Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çekişmeli boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 09-12-2013, 01:44   #1
Konuk

Rahatsiz çekişmeli boşanma

mrb ben eylül ayında evlendim. eşimle cinsel ilişki kuramadık ve fiilen 3 ay beraber kaldık bu zaman zarfında eşim benimle konuşmayıp yüzüme dahi bakmadı evliliğimiz 1aylıkken sebebini sorduğumda seni sevmiyorum ailemin zoruyla evlendim dedi sonra aileler duydu ve beni ailemle yolladılar buzaman zarfında hiç kavga etmedik buna şahit olanda olmadı ben 6ay kadar ailemin yanında kaldım sonra evime döndüm eşime ne önerdiysem kabul etmedi ve tekrar beni yolladılar bende dava açtım oda açtı o şiddetligeçimsizlikve eviterk ettiğimi solemiş ben ise cinsel ilişkinin kurulmadığını soledim yani doğruları anlattım benim davam görülüyo onun solediği herşey yalan tazminat ve nafaka istedim kusurlu taraf o fakat nişanlanmadan önce flört zamanında ayrılmak istedi bende bitmemesi yönünde biraz uğraştım ozaman seni sevmiyorum demişti bende dikkate almamıştım sinirle solüyo sandım bende ona aşık olmuştum kaybetmek istememiştim şimdi o tel konuşmasını öne sürüyo ben sana solemiştim diyo halbuki ondan sonra birdaha hiç solemedi taki evlendikten ve ilişki kuramadıktan sonra bu nekadar davayı etkiler ve bana bir kusur teşkil eder mi eğer tel kayıtları istenirse alabilir mi hat benim adıma değil 2 yıl önceki konuşma uzunda bir nişanlılık geçirdik 7 ay gibi ama o apar topar evlendik diyo gururumu kırdı durumumuzu herkese soledi diyo oysaki ablasından başka kimseye solemedim oda onun beni kandırıp sıkıştırmasıyla soledim ve olay patlak vermiş oldu ama bundan öncede psikolojimi bozmuştu beni itip kakıyodu yani hiç yanaşmıyo hatta konuşmuyodu bile bende konuşmak zorunda kaldım arkadaşı ve ablası tanığı olmuş yalan ifade verirlerse mahremiyet ve evliliğimizle ilgili ne kadar etkili olur çünkü evliliğimiz süresince onun çevresinden başka kimse yanımızda olmadı yani kısacası benim bu davayı kazanma şansım nedir yani tazminat talebini hak edermiyim
Old 10-12-2013, 20:12   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Haklı bir sebep olmadan cinsel ilişkiden kaçınma kusurdur. Ailemin zoruyla evlendim, seni sevmiyordum vs. şeklindeki beyanlar onun kusurunu ortaya koyar. Şahitlerinizle durumu ispatlama yoluna gidebilirsiniz.

Ailenin mahremiyeti elbette önemlidir ancak, evden ayrılmak zorunda bırakıldığınızı, ortada sorun olduğunu, yardıma ihtiyacınız olduğunu, ailesinden biriyle ablasıyla paylaşmanız elbetteki aile sırlarının ifşası anlamına gelmeyecektir.

Çalışmıyorsanız davanız süresince tarafınıza tedbir nafakasına hükmedilmelidir. Boşanmadan sonra nafakanızın devam etmesi için yoksulluk nafakası da talep ediniz.

Maddi ve manevi tazminata hükmedilmesi için boşanmaya neden olan olaylarda kusurunuzun eşinizden daha az veya hiç olmaması gerekir.

İddialarınızı tanık beyanları (Anne, babanız, kardeşleriniz dahil tüm akraba ve yakınlarınız, arkadaş ve komşularınız olabilir), doktor raporları, mektup, fatura gibi tüm yasal delille ispatlayabilirsiniz.

Telefon kayıtlarının içerikleri tespit edilemez. Ve başkasına ait telefonun ayrıntılarını mahkeme isteyemez.

Yapmanız gereken, davalı taraf iddialarının değil kendi iddialarınızın doğru olduğunu ortaya koymaktır.

Avukatınız yoksa, davanızın görüldüğü yerin Barosundan tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz. Bunun için hiçbir yerden gelirinizin olmadığını kanıtlamanız gerekecektir.

Saygılarımla
Old 10-12-2013, 21:59   #3
Konuk

Varsayılan teşşekkür

çok teşekkür ederim avukat bey kaç gündür içim içimi yiyodu rahatladım...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi