Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Serbest Avukatlık Mı? Kurum Avukatlığı Mı? Hangi Kurumlar?

Yanıt
Old 22-03-2007, 14:03   #1
avdyg

İnceleme Serbest Avukatlık Mı? Kurum Avukatlığı Mı? Hangi Kurumlar?

Sizden ricam ne yapacağıma karar vermeme tavsiyede bulunmanız. Staj sürecini bitirir bitirmez bir avukat arkadaşımla beraber gider ortaklığı şeklinde büro açtık. 1 yıldan beri serbest avukatlık yapmaktayız.Hernekadar çevremdekiler 1-2 yıl maddi yönden sıkıntı çekersin, ancak sonra düzelir dese de acaba kamu avukatlığı benim açımdan daha mı iyi olur diye düşünmekteyim.(Bayan av olduğum için) KPSS sınavına girmeden çalışabileceğim bir kurum var mı? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler....
Old 22-03-2007, 14:27   #2
Av.Selim Balku

Çok genel bir soru ancak bir o kadar özel aslında dayanma noktanın son aşamasına gelmiş gibi hisseder olabilirsiniz ama umut bizim sermayemiz olduğunu haddim olmayarak hatırlatarak sorunuza şöyle cevap vereyim;

Tedaş geçen aylarda avukat alımı yapmıştı hatta bir arkadaşım Kırklareli'inde göreve başlayacaktı, bunun gibi bir kaç kurum avukat alımı yapıyor ancak şöyle bir husus var bu tür alımlar nedense devlet sırrı gibi gizli yapılıyor, ben tedaşın avukat alımını bir arkadaştan kimseye söylememen sözü karşılığı öğrenmiştim mesela, yani demem o ki her yerde kulağın olmalı...

Ayrıca şu yabancılara satılan bankalarda kadrolu avukat alıyormuş bunun farklı tarafı referansa (!) çok önem vememeleri, asıl önem verdikleri husus kalifiyeymiş...

Umarım feyiz vermiştir...
Old 22-03-2007, 14:35   #3
avdyg

Varsayılan cevap için teşekkür ederim

Sayın Balku, öncelikle cvp için teşekkürler. Gerçekten de dayanma sabrımın sonlarındayım. Belki henüz 1 yıl erken ama çevrede hukukun H sini bile bilmeyip te avukatlık yapanları gördükçe de sinirlenmemek elde değil. Oyüzden kuruma geçip maaşımı bileyim diyorum. Tedaş tan başka bir kurum aklınıza gelirse paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler
Old 22-03-2007, 14:37   #4
adlt-2007

[Duygu'cum yanıt bekliyorsun :
Serbest avukatlık çok zor ve bir o kadar da zevklidir. Önüne çıkan tüm fırsatları değerlendir derim. Yapabilirsin
Old 22-03-2007, 16:02   #5
__av.zeynep__

evet serbest avukatlığın bir takım sıkıntıları var,her ay cebinize giren para belli olmaz,hayal kırıklıkları yaşarsınız maddi ve manevi anlamda, birden herseyi bırakıp gitmeyi düşünürsünüz ama patron sizsinizdir.hesap verecek kimseniz yoktur.ama kurumda boyle midir,serbest avukatlıga alısmıs biri için emir almak zordur,kendi isinizden sonra birilerinin altında calısmak cok zordur diye düşünüyorum.
Old 22-03-2007, 16:07   #6
avdyg

Evet kesinlikle haklısınız, zaten staj bittikten sonra birinin yanında çalışmayı hiç düşünemedim. Avukat değil işçi,katip çalıştırılmak isteniyor malesef verdikleri maaş da cabası okadar komik ki. ama bayan olduğum için memur gibi 9-5 çalışacak iyi bir kurum olursa neden olmasın diyorum. Bazı kurum avukatı arkadaşlarım çok rahat koşullarda çalışıyorlar. Hatta iş yoğunluğu okadar azmış ki, istedikleri zaman çıkıp evlerine gidiyorlarmış ya da msn de sohbet..Böyle bir kurum varmı ki?
Old 22-03-2007, 23:21   #7
Av.Duygu Keleş

bende serbest avukatlıktan bunaldığım için kurum avukatlığına geçiş yaptım.Benim çalıştığım yer sınav şartı aramıyor ancak kadrolu değil kurum içi sözleşmeli olarak çalışıyorsunuz.Kurum S.S Esnaf ve sanatkarlar kredi Kefalet Kooperatifi.Türki ye genelinde de hiç bir kooperatif sınav şartı aramıyor.Yaşadığınız şehirde böyle bir açık ve alım varsa ve referansınız! varsa size tavsiye edebilirim.Birincisi ekonomik açıdan oldukça tatmin edici ücretler ödemeleri,ikincisi ise devlet memuru gibi mesai kavramının olmasıdır.Bi,r bayan için ideal bir çalışma ortamı diye düşünüyorum.

Bir başka alternatif ise kpss sınavına girerek aldığınız puanla İŞ ve İşçi Bulma Kurumuna müracaat edip kurum avukatlığına başkaca bir sınava gerek kalmadan geçiş yapabilirsiniz ki yaşadığım şehirde pek çok arkadaşım bu vesile ile kurum avukatlığına geçiş yaptılar.

Umarım dilediğiniz çalışma koşullarına ve işe kavuşursunuz.

Sevgi ve saygılar...
Old 23-03-2007, 10:43   #8
av.sally

Selamlar Duygu
Seni o kadar iyi anlıyorumki aynı şeyleri yaşamış biri olarak.Canım arkadaşım Av.Duygu KELEŞ çok iyi bilirHala da bu anlamda türlü sıkıntılar yaşıyorum.Aslında işin özü sanırım tam olarak hayattan ne istediğinizi belirlemeniz.Ama bu yıl ki kpss yi sakın kaçırmayın derim.Biliyorum okuldan sonra tekrar sınavla uğraşmak ne kadar zor geliyor.Ama cefasız sefa olmuyor bunu bende tıpkı sizin gibi 1,5 senede anlamış bulunmaktayım.Önümüze bir yol açılmasını bekleyerek zaman kaybetmemeliyiz bunu anladım uğraşmak didinmek gerek o yolu biz zorlayıp açmalıyız.Size tavsiyem şu çünkü ben öyle yapıyordum.Sizin yaşınızda ve bu mesleğe yeni başlayan herkesin hemen hemen aynı durumda olduğunu düşünün.Gerçektende öyle hatta siz daha zor durumda olanlarda azımsanmaycak kadar çoktur emin olun.Umudunuz asla asla kırılmasın mutlaka bir yol vardır belki de önünüzde siz göremiyorsunuzdur?Ne dersiniz???Dertleşmek isterseniz ben burdayım
SAYGILARIMLA
Old 23-03-2007, 10:50   #9
avdyg

Varsayılan teşekkürler

Syn Av.duygu ve sevil,öncelikle tavsiyeleriniz ve bu konuda rahatlamamı sağladığınız için teşekkür ederim. Gerçekten de öncelikle ne yapacağıma ve ne istediğime karar vermem gerekiyor. Ama hala malesef veremedim Büromu daha yeni oturtmuşken,mobilyaları bile yeni almışken; acaba kurum daha mı iyi olurdu diye düşünmekten alamıyorum kendimi.Ama artık para da kazanmak istiyorum Dediğiniz kurumları araştıracağım, kpss sınavıyla da ilgili araştırma yapmam lazım. Aklınıza yine gelirse bilgilendirirseniz sevinirim.Kolay gelsin
Old 23-03-2007, 10:53   #10
av.sally

sevgili Duygu Benim mail adresimi ekleye bilirsiniz sizi gayet ayrıntılı bilgilendirebilirim
Çokta düşünüp araştırdığım için
Old 23-03-2007, 11:00   #11
avdyg

sevgili sevil, arkadaş listeme ekledim sizi.mail adresinizi bulamadım ama,çok da iyi bilmiyorum aslında bunu kullanmayı yardımlarınız için şimdiden tşk ler...Buarada Adana da çalışabileceğim kurumları araştırabilirseniz sevinirim.tşk ler
Old 23-03-2007, 13:11   #12
Av.Selcan Güngör

Merhaba Duygu hanım;
Ben de sizin gibi ikilemdeyim .Beş ay sonra stajım bitecek,ne yapacağıma daha karar vermiş değilim.Kurum avukatlığı daha düzenli bir yaşam demek bu gerçek ama sonuçta bir yere bağımlı olmak da var.Serbest avukatlığın heyecanı ayrı olsa gerek.Bağımsız olmak,bir kuruma tabi olmamak güzel şey,her ne kadar maddiyat sorun olsa da.Ayrıca kurum,avukatlık mesleğini de köreltiyor diye düşünüyorum.Bu yüzden iyi düşünmek lazım.
Hem serbest çalışıp hem de bir kuruma bağlı part-time çalışma imkanınız varsa bunu düşünebilirsiniz.Hem bağımsız çalışmış olursunuz hem de aylık cüzzi de olsa sabit bir geliriniz olur.Hatta bu şekilde birden fazla kurumla da çalışabilirsiniz.Umarım herşey gönlünüzce olur.

Sevgiyle...
Old 23-03-2007, 14:36   #13
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Seni o kadar iyi anlıyorumki aynı şeyleri yaşamış biri olarak.Canım arkadaşım Av.Duygu KELEŞ çok iyi bilirHala da bu anlamda türlü sıkıntılar yaşıyorum.
Selam canım arkadaşım.Ben de bahsettiğin durumunu iyi biliyorum sanırım değil mi?
Ayrıca DUYGU HANIM;
Henüz 4 aylık bir avukat olarak size çunu söyleyebilirim ki; YALNIZ DEĞİLSİNİZ. Cümlelerinizden de samimi ve meslek etiğine sahip bir hukukçu olduğunuzu düşündüm gerçekten. Meslek bilgisi ve etiği anlamında gerçekten YOKSUL/YOKSUN olarak nitelendirilebilecek kimi meslektaşların sırf bazı hususlarda(!) halihazırda şanslı bulunması da, baktıkça insanı üzüyor kimi zaman. Evet; hayatımız ve mesleğimizin hem huzuru, hem idamesi bakımından az da olsa, sabit bir gelir gerekli, kaygılarımızın başarımızı ve manevi anlaşımızı menfi etkilememesi için.
Bahsettiğiniz konuda ise, avukatlığın tadını almak istiyorsanız, idealleriniz varsa; kurum avukatı olmayın derim ben, ideallerinizin peşinden koşun. Ancak bu arada yalnızca sözleşmeli(dışardan takip ile) ayarlayabiliseniz SSK gibi kurumların icra dosyalarını alarak orta bir yol bulmuş olursunuz (Ne yardan, ne serden hesabı )
Ancak ben ISRARLA İNANIYORUM Kİ; İSTİKRARLI ÇALIŞMA ve İSTİKRARLI DÜRÜSTLÜKLE YILMADAN DEVAM EDENLER ENİNDE SONUNDA LAYIK OLDUKLARI MEVKİ, SAYGI ve maddi-manevi TATMİNİ BULACAKLARDIR.SİZ DE İNANIN... Başarı, umut ve tüm iyi dileklerimle...
Old 23-03-2007, 14:47   #14
av.sally

Kesinlikle Gülsüm Hanım yakinen bilir benim çektiğim sıkıntıları bire bir şahit olmuştur çünkü
Sevgi ve Selamlaaaaaaaa
Old 23-03-2007, 17:16   #15
haklaw

Sayın avdyg, serbest avukatlık mı kurum avukatlığı mı diyorsunuz. Cevabı çok açık iş potansiyeliniz varsa kesinlikle serbest avukatlık.Ama yok benim çevrem geniş değil, Ankara'da da dayım yok bana tedaş, telekom vs. vekilliği ayarlayamaz diyorsanız. Kurum avukatlığı neden olmasın?
Serbest avukatlık ancak emeğinin karşılığını alınca lezzetli oluyor inanın bana.Ancak emeğinizin karşılığını alabilmek hiç de kolay değil.
Ben derim ki, kurum avukatlığına geçebilirseniz geçin.Baktınız hoşonuza gitmedi, bırakırsınız.
Old 23-03-2007, 17:47   #16
Av.Ümit Arif Özsoy

Kurum avukatlığı (veya daha önceki forumda kullandığımız bağlı avukatlık deyimi de kullanılabilir) ile serbest avukatlık arasında tercih yapmanız tamamen şartlarınıza bağlı bir durum.Ve her ikisinin de kendine özgü iyi ve kötü yanları var.İyi düşünerek ve tartarak karar vermek lazım.Amma illede kurum avukatlığı diyorsanız hangi kurum,şirket veya banka da çalışacağınız da çok önemli.Bazı işverenler çok iyi şartlar çalışma koşulları sunarken bazıları ise öyle değil. Şahsen ben, kurum avukatı olup da istediği zaman işten çıkan ve msn de dilediğince sohbet yapan pek kişi tanımıyorum.Genelde şirketlerin, bankaların icra takibi çok olup, şehir dışı duruşmaları yoğundur.
Old 26-03-2007, 12:35   #17
tiyerianri

sayın avdyg,mümkünse kadrolu olarak bir kurumda çalışmaya gayret edin diyebilirm.Zira sözleşmeli olduğunuz vakit tüm koşturmaca siz de oluyor.Koşturmanızın yanında o kadar çok bürokratik işle de uğraşmanız gerekiyor ki insan canından beziyor.Şu an iki kurumla sözleşmeli olarak olarak çalışan bir avukatın yanında çalışıyorum.her iki kurumun da kadrolu avukatları gayet rahat.mesaileri belli icralarla uğraşmıyorlar,tüm icralar sözleşmeli avukatlarda.öğle tatilleri var akşam da 5te paydos derler.bu bakımdan kadrolu olabiliyorsanız bir kurumda çalışın derim.Kısacası kadrolu olunca sadece iki imza atıyorsunuz gelen evraka o kadar.Sözleşmeli olunca hem kurumun iç bürokrasisiyle hem de mahkeme kalemleri ve icra dairelerinin bürokrasisiyle
Old 26-03-2007, 15:31   #18
farnax

sn.Av.Dyg,
kurum avukatlığı rahat gibi görünse de birtakım sıkıntıları var.Sizin amiriniz konumunda olup hukuktan anlamayan kişiler olabileceği gibi size verilen her sorunu kendi anlayışına göre çözümlemeniz de beklenebilir.Eğer bilginize güveniyor iseniz ve de sabrınız var ise serbest avukatlığı tercih etmenizi öneririm.yok eğer kısıtlı bir alanda -kurumuna göre değişir- ve sabit bir gelirle yaşamak isterseniz neden olmasın?
Old 26-03-2007, 16:10   #19
Av. Arzu Erkol Dursun

değerli meslektaşım avdyg;
Diğer değerli meslektaşlarım her açıdan değerlendirerek size güzel bilgi ve öneriler sunmuş.Bende mesleğe yeni başlayacak bir avukat olarak düşüncelerimi paylaşmak istedim.
Her insan mesleği ne olursa olsun yaşamını sürdürmek için belli bir gelire sahip olmak durumundadır.Hele ki,ailesine bakmakla yükümlüyse bu bir zaruret oluşturmaktadır.
Zaruri halleriniz varsa ve emeğinizin karşılığını serbest avukatlıkla yeteri kadar alamıyorsanız, kurum avukatlığı sadece biz bayanlar için değil, bay meslektaşlarımız içinde olumlu koşullar sağlıyorsa mantıklı bir alternatiftir.
Ancak,sayın av.zeynep hanımında belirttiği gibi,serbest avukatlıkta kendi işinizin patronu sizsinizdir,seçici siz olursunuz,uzmanlaşmak istediğiniz konulara vakit ayırma imkanınız daha çok olur,çevrenizi siz belirleme imkanına sahipsinizdir.
Benim tavsiyem (nacizane),eğerki çok mecbur değilseniz serbest avukatlıkta kalmanızdır.Ben serbest avukatlığı tercih edebilme özgürlüğüne sahiptim ve tercihimde memnunum,şuan para kazanmıyorum,hala ruhsatımı bekliyorum ama istediğim kadar zamanı kitaplara,bilgi ve öğrenmeye ayırabiliyorum,hatta ilk müvekkilim dahi geldi ama ruhsatım olmadığından geri çevirmek durumunda kaldım
sizinde biraz daha sabredecek gücünüz varsa,çok başarılı olabileceğinize eminim,çünkü hukuk bilgisi,sadece okuduğunuz okul yada geçirdiğiniz yıllarla değil;çalışma,azim ve öğrenme becerisiyle gelişir kişide, bunlar da zaten,karşılığı olan geliri size getiren unsurlardır diye düşünüyorum,genel olarak.Eğerki herşeye rağmen sonuç alamıyorsanız,o zaman kurum avukatlığını düşünün demek isterim.
Kendinize de herşeyden önce çok güvenin,çünkü bizler, hayatın her alanına hitap eden bir mesleği icra eden kişileriz,entellektüel kişilik için temellerimiz hukuk sayesinde mevcut,önemli olan bunu geliştirip,katları çıkmak.
Dayanın,Direnin,Gelişin,Başarın.
Bana inanın,siz istedikten sonra başaramayacağınız hiçbir şey kalmayacak,talihsizlikler olsa da hak eden her zaman hak ettiğini er yada geç elde eder..(Ve ediyor kendimden biliyorum,bir memur çocuğu olarak )
Başarılar diliyorum size ve tüm meslektaşlarıma.
saygılarımla..
Old 26-03-2007, 16:17   #20
Av. Arzu Erkol Dursun

sayın av.gülsüm sezen'in yazısını da şimdi okudum ki,ne kadar güzel yazmış ve ne mutlu ki paralel düşünceleri ifade etmişiz
av.gülsüm sezen'e de,ben ,ayrıca, teşekkür ederim çünkü,biz hukukçular işte böyle olmalıyız "İSTİKRARLI ÇALIŞMA ve İSTİKRARLI DÜRÜSTLÜKLE YILMADAN DEVAM EDENLER"-"çalışkan,azimli ve öğrenmeye açık"
saygılarımla..
Old 26-03-2007, 16:21   #21
Av. Arzu Erkol Dursun

ayrıca;
Adana da bir çok avukat arkadaşım var,isterseniz,sizin için onlarla da iletişime geçerek bilgi alabilirim.
Old 27-03-2007, 12:27   #22
avdyg

Varsayılan teşekkürler...

saygıdeğer meslekdaşlarım..Öncelikle hepinize yanıtlarınız için teşekkür ederim.Gerçekten de mesleğimiz sabır ve özveri isteyen bir meslek, ve işin başında olan biz yeni avukatlar için bir okadar da zor.
Sunmuş olduğunuz öneriler ve tavsiyeler gerçekten de beni rahatlattı.Evet mesleğimi seviyorum ve dürüstlükle ve azimle devam edersem sonunda kazanan ben olacağım diye düşünüyorum ama bir de etrafta hala 5-6 yıllık avukat olup ta maddi yönden hiçbirşeyi olmayan arkadaşları görünce(referans ve çevreleri olmadığı için!) ve bunun yanında avukatlıkta biryerlere gelmenin nedeninin başka yollardan geçmekle olacağını belirtenler oldukça yine içim kararıyor...Pastanın bize kalan dilimleri gittikçe küçülüyor...İşin en kötü yanı da meslekdaşlarımız birbirinin kuyusunu kazanarak kendilerine pay kapıyor! Şimdiden bunlarla uğraşmak canımı yakıyor Nereye kadar sabredebilceğiz bakalım
Old 27-03-2007, 12:53   #23
Av.Ümit Arif Özsoy

Varsayılan Sn:tiyerianri

Sn:tiyerianri'nin değerlendirmeleri ne yazıkki tüm kurum veya banka avukatları için geçerli değil. Sizin bahsettiğiniz banka veya kurumdaki ler ya gerçekten çok şansılar yada siz tam olarak o banka veya kurumun çalışma koşullarınızı bilmiyorsunuz. Ben de bir banka bünyesinde birkaç avukatla birlikte aylık ücret karşılığı çalışıyorum, ama sizin bahsettiğiniz koşullar, bulunmamakta...Haftanın en az 2- ya da üç günü şehir dışında duruşma veya icra takiplerine gitmekle geçiyor örneğin....Şehir içi ve şehir dışındaki icra takiplerinin bizzat yürütülmesi yanısıra,ihalede alınan taşınmaz veya araçların tescili, hukuki danışmanlık, banka içi yazışmalar, şehir dışından gelen talimatların uygulanması v.b. tüm işlemler bankanın bünyesinde çalışan avukatların yaptığı işlerdir. Sonuç olarak anlatmak istediğim kurum avukatlığı için kesin kriterler belirleyip iyi/ kötü demek mümkün olmuyor.Çalışma şartlarınız çalıştığınız kuruma, sektöre, kurumdaki pozisyonunuza göre çok büyük farklıklıklar göstermektedir.
Old 27-03-2007, 16:15   #24
GÜLİZ

sayın tiyerianri'nin tavsiyeleri beni şaşırttı çünkü avukatlığa hiç bu gözle bakmamıştım.bu mesleğe yeni başlamış biri olarak yıllar beni yıldırır mı bilmem ama en azından mesleğimin iki imza atmaktan ibaret olmasını asla tercih etmezdim.eğer ki kadrolu kurum avukatlığı, karşılığında belli bir maaşı almak olsa da sadece imzadan ibaretse bence tecihiniz bu olmasın.avukat olmak iki imzadan öte birşeydir hatta çok şeydir.ben de yeni bir avukat hatta sizden de yeni olarak olarak serbest çalışıyorum.bence sabredin derim
Old 29-03-2007, 00:04   #25
Av.Gülsüm Sezen

Alıntı:
Yazan Av. Arzu (Erkol) Laçin
sayın av.gülsüm sezen'in yazısını da şimdi okudum ki,ne kadar güzel yazmış ve ne mutlu ki paralel düşünceleri ifade etmişiz
av.gülsüm sezen'e de,ben ,ayrıca, teşekkür ederim çünkü,biz hukukçular işte böyle olmalıyız "İSTİKRARLI ÇALIŞMA ve İSTİKRARLI DÜRÜSTLÜKLE YILMADAN DEVAM EDENLER"-"çalışkan,azimli ve öğrenmeye açık"
saygılarımla..
Sayın Laçin;
2 gündür şehir dışındaki duruşmalar nedeniyle THS evime uğrayamamıştım. Mesajınızı yeni gördüm ve İNANIN daha okumamı bitirmeden güzel ve şahsımla paralel duygu ve düşünceleriniz için teşekkür etmeye karar vermiştim ki; bir sonraki mesajınızı okudum. Eee, ben de bir memur (öğretmen) çocuğu olarak ne diyeyim;mesaj mesaja karşıymış Sevgilerimle...
Old 29-03-2007, 09:35   #26
Av. Arzu Erkol Dursun

Mutlu

ne demek sayın sezen
sizin yazınızı ben yazıp ekledikten sonra okuduğum için,hemen akabinde 2. yazımı yazdım,hepsini okuyamadan cevap yazmakta acele etmiştim,ilk mesajımda o yüzden belirtemedim sizin yazınızla ilgili düşüncemi kusura bakmayın
Bende size teşekkür ederim,kendinize olan güveniniz,inancınız ve azminiz için,değerli avdyg'da artık daha emin bakış açısından,ne mutlu avdyg'ya
Bu vesileyle de sizlerle tanıştığım içinde mutluluk duydum ayrıca
hepinize başarılı ve mutlu günler diliyorum
saygılarımla.
Old 29-03-2007, 12:08   #27
Av.Gülsüm Sezen

Neşeli Bİlmukabele Efendİm

Ben de gerçekten sizin gibi değerli mesektaşlarımla tanıştıkça hem daha mutlu, hem daha umutlu oluyorum.(Şekil 1-a)
Ayrıca Sayın Duygu;
Her ne kadar mesleğimizin içinde bulunduğu karanlık konusundaki fikirlerinize -maalesef- katılıyor olsam da; görünüz ki YALNIZ ve UMUTSUZ DEĞİLİZ. Aksi halde bu yargılarımızı samimiyetle paylaştığımız şu ortamı dahi bulamazdık, değil mi? (Bknz.Şekil1-a)
Old 29-03-2007, 12:56   #28
Av.Ali Erdem

Kurumlara avukat alımı KPSS puanları ile yapılıyor deniliyor ama özellikle maliye bakanlığında KPSS puanı dikkate alınmadan avukat alımı yada denetmen ,uzman gibi kadrolar için personel alımı yapılıyor diye duydum.Kurum avukatlığını düşünen melektaşımın bu konuyu araştırması uygun olabilir.Ayrıca kurum avukatlığını da Genel idare hizmetleri içinde bir devlet memurluğu olarak görmek ve serbest avukatlığın da uzun vadede getirilerini de düşünmek lazım diye düşünüyorum.Babam da maliyede çalışan bir pesonel olduğu için sürekli bana kurum avukatı olabilmem için tavsiyelerde bulunmasına hatta benden habersiz girişimlerde bulunmasına rağmen pek sıcak bakmıyorum kurum avukatlığına.
Old 02-04-2007, 19:21   #29
buğday tanesi

...evet arkadaşlar..benim de stajımın bitmesine 8 ay kaldı ama önümde sonu görünmeyen bi boşluk..biliyorum eğer umut yoksa yarınlar uzak kalır insana ama bazen çok yorulduğumu düşünüyorum..
bazı arkadaşlar gibi ben de kurum avukatlığını düşünüyorum..ama süreçleri bilmiyorum..bilgilendirirseniz çok sevinirim..

çünkü boşlukta olmak kötü..(özellikle şu iş ve işçi bulma kurumuna başvuru kpss puanıyla..)msjı yazan arkadaşım ayrıntılı bi açıklama yaparsa çok sevinirim..
Old 03-04-2007, 15:45   #30
av.sevinc81

Bende henüz ruhsatı alalı 1 ay oldu.İlk başlarda bende acaba kurum daha mı iyi diye düşündüm kendi kendime.Fakat sonra dedim ki KURUM AVUKATI OLURSAM NE KISALIRIM NE DE UZARIM.Fakat serbest avukat olursam zaman içinde kendimi çok daha iyi konumlarda bulabilirim diye düşündüm.Tabi kurum deyince BDDK, REKABET,RTÜK... falan gayet iyi fakat buralara girmek bi hayli zor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi