Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

UYAP hukuk fakultelerinde ders olarak verilmeli mi

Yanıt
Old 25-05-2007, 12:50   #1
meyralkan

Varsayılan UYAP hukuk fakultelerinde ders olarak verilmeli mi

selamlar....
ben bir stajyer avukat olarak UYAp diye bir sistem oldugunu ve sistemin isleyisini ancak adliye satjim esnasinda ogrenebildim.. ben kucuk bir ilcede stajimi yaptigim icin adliyede katiplerden UYAP in isleyisini ve hakkinda bir cok seyi ogrenme imkani buldum ancak illerde olan stajyer arkadaslarimin is yogunlugundan dolayi adliyede bu kadar ogrenme imkanlarinin dahi nolabilecegini zannetmiyorum. eger avukatlar acisindan da uygulama bulacagi dusunulen bir sistemse ve hakim ve savcilarinda kullandigi bir sistem olduguna gore UYAP neden okullarda ders olarak verilmiyor.. staj esnasinda staj egitim dersi olarak 2 saatligine bu dersi aldik ancak yeterli oldugunu zannetmiyorum..
sizin fikirlerinizi merak ediyorum.. ders olarak verilmeli midir....
Old 26-05-2007, 07:57   #2
Av.Turan

sayın meslektaşım, univerisitede verilen ders hukuk bilgisiyle ilgilidir. bilgisayar programlarının ders olarak okutulması zannımca vacip değil. okullarımızda zaten uygulamaya ilgili birşey bulunmuyor ki. sıra uyapa a gelinceye kadar okullara görmediğimiz çokşey var
Old 26-05-2007, 08:29   #3
ecesaka

seçmeli bilgisayar dersinde bence uyap tanıtılabilirdi. Ben ilk bilgisayarın ismi, bir gb kaç bayt eder gibi konular yerine seçmeli UYAP dersi görmeyi tercih ederdim açıkcası Gerçi İstanbul Barosu yaklaşık 2 saat süren ücretsiz Uyap Seminerleri düzenliyor. Biraz bilgisayarla ilgilenen herkesin kolayca anlayabileceği bir program gibi gözüküyor...
Old 27-05-2007, 18:15   #4
Av.Bülent AKÇADAĞ

Sayın Turan,
Üniversitelerilerimizde seçmeli ders adı altında öğrencilere verilen o kadar gereksiz ders var ki, Uyap gibi herzaman ihtiyaç duyacağımız sistemin ders konusu yapılması bence çok daha akılcıdır. sayın ecesaka'nın da belirttiği üzere istanbul barosu bu konuda gerekli duyarlılığı gösteriyor, umarım diğer barolar ve üniversitelerde bu konuda gerekli hassasiyeti gösterirler. Saygılar...
Old 28-05-2007, 10:39   #5
meyralkan

akcadaga aynen katiliyorum. ayrica yanitlar icin tskler
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi