Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocukla şahsi ilişki uzman kişi ile görüşme

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-08-2013, 18:28   #1
Konuk

Varsayılan çocukla şahsi ilişki uzman kişi ile görüşme

eşimle 4 aydır ayrı yasıyoruz ayrılık davası yada boşanma davası açılmadı .sadece ben eşime nafaka davası açtım oda bana çocukla kişisel ilişki davası açmış çocuğumu göstermiyor diye.fakat böyle bir şey yok hiç bişekilde 4 aydır arayıp sormadı.eşimin açmış olduğu davaya ben 3 gün önce cevap dilekçesi yazıp verdim.bugün ise telefonumu uzman kişi diye biri aradı mahkemeden benmle görüşme yapacagnı söyledi ve randovu verdi.bu nedir? ne için görüşme yapacaktır? bunu mahkememi yonlerdiriyor hangi konularda? herhangi bir bilgim yok.açıkcası korkuyorum da çocuğumu benden alırlar diye.çocugum 11 aylık.yardımcı olursanız sevinirim..
Old 22-08-2013, 22:59   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Çocukla kişisel ilişki kurulmasına ilişkin dava açıldığında hakim talep olmasa bile çocuğun görüşünü tespit etmek,eğer çocuk kendisini ifade edecek dönemde değilse uzman görüşü almak için gerekli kararları alır.

Uzman taraflarla görüşür ve raporunu hazırlar ve çocuk ile kurulacak kişisel ilişkinin süresi ve koşulları hakkında görüşünü açıklar.

Bu rapora katılmassanız itiraz edebilirsiniz.

Hakim çocuğun 11 aylık oluşunu dikkate alacak muhtemelen yatılı olmadan kişisel ilişki tesis edecektir.

Hakim karar verirken bu raporu dikkate alacaktır.11 aylık bebeğin sizden alınması düşünülmemelidir.Bir avukattan hukuki destek almak yararınızadır.
Old 23-08-2013, 16:30   #3
Konuk

katılmak mecburu midir katılmazsam ne gibi bi itirazım olur? ben cevap dilekmde çocuk kçük olduğu için 3 saatlik bi görüşme yapılmasını talep etmiştim.
Old 23-08-2013, 16:33   #4
Konuk

birde çocukla şahsi kişisel ilişki dye dava acmiş .ben ailesyle çocuğumun görüşmesini oraya gtmesini istemyorum.çunku çocuğuma bakmıyolar evde başka küçük çocuk olduğu için kıskanıyor ısırıyor kımse görmeden vuruyor dusuruyor bunun gibi şeyler.kayınvalideminde bakacağını sanmıyorum.çocuk daha yuruyemıyor konuşamıyor.bunlar nasıl degerlendırılır.ne yapmam lazıjm.kayınvalidemgile goturblr mi eşim kişisel ilişkide
Old 23-08-2013, 16:45   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Kurulacak kişisel ilişki için ne tür kaygılarınız olduğunu, 11 aylık çocuğunuzun yatılı olarak verilmesinin sakıncalarını, davacının kaldığı, yaşadığı ortamın çocuğunuzu olumsuz etkilemesinin söz konusu olacağını nedenleri ile birlikte, bu zamana kadar bebeğinize ilgi göstermediğini vs.. tüm sebeplerinizi bildirebilirsiniz.

Düzenlenecek raporun sizce sakıncalı taraflarına mahkemede yazılı olarak itiraz etmeniz mümkündür.

Hak kaybı yaşamamak için bir avukattan destek almanızı öneriyoruz.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, davanızın olduğu ilin Barosundan tarafonoza ücretsiz avukat tayin edilmesini de isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Old 23-08-2013, 18:21   #6
Konuk

teşekkürler.hangi sebeblerde çocuğu goremıyor baba peki bide bu kişisel ilişkide 11 aylık cocugu nerde görebilir ailesine götürmesini istemedğim takdrde engel olablirmiyim bilgnze gore 11 aylık bir bebek ne kadar surede gorebliyor.bide eşimin bana uyguladgı sddet raporlarm ve ceza davalarım mevcut..
Old 23-08-2013, 18:33   #7
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Şiddete uğradığınıza ilişkin raporları ve ceza davalarını mahkemeye ve uzman kişiye de bildirebilirsiniz.

Şahsi ilişki süresinin belirlenmesinde etkileyici olabilecektir. Tüm delillerinizi sununuz.

Somut durumunuz ve olayın özellikleri bilirkişi ve nihayetinde dosya hakimi tarafından dosya kapsamına göre değerlendirilecektir.

Daha fazlası için hukuki yardımı doğrudan almalısınız.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgiye teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi