Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

1. 5 yıldır evliyim fakat hala bakireyim

Konuyu Kilitleyin
Old 10-08-2015, 14:56   #1
Konuk 20

Varsayılan 1. 5 yıldır evliyim fakat hala bakireyim

Merhabalar öncelikle.eşimle 1,5 yıldır evliyiz fakat hala bakireyim.eşimin bir kaç kez denemelerine rağmen bu cinsel birliktelik gerçekleşemedi.bunun verdiği psikolojinin etkisiyle eşim bana saldırgan hakaret dolu tamamen onuruma yönelik sözler sarfetmeye başladı. Başkalarıyla daha önceki birlikteliklerinden ve şu an hayatında başka birinin oldugundan bu kişinin kendisinden yaşça büyük dul bir bayanla olduğundan, eşimin ailesinin bu bayanı uygun görmediği için evlenemediğinden bu bayanla evlenebilmesi için basamak olarak kullanılacak birine ihtiyac duydugundan bahsederek o kişinin de ben oldugumu söylüyor.aynı şehirde çalıştığımız için tayin durumum olmadığı için aynı evde yaşıyoruz.Sürekli aileme ve bana hakaret dolu sözler sarfetmeye benim dış görünüşüme alaycı bir tavırla yaklaşmaya devam ediyor.bu görüştüğü bayan benim görebileceğim sanal hesaplardan bana onur kırıcı sözler sarfediyor sürekli telefonda whatsapp bölümünden sürekli yakışıyorlar.ve whatsapp nasılsa incelenmiypr diyerek benimle dalga geçiyor.bu bayanla eşim iş birliği içinde .evdeki tüm konulardan bayanın haberi oluyor bayan beni bu konulardan bezdirmeye çalışıyor.tam bir psikolojik baskı içindeyim.eşim Bana elimdeki paramı düğünde takılan ziynet eşyalarımı almadan ben dava açarsam bana iftira atacağını ailemi rezil edeceğini söylüyor .ben ikamet ettiğim yerde değil ailemin yanında dava mı acmak istiyorum.bu mümkün mü? Düğünümde takılan ziynet eşyalarımın bir kısmından alarak kendilerine düşen eşya borçlarını ödediler.Ziynet eşyaların işte bu kadar deyip bir kısmını düğün sonrasında bana verdiler düğün videolarını ortadan kaldırdılar . Bu konuda ne yapabilirim.birde can güvenliğimden endişe ediyorum bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.onuruma yönelik hakaretlerinden dolayı tazminat davası açmak istiyorum ne yapabilirim?
Old 11-08-2015, 21:29   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Alıntı:
Merhabalar öncelikle.eşimle 1,5 yıldır evliyiz fakat hala bakireyim.eşimin bir kaç kez denemelerine rağmen bu cinsel birliktelik gerçekleşemedi.

Evlilikte makul sürede cinsel ilişkinin yokluğu boşanma sebebidir.Boşanma davası açabilirsiniz.

Alıntı:
bunun verdiği psikolojinin etkisiyle eşim bana saldırgan hakaret dolu tamamen onuruma yönelik sözler sarfetmeye başladı. Başkalarıyla daha önceki birlikteliklerinden ve şu an hayatında başka birinin oldugundan bu kişinin kendisinden yaşça büyük dul bir bayanla olduğundan, eşimin ailesinin bu bayanı uygun görmediği için evlenemediğinden bu bayanla evlenebilmesi için basamak olarak kullanılacak birine ihtiyac duydugundan bahsederek o kişinin de ben oldugumu söylüyor.aynı şehirde çalıştığımız için tayin durumum olmadığı için aynı evde yaşıyoruz.Sürekli aileme ve bana hakaret dolu sözler sarfetmeye benim dış görünüşüme alaycı bir tavırla yaklaşmaya devam ediyor.bu görüştüğü bayan benim görebileceğim sanal hesaplardan bana onur kırıcı sözler sarfediyor sürekli telefonda whatsapp bölümünden sürekli yakışıyorlar.ve whatsapp nasılsa incelenmiypr diyerek benimle dalga geçiyor.bu bayanla eşim iş birliği içinde .evdeki tüm konulardan bayanın haberi oluyor bayan beni bu konulardan bezdirmeye çalışıyor.tam bir psikolojik baskı içindeyim.eşim Bana elimdeki paramı düğünde takılan ziynet eşyalarımı almadan ben dava açarsam bana iftira atacağını ailemi rezil edeceğini söylüyor

Eşinizin size ve ailenize hakaret etmesi,dış görünümünüz ile alay etmesi başka bir kadınla beraber olması,sizi aşağılaması kusurlu olduğunu gözterir.Kanıtlandığında bu sebeple de boşanmaya karar verilebilir.

Alıntı:
eşim Bana elimdeki paramı düğünde takılan ziynet eşyalarımı almadan ben dava açarsam bana iftira atacağını ailemi rezil edeceğini söylüyor

Eşiniz kendi lehine bir durum yaratmak için bu tür beyanlarda bulunmaktadır.Eşinizi değil bir avukatı dinlemeniz yararınızadır.

Alıntı:
Düğünümde takılan ziynet eşyalarımın bir kısmından alarak kendilerine düşen eşya borçlarını ödediler.Ziynet eşyaların işte bu kadar deyip bir kısmını düğün sonrasında bana verdiler düğün videolarını ortadan kaldırdılar . Bu konuda ne yapabilirim.onuruma yönelik hakaretlerinden dolayı tazminat davası açmak istiyorum ne yapabilirim?

Düğünde tarafınıza takılan takılar kişisel malınızıdr.Eşinizle paylaşmak durumunda da değilsiniz.Eğer bir kısım takılarınız sizin onayınız olmaksızın sizden alınmış ve iade edilmemiş ise bu konuda dava açabilirsiniz.Tanık,fotoğraf,borç ödeme kayıtları vb dahil her türlü yasal delil ile davanızı kanıtlayabilirsiniz.
Alıntı:
birde can güvenliğimden endişe ediyorum bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.

En yakın karakol veya aile mahkemesine başvurarak lehinize koruyucu önleyici karar verilmesini isteyebilirsiniz.Bu kararda eşinizin hakaret ve diğer şiddet sayılan eylemler yasaklanacak ve ihlal halinde ilk defasında 3-10 gün zorlama hapsi kararı verilecektir.

Alıntı:
.ben ikamet ettiğim yerde değil ailemin yanında dava mı acmak istiyorum.bu mümkün mü?

Boşanma davalarında yetkili mahkeme, eşlerden birinin yerleşim yeri veya davadan önce son defa altı aydan beri birlikte oturdukları yer mahkemesidir.

Ailenizin yaşadığı yerde dava açacaksanız önce ikametgahınızı oraya nakletmeniz uygun olacaktır.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 18-08-2015, 09:19   #3
kalamar

iyi günler, öncelikle boşanma davasıyla birlikte maddi manevi tazminat talebinde bulunabilirsiniz. whatsaptan ekran görüntüsü alarak bunu dava dosyasına delil olarak ekleyebilirsiniz. Ziynet eşyalarını düğün de çekilmiş herhangi bir fotograf varsa üzerinizde altınların değeri mahkeme tarafından bilirkişi görüşüyle tespit edilebilir. Anlattıgınız diğer husuları tanık beyanları ile ispat edebilirsiniz. Size karşı işlemiş olduğu hakaret suçundan dolayı bulunduğunuz ildeki karakollara veya cumhuriyet savcılıklığına başvurarak suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Ancak bulunduğunuz ilde bir avukata başvurarak hukuki yardım almanızı tavsiye ediyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi