Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Tehdit

Konuyu Kilitleyin
Old 30-06-2017, 17:36   #1
Konuk

Varsayılan Tehdit

Merhabalar. Eşim ve birlikte olduğu bayan tarafından uzun süredir sürekli savcılık şikayetlerine maruz bırakılmaktayım. Benim de açtığım bir kaç dava var eşime karşı. Eşim davalarımı geri çekmez isem hakkımda ve aleyhimde yeni davalar açmakla tehdit etti beni. Her söylediğini ve her işlediği suçu inkar eden biri olduğu için konuşmalarımızı ses kaydına almıştım. Ve davalarımı geri çekmedim. Bu konuşma tarihinden sonra da hakkımda yersiz yere dava açtı. Hem kendisi ve hem de diğer kadın ile birlikte. Amaçları hiçbir hukuki hakkımı talep etmeden boşanmayı ve kendi isteklerini bana dikte ettiribilmek . Kendilerine de evlendikleri takdirde herhangi bir hukuksal girişimde bulunmamı engellemek. Kendisi ve diğer kadın hem ekonomik ve hem de mesleki hayatıma telafisi olmayacak zararlar verdiler ve isteklerini bana kabul ettirebilmek adına halen bana saldırmaya devam ediyorlar. Bu durumda ne mesleki ve ne de aile huzurumuz kalmadı. Çok zor durumdayım.
Benim sorum söyle ; eşimin davalarımı geri çekmediğim takdirde aleyhimde davalar açacağı konusundaki tehditlerini içeren ses kaydı ile hakkında suç duyurusunda bulunduğum zaman benim aleyhimde izinsiz ses kaydı almak suçundan dava açılabilir mi ? çünkü bu tehditlerini bu konuşma tarihinden sonra hem kendisi ve hem de diğer kadın ile birlikte gerçekleştirdiler. ve ben devamlı bu şekilde doğrudan ve dolaylı yollardan da olsa eşim ve diğer kadının tehditleri altında yaşamak ve mağdur edilmek zorunda bırakılıyorum. Bana bu konuda destek olursanız sevinirim.
Old 01-07-2017, 14:29   #2
Av. Hatun Olguner

Davalarınızı geri çekmezseniz hakkınızda davalar açacağını söylemesi kanımca tehdit suçunu oluşturmaz. Tehdit mesela öldüreceğini,döveceğini vb zararlar vereceğini söylemesiyle olur.
Siz zamanaşımı süresi dolmadan eşinizin sevgilisine manevi tazminat davanızı açabilirsiniz... Maddi durumunuz avukat tutmaya elvermiyorsa barodan ücretsiz avukat isteyebilirsiniz...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi