Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Sinema ve Televizyon Filmler ve diziler üzerine sohbetler

Film Önerileri

Yanıt
Old 22-01-2015, 14:42   #511
Av.Suat Ergin

Mahsun Kırmızıgül'ün Mucize isimli filmini öneririm.
Old 28-01-2015, 21:38   #512
hukukbilgisi

Pk (2014). Hindistan filmi. Konusu kısaca şöyle: Uzaylı kahramanımız, Dünya'ya iner,fakat daha teri soğumadan, uzay gemisini geri çağırma cihazını çaldırır. Milyonlarca insanın yaşadığı bir şehirde, cihazını bulması kolay olmayacaktır. Kime sorsa, 'Tanrı yardımcın' olsun cevabını alır. Doğal olarak yardımsever Tanrı'yı aramaya başlar. Ne var ki, esaslı bir sorun vardır; Tanrı bolluğu söz konusudur. Budistler, Müslümanlar, Sihler... İşi hiç kolay değildir. Komedi filmi olduğunu belirtelim...
Old 29-01-2015, 15:42   #513
Av.Bülent Özkan

Ben de Hint filmi P.K filmini tavsiye ederim. Çok başarılı
Old 29-01-2015, 16:26   #514
Av. Erdem Akçay

PK yalın anlatımıyla güzel bir film. Başrol oyuncusu Aamir Khan, bence sinemanın şifresini çözmüş birisi. 3 Aptal ve Yerdeki Yıldızlar favorilerim.

Prometheus'tan beri beni en çok etkileyen bilim-kurguyu ise geçen gün izledim. 3 saat sürüyor diye sinemada izlememiştim. Çok ayıp etmişim. Pişmanım. Abartı sahneleri olsa da, bilime ve felsefeye verdiği değer nedeniyle "Yıldızlararası", zorla da olsa her gence izletilmesi gereken bir film.
Old 02-02-2015, 15:43   #515
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Erdem Akçay
PK yalın anlatımıyla güzel bir film. Başrol oyuncusu Aamir Khan, bence sinemanın şifresini çözmüş birisi. 3 Aptal ve Yerdeki Yıldızlar favorilerim.

Prometheus'tan beri beni en çok etkileyen bilim-kurguyu ise geçen gün izledim. 3 saat sürüyor diye sinemada izlememiştim. Çok ayıp etmişim. Pişmanım. Abartı sahneleri olsa da, bilime ve felsefeye verdiği değer nedeniyle "Yıldızlararası", zorla da olsa her gence izletilmesi gereken bir film.

Bilimsel ve felsefik bir öneri olmuş, "zorla izlettirmek"
Old 02-02-2015, 16:28   #516
Av. Erdem Akçay

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Bilimsel ve felsefik bir öneri olmuş, "zorla izlettirmek"

Çalışmayan ya da çalışmamak için direnen arabaları itmek gerekiyor Eğer itilemeyen yeni arabalardansa, bu kez de çekmek lazım.
Old 02-02-2015, 16:40   #517
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Erdem Akçay
Çalışmayan ya da çalışmamak için direnen arabaları itmek gerekiyor Eğer itilemeyen yeni arabalardansa, bu kez de çekmek lazım.

Eğer elektrikle çalışan arabaysa, elektrik vermek gerekir.
Old 02-02-2015, 22:21   #518
hukukbilgisi

Dikkat

John Carpenter'in They Live (1988) filmi.

Altyazı sitesinde şöyle özetlenmiş:

"Yakın gelecek...
İnsanlık büyük bir kaos içinde...

Hayatını sürdürebilmek için yolu büyük şehre düşen John Nada adındaki kasabalı bir işçi, korkunç bir keşif yapar: Tüm Dünya, başka bir boyuttan gelen ve beyinleri kontrol edebilen insan formundaki uzaylılar tarafından istila edilmiştir! Bu korkunç istilayı önlemek için Nada'nın sahip olduğu silahlar, sadece bir makineli tüfek ve özel güneş gözlükleridir!

Acaba Nada, uzaylıların yayın istasyonunun durdurabilecek ve onların gerçek kimliklerini ortaya çıkarabilecek midir?"

Benim yorumum, uzaylıların burada mecaz olarak kullanıldığı yönünde. Yukarıdaki özette, beyin kontrolünden söz ediliyor. Bu kontrolün ağırlıklı olarak televizyon aracılığıyla yapıldığını da hatırlatmak lazım!..
Old 03-02-2015, 21:55   #519
Gülümse

PK filmini tavsiye eden dostlara çok teşekkür ederim... Gerçekten hoş zaman geçirten ama içeriği bakış açısı doğru olan güzel bir film... Körü körüne içselleşmemiş inanç sistemine gerçekten tarafsız bir bakış açısı getiriyor...
Old 16-07-2015, 15:59   #520
Av.Nebi

Konuyu hortlatayım. En son AJAN filmine gittim Jason Statham. Çok eğlenceli bence mutlaka gidin.
Old 02-09-2015, 16:49   #522
Gülümse

Karar

American Ultra aslında bildik hikayelerden... Fakat senaryosu bir çizgi roman mantığında yapılınca zamanın nasıl geçtiğini insan anlamıyor...

Ben hareket aksiyon ve hoş zaman geçirmek istiyorum derseniz buyrun...

Ama kuru mantık aşığı iseniz lütfen evde oturup Agatha Christie dizilerine devam edin...
Old 24-08-2016, 00:23   #523
hukukbilgisi

Dikkat

Barfi (2012)

Sağır ve dilsiz Barfi bir güzele aşık olur.
Güzelimiz, tercihini aşktan yana değil, mantıktan yana yapar.
Barfi, bu kez otistik bir genç kıza bağlanır.
Güzelimiz çoktan pişman olmuştur, artık ona imrenmek düşer.

Hindistan sinemasının standartlarına göre kısa, bize göre hayli uzun bir film. Ara vererek de olsa izleyin derim...

Hae-jeok: Ba-da-ro gan san-jeok (2014)

Güney Kore tarzı korsan filmi.
Kraliyet mührünü yutan balina, balinanın peşinde asker ve korsanlar.
Deniz eşkıyalarıyla kara eşkıyalarının tatlı rekabeti; böyle tuhaf bir aksiyon/komedi filmi.
Filmin en ilginç tipi, deniz korsanıyken, deniz tuttuğu için mesleği bırakıp dağ kadrosuna geçen ve orada da pek aradığını bulmuşa benzemeyen komik vatandaş

Brothers of the Wind (2015)

Bir kartal ve çocuğun dostluğunu anlatan, belgesel tadında bir film.

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi