Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşim yalancı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-03-2013, 16:24   #1
Konuk

Varsayılan eşim yalancı

eşim ile evleneli 2 yıl 9 ay oldu kendisi güneydoğuda memur evlenmeden önce sözlü olarak anlaştık ben istanbulda doğup büyüdüm köyde yaşayamam dedim oda ben gelirim sorun değil dedi şimdi gelmediği gibi benim işten çıkış tazminatım 10 bin tlyi elimde aldı çalışmama asla izin vermiyor 2 bin tl üzeri maaşı ve ailesinden olan gayrimenkullerinden kira geliri var bana çok az para yolluyor annemlerin evinde yaşıyorum 19 aylık bir bebeğimiz var onunlada hiç ilgili değil sürekli yalanlar söylüyor telefonunu sürekli kapalı tutuyor aradığım zaman ulaşmam mümkün değil çocuk çok hasta dediğim zamanlar bile telini yine kapatıyor abim ve kızkardeşimle hastanelerde sabahladığımız oluyor üzerine başka bir hattı daha var onun numarasını bilmiyorum benden gizliyor ve sürekli sabahlara kadar nerdeyse internette takılıyor avukat tutup boşanmak istiyorum ama avukatlık ücretleri çok yüksek nasıl karşılarım bilmiyorum boşanırsam çocuğumu alıp oralara götürür diyede korkuyorum aslında yerden göğe kadar haklıyım ve mağdurum bana bir akıl verin nolur.
Old 19-03-2013, 11:17   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.katılımcı

1-Bulunduğunuz yerdeki baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza bir avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

2-Bebeğiniz henüz çok küçük ve anne bakımına ihtiyaç duyduğu bir dönemdedir.Velayetinin size verilmesi beklenmelidir.

3-Eşinizin kusurlu davranışları sebebi ile boşanma davası açabilir,tedbir,yoksulluk ve istirak nafakası tazminat ve velayet isteyebilirsiniz.

4-Boşanmak istemiyorsanız sadece kendiniz ve çocuk için nafaka istemli dava açabilirsiniz.

Barodan tarafınıza atanacak avukat ile hukuki süreci takip ediniz.
Old 19-03-2013, 14:25   #3
Konuk

Varsayılan boşanmadan nafaka

Çok teşekkür ederim verdiğiniz kıymetli bilgiler için.
Mesela boşanmadan nafaka alabileceğimi bilmiyordum bunu öğrenmem iyi oldu madem o bizi hiçe sayıyor varlığımızı kabul ettirmeye uğraşalım birazda olmazsa boşanmayı düşünelim yuva yıkmak kolay değil.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi