Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatma ve velayet

Konuyu Kilitleyin
Old 29-09-2011, 14:24   #1
Konuk

Varsayılan aldatma ve velayet

eşim polis memuru vede 6yıldır süren bir evliliğimiz var 1yıl önce b.ya tayin aldık eşim burda denetleme amacıyla gittiği gazinolarda bir çok bayanlarla tanışmış detaylı faturasını saklıyordu ama ben bir şekilde buldum 3aylık faturada gece sabahlara kadar bu bayanlarla mesajlaşılmış ve konuşulmuş bayanlarlada bire bir görüştüm eşimle ilişki yaşadıklarını söylüyolar ama eşim inkar ediyo savcılıktan alınacak izin kağıdıyla mesaj ve konuşma içeriklerini öğrenmek istiyorum ama eşim yanaşmıyo devamlı beni aşağılıyo kovuyor zaman zamanda şiddet uyguladı 1.sorum savcılıktan buizini benim alabilme gibi bir şansım varmı (hat eşimin üzerine) 2.sorum mahkeme aşamasında hakim aldatılma olduğundan bu mesaj ve konuşmaları istermi 3.sorum biri 2 diğeri 5yaşında iki tane kızımız var bunların velayetlerini kim alır ben şuan için çalışmıyorum ama çalışabilirim kendim için değil sadece çocuklar için nafaka istiyorum birde daha borcu bitmemiş bir arabamız var 1buçuk yıl önce aldığımız o arabadan hak isteyebilirmiyim
Old 29-09-2011, 16:08   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
eşim polis memuru vede 6yıldır süren bir evliliğimiz var 1yıl önce b.ya tayin aldık eşim burda denetleme amacıyla gittiği gazinolarda bir çok bayanlarla tanışmış detaylı faturasını saklıyordu ama ben bir şekilde buldum 3aylık faturada gece sabahlara kadar bu bayanlarla mesajlaşılmış ve konuşulmuş bayanlarlada bire bir görüştüm eşimle ilişki yaşadıklarını söylüyolar ama eşim inkar ediyo savcılıktan alınacak izin kağıdıyla mesaj ve konuşma içeriklerini öğrenmek istiyorum ama eşim yanaşmıyo devamlı beni aşağılıyo kovuyor zaman zamanda şiddet uyguladı 1.sorum savcılıktan buizini benim alabilme gibi bir şansım varmı (hat eşimin üzerine) 2.sorum mahkeme aşamasında hakim aldatılma olduğundan bu mesaj ve konuşmaları istermi 3.sorum biri 2 diğeri 5yaşında iki tane kızımız var bunların velayetlerini kim alır ben şuan için çalışmıyorum ama çalışabilirim kendim için değil sadece çocuklar için nafaka istiyorum birde daha borcu bitmemiş bir arabamız var 1buçuk yıl önce aldığımız o arabadan hak isteyebilirmiyim

1- Eşinizin telefonunu dinletemezsiniz. Boşanma davası açarsanız, geriye doğru 1 yıllık telefon dökümü istenebilir. Burada kimin kimi aradığı, kime mesaj çektiği ortaya çıkar. Bir kadınla olağandışı sayıda telefon görüşmesi yapılmasının ortaya çıkması, lehinize kanıt olacaktır.

2- Çocukların yaşları küçük ve anne bakım ve şefkatine muhtaç. Çalışmıyor olmanız tek başına velayetin size verilmemesi için bir neden değildir. Nafaka ve tazminat talep edebilirsiniz.

3- Evlenirken ayrıca bir rejim seçmediyseniz, edinilmiş mallara katılma rejimini otomatikman seçmiş demeksiniz. Bu nedenle,arabanın (borçları düştükten sonraki) değerinin yarısını talep edebilirsiniz.

Tüm bunları, profesyonel destek alacağınız avukatla yaparsanız, hak kaybına uğramazsınız.
Old 29-09-2011, 16:28   #3
Konuk

ben çocuklarlaberaber eden ayrıldım ailemin yanında kalıyorum şuan kendisi boşanmaya yanaşmıyor dava açılsada boşanmam diyor barışmak istediğini söylüyor bense istemiyorum bu davanın seyrini nasıl etkiler davayı ben açayımmı yaada onun açmasını mı bekleyim bişey farkedermi haklar açısından birde hat eşimin üzerine ben gidip savcılıkan izin almam dökümanı isteme gibi bi hakkım bunun bir yolu yokmu birde geriye dönük bu konuşmalarda ve mesajlaşmaların içeriğini görürmü hakim ne yazdıklarını ayrıntılı oalarakşimdiden teşekkür ederim
Old 30-09-2011, 20:57   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Meslektaşım sorularınızı yanıtlamıştır.İkinci kez sorunca,yanıt değişmemektedir.

Bu nedenle

1-Ancak bir dava nedeni ile iletişim trafiği dosyaya istenebilir.Konuşma ve mesaj içerikleri bu özette görülmez ve bu içeriklere başka bir yolla da ulaşmanız mümkün değildir.

2-Eşinizin açtığı boşanma davasını kabul etmiyorsanız,davanın reddini gerektiren itiraz ve taleplerinizi dosyaya bildirmeniz gerekir.

Her ne kadar herkes dava açma hakkına sahipse de kusurlu eş dava açtığında,karşı tarafın az da olsa kusurunu kanıtlayamaz ise davası reddedilecektir.

Bu nedenle kusursuz veya daha az kusurlu tarafın dava açması daha uygundur.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi