Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

10 Kasım Ata' mızın ölüm yıldönümü

Yanıt
Old 10-11-2012, 11:05   #31
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Ufuk Bozoğlu
Sevgi ve hasretle ellerinden öperim ATAM.

Old 10-11-2012, 11:21   #32
üye7160

Bugün her günden daha fazla hissettiğimiz yokluğunda,sevgi,saygı ve rahmetle andık seni..Atam huzur içinde yat,bizler senin CUMHURİYET NEFERLERİN olmaya devam edeceğiz..
Old 10-11-2012, 11:29   #33
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ufuk Bozoğlu
Sevgi ve hasretle ellerinden öperim ATAM.

Old 10-11-2012, 15:28   #34
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Her yıl unutturulmaya çalışılsa da,

sevgisi ve özlemi daha da artan Mustafa Kemal'i sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Emperyalizme ve gericiliğe karşı verdiği mücadelenin anlamı gün geçtikçe artmaktadır.

Bu yıl daha da arttı. Ne güzel söylemişsin: Yurtta Sulh, Cihanda Sulh.
Old 10-11-2012, 18:04   #35
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Emperyalizme karşı mücadele eden lider!

Türkiye'nin başbakansız geçen ilk 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü'nde ölümsüzlüğü taçlandıran önderi saygıyla anıyorum.
Old 10-11-2014, 09:14   #36
Av. Engin EKİCİ

Anıyoruz..
Alıntı:
"...Bildiğimiz gibi Mustafa Kemal sosyalist değildir, burjuva görüşlere sahiptir. Ancak en büyük özelliği; antiemperyalist, antifeodal olmasıdır. Yurtsever, halksever, laik olmasıdır. Küba halkı için Jose Marti neyse, başta Venezuela gelmek üzere Latin Amerika halkları için Bolivar neyse, Mustafa Kemal de bizim için odur...Saygı ve sevgi ile anıyoruz."
Old 10-11-2014, 13:26   #37
Av.H.Sancar KARACA

Yattığı yer, sevenleri ve izinde yürüyenleri ile doldu taştı yine.
...
Teşekkürler!
Old 10-11-2014, 14:12   #38
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

sevgisi ve özlemi daha da artan Mustafa Kemal'i sevgi, saygı ve minnetle anıyorum.

Emperyalizme ve gericiliğe karşı verdiği mücadelenin anlamı gün geçtikçe artmaktadır.

Bu ülke için yaptığın iyi şeyleri anlamak için 70 yıl geçti. Üzgünüz ve özür dileriz.
Old 31-10-2015, 16:13   #39
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Zeybek oynayacağım

Başıma gelenler benim yüzünden…
Onu çok sevdim, anlamaya çalışmadım.
Onu hep papağan gibi ezberlediğim sözleriyle andım.
Onu hep belli günlere hapsettim.
O hep benim için “gök gözler, güneş saçlar filan” ve yakamda rozetti.
O hep sanki yalnızca Samsun’da, Erzurum’da, Sivas’ta…
O sıradan bir ölümlü gibi Dolmabahçe’de, Anıttepe’ydi.
O gururumun kaynağı, unutulmuş adımı dünyaya haykırandı, unuttum.
Onun çağları aşan sesini heykellerle, büstlerle susturdum.
Onun devrimci ruhunu ellerimle dondurdum.
Onun seslendiği genç olamadım,
Onunla “açık alınla çıktığımız yolda” onu yalnız bıraktım.
Başıma gelenler benim yüzünden…
“Bir musibet bin nasihatten iyidir” sözünü hatırlatınca babam,
Uyandım gaflet uykusundan.
Yürümek yeniden, devirmek karanlıkları elbette mümkündür,
çağdaşlık, içimdeki ölümsüz ülküdür.
Ülkemi, insanlarımı onun fikirleriyle aydınlatacağım.
Yarın 1 Kasım, vaat ettiği gündür belki de Hakkın…
10 Kasım’ı bu yıl vals yapıp,zeybek oynayarak kutlayacağım.
Old 10-11-2015, 09:40   #41
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Atatürkçü düşünce aydınlanmadır.
Atatürkçü düşünme aydınlanmanın sürmesidir.

Seninleyiz Atam..
Old 10-11-2015, 10:18   #42
olgu

Bugün dikkatimi çekti ve çok rahatsız etti.

Ankara adliyesinde 9:05 de bahçedeki Atatürk heykeli önünde saygı duruşu ve istilal marşı okunan toplamda 10 dakika süren etkinlik vardı.

Hakim, Savcı ve Adliye personeli ile binden fazla çalışanı bulunan Ankara Adliyesinde 200 kişi dahi toplanmamıştı.

Herkes keyfinde, bu keyfini muhtaç olduğu kişi için 10 dakika keyfini bozmak istemiyor...
Old 10-11-2015, 11:54   #43
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Old 11-11-2015, 14:14   #44
Av.Ufuk Bozoğlu

"Bırakınız son kanlı damlasına kadar, gözyaşlarınızı onun yasında tüketiniz. Atatürk'ün ölümünü görmüş olanlar, bir daha kime ağlayacaksınız?

Aylardan beri on yedi milyon, onun başucunda, bu faciayı geciktirmek için çırpındı, durdu. Bir tanrı veya kahraman mı, bir baba, dost veya kardeş mi? onunla kaybediyorduk? Hayır... Onsuz nemiz kalacaktı?

Boş sözü bırakalım: Atatürk ölmüştür. Hakikat bu! Müthiş olan bu! On yedi milyon bir günde, bir babadan öksüz kaldı.

En mesud Türkler, Atatürk yaşarken ölmüş olanlardır. Ömrümüzün ve Türk tarihinin en acı yasını tutmak talihsizliği bize düştü. Halk en büyük Türk kahramınını ordu en büyük Türk başbuğunu tarih en büyük Türk'ü kaybetti. Acının derinliğini sıcak ruh yaramız soğumaya ve uyuşan beynimiz yeniden işlemeye başlamadığı zaman anlayacağız.

Benden sonra... Benden sonra...Seneleden beri hepimiz, böyle kara bir günün ıstırabını bu iki kelimeyle gönlümüzden uzaklaştırıyoruz. Düşünmekten korkuyorduk işte onsuz kaldık...

Onsuz.. Fakat ona bin kere verdiğimiz bir tek namus sözü ile kaldık: Eserini ve davasını korumak ve yükseltmek! Bizler için hayatın bir manası varsa bu yemini yerine getirmek için yaşamaktır.

Bugün ona ağlayıp yanmak için bir tek kalbiz, yarın onun eserini ve davasını müdafaa etmek için bir tek irade gibi kaynaşacağız.

Atatürk, şimdiye kadar bilmeyenler, bu milletin seni ne kadar sevdiğini, senden sonra ismin ve eserin üzerine titrerken anlayacaklardır.

Aklımızın ve kalbimizin vazifelerini ayıralım: Ey bütün ağlaşanlar, gözyaşlarınızı birbirine kattığınız gibi, ellerinizi birbirine uzatınız. Atatürk'e yaşarken verdiğiniz sözü unutmayınız."

Falih Rıfkı Atay, ULUS, 11 Sonteşrin 1938 Ankara
Old 10-11-2016, 08:33   #45
Av.Ufuk Bozoğlu

Zaman hakiki büyüklüğünü göstermeye devam ediyor!

Saygılarımla,
Old 10-11-2016, 11:20   #46
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Ufuk Bozoğlu
Zaman hakiki büyüklüğünü göstermeye devam ediyor!

Saygılarımla,

Old 10-11-2016, 12:41   #47
Av. Engin EKİCİ

Hiç görmediğim ama sevip saygı duyduğum büyük bir insanın ölüm yıl dönümü ve saatinde hissettiğim duygular yine tarifsizdi..

Hiç unutulmayacak!
Old 10-11-2017, 07:01   #50
Av. Hulusi Metin

Bir de anlayabilsek artık...Fikirlerini, duygularını...
Old 10-11-2017, 07:25   #51
Av.Ufuk Bozoğlu

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Bir de anlayabilsek artık...Fikirlerini, duygularını...
O hiçbir zaman yanılmadı.. Uğruna can verdiklerini Bizlere emanet ettiyse yanılmış olamaz!
Old 10-11-2017, 08:31   #52
Av. Engin EKİCİ

İlke ve düsturlarının unutturulmaya çabalandığı bu dönemde görünen o ki, Atatürk sevgisi bu toprakların ve insanının iliklerine işlemiş..

Saygı ve özlemle anıyorum.
Old 10-11-2017, 08:58   #53
Av.Mehmet Saim Dikici

Çölde bir su damlası gibi... faydalı, hayati, umut sebebi!
Damlaya damlaya...
Old 10-11-2018, 12:55   #54
Av. Engin EKİCİ

Varsayılan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyorum...

Tüm çabasının bu ülkeye ve insanına hizmet etmek olduğuna dair şüphe yokken dini inancının varlığı ya da yokluğuna dair tanımlama çabalarının ne önemi var ki... O, dünyanın takdirini kazanmış, sevgisi kalplerden, fikirleri zihinlerden silinemeyecek mirasımızdır.
Old 10-11-2019, 13:49   #55
Av.Ufuk Bozoğlu

Aydınlığının izindeyiz Atam.
Kanımıza hücrelerimize işlediğin bağımsızlık, bizi kimseye esir, düşmana teslim edemez.
Ruhun şad olsun. Minnetle..
Old 10-11-2020, 11:32   #57
Av.Ufuk Bozoğlu

Devrimlerin olmasa kız çocuklarımız yeşeremezdi...
Sana borcumu ödeyemem ATAM!

HİÇ ÖLMEDİN Kİ..
Old 10-11-2020, 19:02   #58
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin

Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi