca yalnızlığın tarif edilemez acısını...
Old 09-09-2009, 17:26   #231
av.ozancelik

Alıntı:
Yazan suskun_juliette
Önce ciğerime bir şey oturuyor son nefes gibi ağır
Lal olmuş dilimden birden tek bir söz dökülüyor
Üzülüyorum ama isyan edemiyorum belki kaderde bu vardır
Yolların sonu nereye varacak demiyorum çünkü biliyorum
Onca yaşanandan sonra görebiliyorum menzil çok yakın
Razıyım son bir gidişe vazgeçişe,serzenişlerim dargın
Umarsızca atılmış bir kahkaha yükseliyor göğe.deliriyorum
Mucizelere inanmıyorum çünkü gidiyorum.ağlama sakın...

Eh
Lal Olalım Bari
İkimizde Susalım
Farzet Ki Öldük...

bu da benden olsun
Old 10-09-2009, 01:10   #232
suskun_juliette

Alıntı:
Yazan ozancelik2004
Eh
Lal Olalım Bari
İkimizde Susalım
Farzet Ki Öldük...

bu da benden olsun

Teşekkürler ozancelik2004

Şiirin baş harfleri 'ÖLÜYORUM' şeklinde birleşiyor.Ölmekle başlayan bir suskunluk hikayesidir.Eklediğiniz dörtlük ile daha güzel olmuş,tekrar teşekkürler,yüreğinize sağlık.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04479289 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.