Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Bosanmak istiyorum

Konuyu Kilitleyin
Old 09-09-2019, 16:14   #1
Konuk

Varsayılan Bosanmak istiyorum

Kolay gelsin.
Esimle gecinemiyoruz 2 yillik evliyim. Bir oglum var 1 yasinda. Dogum yapmadan esim istanbulda calismaya gitti 5 ayda bir geliyor evine. Bize bakmiyor. Annesi babasi yok buyuk abisi evimin masrafini yapiyor ve hep hakaret ediyor. Oglumla tek yasiyoruz. Esimle gorucu usulu evlendik. Nisanlilik donemimizde 3 kere nisan atmadan donduk. Hep kufur ediyor surekli tehtit ediyor seni oldururum diye. Bosanmak istiyor ve surekli beni sevmedigini istemedigini soyluyor. Bende kabul ediyorum buyukler araya girdiginde ozur diliyor barisiyoruz. Ama artik canima tak etti calisiyor abisine parayi veriyor abisi istiyor diye 3 kere kredi cekti suan onlari oduyor. Suan tekrar kredi cekmeye niyetlenmis istemedigimi soyledigimde cocuguda al git diyor ailemede soyledi abiside bnim gitmemi istiyor babam onun dava acmasini istiyor onlarda benim dava acmami istiyor sizce ne yapmaliyim?
Old 10-09-2019, 13:33   #2
Av. Hatun Olguner

Anlattığımız kadarıyla eşiniz tam kusurlu. Onun dava açma hakkı yoktur. Davayı sizin açmanız gerekiyor...burada anlattığıniz olayları dava dilekcenize yazmanız ve kanıtlamaniz gerekiyor. Aileniz de tanık olabilir.hak kaybına uğramamak için davanızı avukatinizla açınız. Maddi durumunuz elvermiyorsa barodan ücretsiz avukat isteyebilirsiniz...
Old 10-09-2019, 17:39   #3
Av. Hatun Olguner

Eşiniz tam kusurlu olduğu için açacağı dava reddedilir. Barışma öncesi olaylara dayanamazsın iz. Ancak baristiktan sonra tekrar eden mesela sizi istemedigini ve sevmediğini söyleyerek evden kovmasi kusurdur ve boşanma sebebidir. Boşanma ile birlikte çocuğun velayetini,sizin ve çocuk için tedbir nafakası,boşanma halinde iştirak ve yoksulluk nafakası ile maddi ve manevi tazminat isteyebilirsiniz...
Old 11-09-2019, 02:44   #4
Konuk

Verdiginiz cevap icin tesekkur ederim. Soyle bir durumum var yasadigim yerde hic bir sekilde yanliz disari cikamiyorum. Ailemde baska sehirde. Bu durumda bana yardim eden kimse yok esim israrla beni istemedigini soyluyor. Bosanmayi kabul ediyor ama ben acamadigim icin oda acmiyor. Ne yapicagimi nasil bir yol izliycegimi bilmiyorum.
Old 11-09-2019, 09:29   #5
Av. Hatun Olguner

Size açıkladığım gibi davayı sizin açmanız gerekiyor... Cevapta size yol gösterilmiştir.Gerisi size kalmıştır...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi