Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Elektırık Hırsızlıgı (iftira Tuzzagi)

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-03-2002, 10:36   #1
KANADALI

Varsayılan Elektırık Hırsızlıgı (iftira Tuzzagi)

Degerli hukukcu arkadaslar. 7 aralik 2001
Ben 35 yidir Kanada'da yasayan bir turk vatandasiyim.
Kanada'da her ne kadar maddi ve manavi bir sorunum olmasada Turkiyeyi ozluyor ve seviyorum,bilhassa Yahyali'yi (Kayseri) cok seviyorum,gunes ve suyunu cok seviyorum.Dolaysiyla Turkiyeye sik,sik geliyorum.yahyalida sihatli bir evim olmadigindan dolayi bir ev yaptirmaya karar verdim. Evin insaatina basladigim anda insaata lagzim olan ceryani komsunun evindeki saatli ceryanin'in pirizinden aldim. Eskiden belli benimle hasim olan diger komsum ise kendi evinin ustundeki yine kendi evine ceryan tasiyan direge iki kablo bagliyor kablonun uclarini ise evinin ustune birakiyor, ve electrik idaresine diyorki benim bitisik komsum kacak elektirik kullaniyor ve kullandigi kablolarda benim evimin ustunde gelin gorun diyor. Elektirik isletmesinden 2 memur gelip insaat sahibi x kacak elektirik kullanmistir diye rapor tutup gidiyorlar. Neticede bana elektirik idaresi 50,000,000 milyon ceza verdi ve bende boyle ufak islerle ugrasmayip parayi odedim ve kanadaya dondum.Tekrar turkiye'ye geldigimde elektirik hirsizligindan amme dava acmis, Evinden ceryan aldigim kisi dahil olmak uzere 5 tane sahit dinlettim bu sahis insaatinin baslangicindan bitinceye kadar ceryanini bu sahsin evinden almistir diye ifadelerini verdiler.Hakimin bana bir diyecegin varmidir diye sordugunda sayin yargicim benim elektirik calmama ne maddi durumum ne kulturum ve nede karakterim musade eder. Benim su an bu mahkemede bulunmamin tek sebebi hirsizlik kelimesidir bana ne kadar para cezasi verirseniz verin odemeye hazirim. Ama hirsizlikla yargilanmaya karsiyim ben hirsiz degil seref ve haysiyetli bir turk vatandasiyim dedim . Hakim ise 2 defa bilirkisi gonderdi.Hakime ayrica benim insaatimda elektirik kullanan iscilerimide dinlettim ve isciler komsunun saatli evinden alindigini soylemelerine ragmen mahkeme hala devam etmektedir. Hakime soyle bir soru yoneltim.Elektirik isletmesinden raporu tutan memurlar ceryani benim insaatima girdigini gormuslermidir diye sordugumda raporu tutan memur ise hayir girdigini gormedik fakat iscileri kacak elektirik kullaniyor dediler diye cevaplandirdi ikinci bir mahkemede ise iscileride dinlettim,ve iscilerin ifadesi su idi biz elektirigi komsunun saatli olan pirizinden aldik ve insaat bitinciye kadarda saatli pirizden electirik kullandik demelerine ragmen Sayin hakim bey bir hakim degilde elektirik isletmesinin bir avukati gibi davayi surdurmektedir.Sayin degerli hukukcu arkadaslar burada benim icin maddiyet onemli degildir onemli olan hirsizlikla suclanmamdir.Bu konuda bana gorus ve onerilerinizi bildirirseniz beni cok sevindirirsiniz.Hepinizi hurmet ve saygi ile selamlar calisma hayatinizda basarilar,sihatinizda ise saglik temennisi ile Allahaismarladik derim.

Ali Gurhan: Electronics.Yuksek Muhendisi
Old 02-03-2002, 10:37   #2
ahmet

mahkeme bilirkisi raporunu dikkate alir. ISbat ederseniz kazanirsiniz. MAhkeme kararina itiraz hakkiniz var (Yargitay'a) gidersiniz.

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi