Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

İstanbul'u Terk Etmek

Yanıt
Old 28-09-2009, 13:08   #421
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Duruşmada mahsur kalmış.

Yani İstanbul'da)))))
Old 28-09-2009, 13:12   #422
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
Yani İstanbul'da)))))

Ama Mahkemede... mahsur kalmış.
Old 28-09-2009, 13:13   #423
Academic

Alıntı:
Ama Mahkemede... mahsur kalmış.

Bunu anladım , vurguya dikkat çekiyorum bakın. Vurgu İstanbul'da))) Siz düşünün biz değil)))))
Old 28-09-2009, 13:20   #424
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
Bunu anladım , vurguya dikkat çekiyorum bakın. Vurgu İstanbul'da))) Siz düşünün biz değil)))))

Düşündüğüm için zaten bu konuyu açtım ben.
Old 28-09-2009, 13:21   #425
Academic

Alıntı:
Düşündüğüm için zaten bu konuyu açtım ben.

Ne yani şimdi siz başından beri Suat Bey yüzünden mi İstanbul'u terk etmeye çalışıyordunuz! Öyle mi?
Old 28-09-2009, 13:29   #426
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
Ne yani şimdi siz başından beri Suat Bey yüzünden mi İstanbul'u terk etmeye çalışıyordunuz! Öyle mi?

Terk etmeyi gerektiren bir çok unsur nedeniyle. Suat bey de unsur sayılabilir elbette.
Old 28-09-2009, 13:32   #427
Academic

Alıntı:
Terk etmeyi gerektiren bir çok unsur nedeniyle. Suat bey de unsur sayılabilir elbette.

Asli mi, tali mi ?

Şaka bir yana Suat Bey'e İstanbul'uN trafik sorunu ile aynı kefeye koyarak acımasızlık ediyoruz sanki..
Old 28-09-2009, 13:51   #428
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
Asli mi, tali mi ?

Şaka bir yana Suat Bey'e İstanbul'uN trafik sorunu ile aynı kefeye koyarak acımasızlık ediyoruz sanki..

Trafik sorunu yanında hiç kalır.
Old 28-09-2009, 13:58   #429
Academic

Alıntı:

Trafik sorunu yanında hiç kalır.

Şimdi Felaketleri saymaya başlarsınız diye kurcalamıyorum bakın cevabı))))

Fakat merak etmedim değil hani. Suat Bey'in bir dahaki menemen günü ne zamandı))))
Old 28-09-2009, 14:52   #430
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
Şimdi Felaketleri saymaya başlarsınız diye kurcalamıyorum bakın cevabı))))

Fakat merak etmedim değil hani. Suat Bey'in bir dahaki menemen günü ne zamandı))))

Ona sorun bence.
Old 28-09-2009, 15:52   #431
Academic

Alıntı:
Ona sorun bence.

İlk fırsatta soralım. Gerçi bizim burda hamsi partilerimiz başlıyor, menemeni ertelesek mi)
Old 28-09-2009, 17:44   #432
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Academic
İlk fırsatta soralım. Gerçi bizim burda hamsi partilerimiz başlıyor, menemeni ertelesek mi)

Sizin ora neresi ki? Sinop mu yoksa?
Old 29-09-2009, 10:26   #433
Academic

Alıntı:
Sizin ora neresi ki? Sinop mu yoksa?

Evet, bizim burası şu an için Sinop Hamsi partilerimiz burada
Old 30-09-2009, 16:20   #434
Academic

İstanbul'u terk etmeden önce terk edeceğimiz ortamı oluşturmaya çalışıyoruz Bu ne çelişki yarab! Hangi semti terk etmemizi öneriyorsunuz söyleyin bakalım
Old 30-09-2009, 17:05   #435
Gülümse

Alıntı:
Yazan Academic
İstanbul'u terk etmeden önce terk edeceğimiz ortamı oluşturmaya çalışıyoruz Bu ne çelişki yarab! Hangi semti terk etmemizi öneriyorsunuz söyleyin bakalım

Ben sakin olacağı için Anadolu yakasını öneririm. Fakat hangi üniversitede ders vereceğinize bağlı desek. Hayır İstanbul'da araba kullanmak deveyi hendekten atlatmak demek de... Hem şehir hem de hendek atlamayı bir araya getirmeyelim isterseniz.
Old 30-09-2009, 17:20   #436
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Gülümse
Ben sakin olacağı için Anadolu yakasını öneririm. Fakat hangi üniversitede ders vereceğinize bağlı desek. Hayır İstanbul'da araba kullanmak deveyi hendekten atlatmak demek de... Hem şehir hem de hendek atlamayı bir araya getirmeyelim isterseniz.

Bir de ehliyeti kaptırmak demek...
Old 01-10-2009, 12:49   #437
Academic

Alıntı:
Yazan Gülümse

İstanbul'da araba kullanmak mı?? Aman aman hiç uğramam semtine bile Sinir harbine girmeye ihtiyaç yok zira İstanbulda insanlar farklı trafik kuralları üretmişler sanırım. Kırmızı dur demek değil mesela. Durduğunuzda arkanızdan klakson çalıp uyarıyorlar.. Yavaş kullanmak mümkün değil çarpabilirler arkadan. Çıkacağım yeri şaşırırsam kendimi bilmediğim bir semti bırakın belki Edirne'de bulabilirim mesela)) Mimar Sinan'a ulaşım olarak yakın olması iyi olur . Çok zorlanırsam ben de ek olarak özel ünide ders vereceğim ama yakın olan hangisi olursa ona göre karar veririz ayrıca.. İstanbul'u terk etmek şart azizim.. evet şart..
Old 01-10-2009, 14:13   #438
Gülümse

Alıntı:
Yazan Academic
İstanbul'da araba kullanmak mı?? İstanbulda insanlar farklı trafik kuralları üretmişler sanırım. .

Bir an Ankara'dan bahsediyorsunuz sandım...

Şaka bir yana İstanbul'un ritmi farklı bir ritm... Alışıncaya kadar insanı döner kapıda mahsur kalmış biri gibi sarhoş eder. Ama alıştıktan sonra kim tutar sizi...
Old 01-10-2009, 15:09   #439
ISIL YILMAZ

İstanbul, İstanbul'u terk edenleri terk eder mi?
Old 01-10-2009, 15:22   #440
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
İstanbul, İstanbul'u terk edenleri terk eder mi?

Biz de zaten onu amaçlıyoruz. Biz terk edemediğimiz için, İstanbul'u tahrik ediyoruz.
Old 03-10-2009, 17:08   #441
Academic

Alıntı:
Biz de zaten onu amaçlıyoruz. Biz terk edemediğimiz için, İstanbul'u tahrik ediyoruz.

İstanbul bunca tahrike kapılıp kendini terk etmek isteyenleri terk ederek böyle bir iyilik yapar mı acaba? Yoksa İstanbul sabırlı ve sakin ve hatta soğuk kanlı davranarak ısrarla insanlara burda tutarak işkence mi eder..İstanbul zeki midir?
Old 03-10-2009, 17:33   #443
Academic

Alıntı:
Yazan kordelya
Bana kalırsa oldukça zeki ve soğukkanlı

O zaman İstanbul'dan korkmakta haklıyım..
Old 03-10-2009, 17:33   #444
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Academic
Yoksa İstanbul sabırlı ve sakin ve hatta soğuk kanlı davranarak ısrarla insanlara burda tutarak işkence mi eder..İstanbul zeki midir?

İstanbul, sabırlı ve sakin ve hatta soğukkanlıdır. Dünyanın en güzel boğazında kurulu olmasına rağmen, hemşerileri onun ciğerlerini parçalamaya, görünümünü bozmaya devam etse de, dimdik ayaktadır. Dünyanın en güzel şehri olmaya devam etmektedir. İstanbul işkence etmez ama işkence mağdurudur.
Old 03-10-2009, 17:36   #445
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
İstanbul, sabırlı ve sakin ve hatta soğukkanlıdır. Dünyanın en güzel boğazında kurulu olmasına rağmen, hemşerileri onun ciğerlerini parçalamaya, görünümünü bozmaya devam etse de, dimdik ayaktadır. Dünyanın en güzel şehri olmaya devam etmektedir. İstanbul işkence etmez ama işkence mağdurudur.

İstanbul işkence mağduru mudur bilinmez evet ekolojik yaklaşımla İstanbul'a mağdur demezsek haksızlık etmiş oluruz ama İstanbul sanırım bunun öcünü de insanlardan alıyor..
Old 04-10-2009, 14:25   #446
Armağan Konyalı

İstanbul Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalı gibidir: Pamuk Prenses'le birlikte yedi cüceyi de sevmeniz gerekir.
Old 04-10-2009, 15:04   #447
Academic

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

İstanbul Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalı gibidir: Pamuk Prenses'le birlikte yedi cüceyi de sevmeniz gerekir.

Bu sadece İstanbul'a dair değil sanki. Her şeye genellenebilecek güzel bir yanıt Sayın Konyalı
Old 09-10-2009, 16:21   #448
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Mehmet Saim Dikici

Peki İstanbul, İstanbul için yanıp tutuşanları kabul eder mi?
Old 09-10-2009, 17:08   #449
Gülümse

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray

Neden kabul etmesin ? Hatta İstanbul'u biri olarak size "Hoşgeldin" deriz.
Old 09-10-2009, 17:32   #450
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray

İstanbul'un yüreği, sevgisi ve hoşgörüsü geniştir. İçinde yaşamayı hak etmeyenlere bile kucak açmışken, sizi keyifle kabul edecektir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi