Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

acıl yardım

Konuyu Kilitleyin
Old 09-01-2014, 13:01   #1
gullu

Varsayılan acıl yardım

merhabalar ben 3 yıldır esımle bosanamamaktayım olen esımden bır tane cocugum var ıkıncı evlılıgımdekı kışi vefat eden esımden kalan ev ve emeklılıgı benden maddı ve manevı olarak talep edıyor .cocugum adına tsk dan gelen yardım ve olum parası cocugum adına gelmıstır bosanma asamasında oldugum sahıs nafaka mı odememekte ve kaldırılmasını ıstemektedır kısacası sorum subay olan vefat eden esımden kalan mala el koyabılme ve hak talep etme hakkı varmı bana ne onerebılırsınız bu konuda kesınlıkle ıkıncı evlılıgım ıcersınde onla edılmıs bır mal varlıgım yoktur.Fakat yetım evladıma babası ve tsk tarafından gelen yardım parası vardır oyaktan olan emeklılık parama herhangı bır sekılde el koyabılır mı boyle bır hakkı var mı bu asamada kanun kımden yana olabılır .Ve mahkemem 3 yıldır suruyor cocugumum adına gelen seylere ıkıncı evlıllıgımdekı ınsan hak talep edebılır mı oyakta emeklılık benım uzerımde olmakta ama olum sırasında cocugum adına gelmıstır bundan bosanma asamasındakı kısı talep edebılır mı ?cocugum adına oyak tarafından geldıgını ıspatlarsam ne olur ve ne yapmam gerekıyor sızlerden yardım rıca edıyorum
Old 09-01-2014, 17:16   #2
Av. Can DOĞANEL

Sn. gullu,
Eşiniz boşanma davasında maddi ve manevi tazminat talebinde bulunabilir ancak bu talebin kabul edileceği anlamına gelmez.
Talebin kabulü için boşanmada kusurlu olduğunuzu ispatlaması gerekir. Eşinizin sizin ne gibi bir kusurunuz olduğunu iddia ettiğini bilmediğimizden sağlıklı bir cevap verilebilmesi mümkün değildir.
Tazminatı hak etmesi halinde bir takım maddi gelir ve mallarınıza tedbir-haciz vs. konulması mümkün ise de çocuğunuzun hakkı olan kısmı velayeten idare ettiğinizi belirterek istihkak iddiasında bulunmanız ve bu kısımla ilgili tedbir veya haczi kaldırmazın mümkündür.
Bu konuda profesyonel yardım almanızı öneririm, maddi durumunuz elvermiyorsa bulunduğunuz yer Baro veya temsilciliğine başvurarak bir avukatın hukuki desteğinden yararlanmanız mümkündür.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi