Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Eşİmİn Borcu İçin Bana Gelinebilir mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 24-09-2007, 09:58   #1
Konuk

Varsayılan Eşİmİn Borcu İçin Bana Gelinebilir mi?

SAYIN iLGİLİ,
İnsanlara yardımlarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim.
Size daha önce ablamla ilgili soru yollamıştım ama net olmadığı için cevap veremediğinizi belirtmişsiniz.
Şunu ozellikle öğrenmek istiyorum.
Ablamın eşi sorumsuz ve kendisini aldatıyor.
Ablamda hemen boşanmayı kabul edip,onun özgürlüğünü eline vermek istemiyor.Ancak kocasının senetli borçları var.
Şimdi ablam eşinden boşanmazsa bu borçlar ablama da gelirmi?Birde kendisnin maddi imkanı olmadığı için
baba evinde kalacak.Bu durumda da baba evindeki eşyalara
yada babanın mal varlığına haciz gelir mi
bunu öğrenmek istiyorum
cevabınız için şimdiden teşekkürler
Old 24-09-2007, 12:09   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
SAYIN iLGİLİ,
İnsanlara yardımlarınızdan dolayı size çok teşekkür ederim.
Size daha önce ablamla ilgili soru yollamıştım ama net olmadığı için cevap veremediğinizi belirtmişsiniz.
Şunu ozellikle öğrenmek istiyorum.
Ablamın eşi sorumsuz ve kendisini aldatıyor.
Ablamda hemen boşanmayı kabul edip,onun özgürlüğünü eline vermek istemiyor.Ancak kocasının senetli borçları var.
Şimdi ablam eşinden boşanmazsa bu borçlar ablama da gelirmi?Birde kendisnin maddi imkanı olmadığı için
baba evinde kalacak.Bu durumda da baba evindeki eşyalara
yada babanın mal varlığına haciz gelir mi
bunu öğrenmek istiyorum
cevabınız için şimdiden teşekkürler
Sayın konuğumuz;Ablanızın tüm olumsuzluklara rağmen boşanmak istememesi kendi kişisel tercihidir.Eşinin senetli borçlarından ise ablanızın bizzat kendisine herhangi bir haciz gelmeyeceği gibi babasının evine gitmesi durumunda babasına da bu borçtan dolayı herhangi bir haciz gelmesi mümkün değildir.Sorunsuz günler dilerim.
Old 25-09-2007, 16:00   #3
Av.Elvan Akkaya

ablanızın eşi ile birlikte ikamet etmesi halinde ise konuta yapılacak haciz işlemi geçerli olacaktır.ablanızın şahsi eşyaları dışında, borçlu olan eşin verdiği adreste bulunan eşyalar haczedilebilir.şahsına ait eşyalarını alabilmesi için istihkak iddiasında bulunmalıdır.

ancak babasının evinde ya da ortak ikametin dışında kaldığı yere herhangi bir işlem yapılamaz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi