Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cezai ehliyeti olmayan eski eş

Konuyu Kilitleyin
Old 19-07-2011, 13:49   #1
Konuk

Önemli cezai ehliyeti olmayan eski eş

boşanmıs olduğum ve 2 çocuğum olan ve 12 yıl evlı kaldığım eşimin bipolar rahatsızlığı var.daha önce başka suçlar işlediğinde adli tıptan dönemsel cezai ehliyeti yoktur raporu olduğu ıçın ceza almadan hapisten çıktı.2008 yılında anlaşmalı olarak boşandık.çocukları ve velayetini ben aldım.500 tl nafaka bağlandı.fakat bu nafakayı hıç odemedı.o sırada ben ıstanbuldaydım o baska ılde.fakat 2009 yılında ağır bir atak geçirdi ve tedavısıne yardımcı oldum bu sıradada bende kaldı.bana bır zararı olmadıgı ıcın bende sonrasında bende kalmasında bır sakınca gormedım.ama onunla evlenmek gıbı bır nıyetımde hıc olmadı.yazın gıdecek dıye sesımı cıkarmadım.ben devlet memuruyum ve çalısıyorum.sonrasında 5-6 ay kadar sonra kendı bozuk psıkolojısı nedenıyle bana sıddet uygulamaya kalktı hatta benım onu aldattığım vs.gıbı ıftıralarla aileme-is yerıme bu yalanlarını ve bırcok asılsız hastalıgından kaynaklı uydurduğu seylerı yaydı.bende onu artık evımde ıstemeyınce ev sahıbıne çesitli yalanlar soyleyıp kıra kontratı duzenlemış.etrafa evlı oldugumuzu yaymıs ve kendını oyle tanıtmıs.bunlarıda planlı olarak yapmıs onu evden kovamayalım dıye.(kontrat 6 aylıktı hazıranda bıttı.)kaldıgım ev gecekondu uzerıme sadece dıgıtürk faturası var.telefon ve ınternette kardeşımın uzerıne..onunsa kontrattan baska bıseyı yok.ıkametı bıle baska bır ılde gozukuyor.bunun sonucu evın onun olduğunu benım evden gıtmem gerektıgıne kadar olayı vardırdı hatta bızı eve almadı.sonra ailesi birsekilde tedavısını yaptırdı ve bız evımıze donebıldık.o da evı terkedip kı bunu evlıykende sık sık yapardı gıttı.bız tam rahat etmıstıkkı kontrat bıtımınde geldı.(ev sahıbım evı ona vermedıgını ve onu değıl benı tanıdığını gerekırse mahkemede soylerım dedı.)eskı esım ıse kontrat bıtmıs olsa bıle yenılenmedığınde gene gecerlı oldugunu soyleyıp bırlıkte yasamak ıstedıgını soyluyor.ben kılıdı degıstırdım o cılıngır cagırıp gene degıstırmıs.bu defalarca tekrarlandı artık kapı neredeyse kılıt tutmaz hale geldı.gızlıce eve gırıp ben yokken evı kullanıyor.yakında ben varkende gelir bılıyorum daha oncede boyle oldu.bana msjla ettığı tehdıt ve hakaretlerınden dolayı savcılığa basvurdum.ama bu adamdan kurtulamıyorum.cezaı ehlıyetı olmadığı ıcın bana bısey olmaz 3 gun yatarım sonra gene buradayım dıyor. ben bu adama ne yapabılırım lutfen yardımcı olun
Old 20-07-2011, 16:15   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşandığınız eşinizin dönemsel mi yaksa sürekli mi ceza ehliyetsizliği olduğu eşinizin değil Adli Tp tarafından verilecek raporla tespit edilecektir.

Daha önce dönemsel ehliyetsizlik raporu verilmesi hayat boyu eşinize suç işleme hakkı da vermez.

Hukuksal yollar kullanıldığında karşı taraf ehliyetsizlik iddiasında bulunursa bu konu ele alınacaktır.

Ehliyetsizliğe karar verildiğinde adli kontrol sisteminden yararlanılması gerekir.

Bu durumda:

1-Konut dokunulmazlığının ihlali ve sizi tehdit etmesi ve varsa diğer suç oluşturan eylemler sebebi ile savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

2-Mevcut ve mutemel şiddet için Aile Mahkemesinden koruma kararı verilmesini,eşinize;size yönelik siddetin yasaklanmasını, evden uzak durma kararı verilmesini,dğer önlemlerle beraber muayene ve tedavi tedbirinin uyugulanmasını talep edebilirsiniz.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 22-07-2011, 10:50   #3
Konuk

cvbınız için teşekkür ederim.gerekli şikayetleri yapacağım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi