Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cinsel Saldırı Sebebi İle Manevi Tazminat

Konuyu Kilitleyin
Old 25-03-2013, 11:26   #1
Konuk

Mahçup Cinsel Saldırı Sebebi İle Manevi Tazminat

2009 da tecavuze uğradım davam sürmekte ruh sağlığı 1. adli tıp raporum bozuk çıktı bu dava için özel avukat tuttum fakat hala tam parasını ödiyemiyorum az kaldı 2. ruh sağlığı raporum bekleniyor adli tıptan ve ---den ilaç verildi pskolojim için haplar ayrıca kadın sağlığı merk. terapiye gidicem bu hafta yine ve geçen hafta sanığa manevi tazminat davası açmaya karar verdim zaten avukatım aylardır açalım diyordu ama param yoktu harçları veremiyceğimden açamıyordum baroya başvurup avukat istedim ve bana baroya bağlı olduğu için yıne aynı avukatı verdiler davayı bildiği için iyide oldu fakat yargılam giderlerini yıne veremiycem çünkü bu olaylardan sıkıldığım için şu an çalışamıyorum baronun verdiği kağıtta avukatınız hmk nın 334-340 madde geregince bize başvursun yazıyor buna başvurursa hiç para ödemem dimi kazanınca içinden hepsini ödiycem hem avukata hem masrafları zaten ben 10000 düşünüyorum çok fazla isteyemem bu sefer para peşinde denilir çünkü sizce miktar ne olmalı manevi dava için
Old 25-03-2013, 16:56   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
2009 da tecavuze uğradım davam sürmekte ruh sağlığı 1. adli tıp raporum bozuk çıktı bu dava için özel avukat tuttum fakat hala tam parasını ödiyemiyorum az kaldı 2. ruh sağlığı raporum bekleniyor adli tıptan ve ---den ilaç verildi pskolojim için haplar ayrıca kadın sağlığı merk. terapiye gidicem bu hafta yine ve geçen hafta sanığa manevi tazminat davası açmaya karar verdim zaten avukatım aylardır açalım diyordu ama param yoktu harçları veremiyceğimden açamıyordum baroya başvurup avukat istedim ve bana baroya bağlı olduğu için yıne aynı avukatı verdiler davayı bildiği için iyide oldu fakat yargılam giderlerini yıne veremiycem çünkü bu olaylardan sıkıldığım için şu an çalışamıyorum baronun verdiği kağıtta avukatınız hmk nın 334-340 madde geregince bize başvursun yazıyor buna başvurursa hiç para ödemem dimi kazanınca içinden hepsini ödiycem hem avukata hem masrafları zaten ben 10000 düşünüyorum çok fazla isteyemem bu sefer para peşinde denilir çünkü sizce miktar ne olmalı manevi dava için

Sayın konuk,
Hiçbir geliriniz yok ise, açacağınız davada adli yardım hükümlerinden yararlanabilirsiniz. Talebiniz mahkemece kabul edilirse davada hiçbir harç ve gider ödemezsiniz. Bu harç ve giderler dava sonunda haksız çıkan taraftan alınır. Bu hususu avukatınızla görüşünüz.
Yine davada talep edeceğiniz tazminat miktarını da dosyanıza vakıf avukatınızla birlikte değerlendirmeniz yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi