Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hayallerimiz Ve Su An Ki Biz

Yanıt
Old 25-12-2005, 02:08   #1
m.oztop

Varsayılan Hayallerimiz Ve Su An Ki Biz

hukuk fakultesıne ılk basladıgımız gunlerde hayallerımızde canlandırdıgımız ve o eskı turk fılmlerınde belkıde amerıkan fılmlerınde gordugumuz avukatlıgı yapmak ıstıyorduk hepımız.4 yıl boyunca gereklı gereksız bır cok ders gorduk,kendıme soruyorumda makro ve mikro iktısatı,maliyeyı,envanter bılancoyu neden gormustuk ve bu bızım su an ne ısımıze yarıyor?bunu dusununce gulumsemek lazım belkıde .ama bence buyuk bır gercek var o da 4 yıl sonra elınıze cıkıs kagıdınızı alınca yasadıgınız ^^sudan cıkmıs balık ^^olması gerek.
staja baslıyorsunuz tam altı ay ve bu altı ayda 4 yılda ne ogrendıgınızı dusunuyorsunuz unuttugunuz medenı ve borclar kanunu mu, medenı usul hukuku nu mu, veya hala adapte olamadıgımız ceza kanunu mu?
ben 4 yılı bosa okudugumu dusunmustum ılk zamanlar cunku unutmustumm sabahlara kadar calıstıgım o derslerı ve su an hayatın ıcındeydım.ama bıze kımse teblıgatı esas numarasını,gerekcelı kararı ogretmemıstı okulda veya pesin harcın ne oldugunu stajın bu yuzden bızım ıcın onemlı oldugunu dusunuyorum.o bızım ıcın belkıde donum noktası.su an mezun olan arkadaslar daha sanslı bır de baro onlara STAJ EGITIM MERKEZI kurmus ne guzel. su an masaya oturdugumda karsımda kı ruhsatnameye bakıp guluyorum, cunku bızz STAJ GEREKLI MI,HUKUK FAKULTELERI 5 YIL MI OLSUN,VAKIF UNIVERSITELERI NEDEN BIR SORUN, gibi konusurken bır bakıyoruz kı sonun da hepımız bırer ESNAF olmus bılgımızı satıyoruz.belkıde hayatın gercegı bu!!
TUM ESNAF KARDESLERIM HAYIRLI İŞ BOL KAZANÇ
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03676891 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.