Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Baska ulkeye siginma istegi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2015, 13:02   #1
Konuk

Varsayılan Baska ulkeye siginma istegi

Iyi günler ben Almanyada yasiyorum evliliğim sirasinda esim ve ailesi beni herkese kötülediler dedikodumu yaptılar ben yasadiklarima dayanamayıp kadin siginma evine gittim ama ailemin baskisi ve yalnız yasamaktan korktuğum için geri dondum bu seferde cevre baskisiyla karsilastim beni aralarina almak istemdiler bosandim ve başka bir eve ciktim (ayni yerde)insanlar rahat birakmiyorlar cocuklarimla rahat geçirdiğim bir gunum bile yok cocuklarima da kotu davranıyorlar benimle yasadiklari için hic disari cikamiyorum o kadar kotu durumdayim ki intiharri bile düşünüyorum ama cocuklarimi birakamiyorum onlarin benden utanmasini istemiyorum Almanyada tecrit hayati yasiyorum eski esim hiçbir sekilde yârdim etmiyor dotorlar muayene etmiyor basindan atiyor ben bunlari hakedicek bir sey yapmadım benim bir insan olarak haklarim yokmu öleyimmi ben başka bir ülkeye gitmek istiyorum ama param yok siginma hakki istiyorum ama cocuklarim için tehlikesi varmi diye korkuyorum nolur yârdim edin ne yapabilirim?
Old 08-09-2015, 23:47   #2
Gemici

Alıntı:
Iyi günler ben Almanyada yasiyorum evliliğim sirasinda esim ve ailesi beni herkese kötülediler dedikodumu yaptılar ben yasadiklarima dayanamayıp kadin siginma evine gittim ama ailemin baskisi ve yalnız yasamaktan korktuğum için geri dondum bu seferde cevre baskisiyla karsilastim beni aralarina almak istemdiler bosandim ve başka bir eve ciktim (ayni yerde)insanlar rahat birakmiyorlar cocuklarimla rahat geçirdiğim bir gunum bile yok cocuklarima da kotu davranıyorlar benimle yasadiklari için hic disari cikamiyorum o kadar kotu durumdayim ki intiharri bile düşünüyorum ama cocuklarimi birakamiyorum onlarin benden utanmasini istemiyorum Almanyada tecrit hayati yasiyorum eski esim hiçbir sekilde yârdim etmiyor dotorlar muayene etmiyor basindan atiyor ben bunlari hakedicek bir sey yapmadım benim bir insan olarak haklarim yokmu öleyimmi ben başka bir ülkeye gitmek istiyorum ama param yok siginma hakki istiyorum ama cocuklarim için tehlikesi varmi diye korkuyorum nolur yârdim edin ne yapabilirim?

Sayın Konuk,
küçük bir şehirde, ya da bir köyde yaşadığınızı tahmin ediyorum. Türkiye'nin belirli bir yöresinden gelen kişilerin oturduğu ve herkesin herkesi tanıdığı bu gibi yerlerde yaşamak çok zor, özellikle diğerleri boşandığınız eşinizin ve ailesinin tanıdıkları ise.

Çocuklarınızın Sizin yanınızda kaldığını yazıyorsunuz. Bu durumda yapabileceğiniz en doğru şey, çocuklarınızla beraber Almanyanın başka bir bölgesine gidip orada yeni bir çevre bulup yerleşmek olsa gerek. Çocuklarınızın babaları ile şahsi ilişki kurma hakkını gözden çıkarmamanız gerekir elbette. Almanyanın başka bir yerine taşındığınızda çocuklar bakımından fazla bir sorun çıkacağını zannetmiyorum. Başka ülkeye gitmenizi tavsiye etmem. Ayrıca başka ülkeye gittiğinizde çocukların sizinle gelmelerinin sorunlar çıkaracağını ve çocuklarınızın bir başka ülkede zorluklarla karşılaşacağını düşünüyorum.

Başınızdan geçenlerin, özellikle diğerlerinin Sizi dışlamalarının, sinirlerinizi bozduğunu ve bir bunalıma girdiğinizi tahmin edebiliyorum. Bu durumda durumunuzu anlıyan ve kendisi ile konuşabileceğiniz kişilere ihtiyacınız var. Almanyanın büyük şehirlerinde kadın grupları ve iyi doktorlar var. Bu türden olanaklar sunan bir şehre gitmenizde fayda var bence.

Saygılarımla
Old 16-09-2015, 10:06   #3
Konuk

merhaba sorumu cevapladiginiz için teşekkürler bir sorum daha olucakti taşınmak istiyorum ama esim ve ailesi tasindigim yerede gelip beni ordada kötülerlerse diye cok korkuyorum bunu engelleyebilirmiyim yada engellemek için ne yapabilirim tasinmama karsi cikicagini düşünüyorum.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi