Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hukukçuların hobileri ve varsa fobileri nelerdir?
Müzik,tiyatro,resim 72 48,00%
Kitap okumak 99 66,00%
Doğa yürüyüşü,çiçek yahut evcil hayvan beslemek, 42 28,00%
Yüzmek 46 30,67%
El sanatları(Ebru,ahşap boyama) 9 6,00%
Edebiyat(Şiir,hikaye,roman yazmak,karalamak...) 47 31,33%
Hiçbiri.Hangisi? 16 10,67%
Birden Fazla Seçenek İşaretlenebilen Anket. Oy Verenler: 150. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 220)

Hukukçuların hobileri ve varsa fobileri nelerdir?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-09-2008, 08:50   #31
adalet savaşçısı

en büyük hobim tabi ki kitap,gazete okumak,bulmaca çözmek.Sanırım bir de gezmeyi çok seviyorum.Fobilerim ise bunların mefhumu muhalifi.Ayrıca yalnız kalmak da beni çok korkutuyor.
Old 02-09-2008, 22:53   #32
avtunahan

En iyi hobi arkadaşlarımla kafama göre herhangi biyerde herahngi bir aktivite yapmak.Mümkün olduğu kadar iş hayatımdan ve sosyal statümden çıkıp rahat bi zaman geçirmek kasmadan...
Old 05-09-2008, 22:29   #33
Kerem Özgündüz

Onlarca mesaj okudum. Hobisi tiyatro olan bir dosta rastlamadı.
Bir tiyatrocu bulamadım GÜN AKŞAM OLDU
Old 05-09-2008, 23:55   #34
üye23159

Önemli

Alıntı:
Yazan Kerem Özgündüz
Onlarca mesaj okudum. Hobisi tiyatro olan bir dosta rastlamadı.
Bir tiyatrocu bulamadım GÜN AKŞAM OLDU
Elbette sahnede olmak hiç birşeye benzemez ancak iyi bir tiyatro izleyicisi oldugum kanısındayım,tiyatro hayatımda önemli bir yere sahip,tiyatroya zaman ayırmayanları daha doğrusu bunun bir zaman kaybı olduğunu düşünenleri esefle kınamaktayım,Saygılar.
Old 04-10-2008, 18:44   #35
ssblll

Dikkat

En iddalı hobim yüzmek. Hatta onu hobi sıfatından çıkartıp hayatımın bir parçası diyebilirim
Old 04-10-2008, 19:10   #36
Kerem Özgündüz

Sonuçta hobisi tiyatro olan Sayın Handy.dt hanım efendi nin de acunda yaşamakta olduğu anlaşıldı.
İzmir' e gelirseniz birlikte bir tiyatro esri izlemeye varmasınız
Sevgilerle
Kerem Özgündü 0532/2556704

Gün ışığına çıkınız isminiz saklamak için size verilmemiştir.
Old 04-10-2008, 19:11   #37
Kerem Özgündüz

Esiri değil eseri olmalı idi.
Özür Dilerim .
Old 05-10-2008, 14:24   #39
sare_

yüzmek; dans (latin dansları ve halkoyunları); tiyatro; müzik(keman çalmak)

Old 15-12-2008, 23:44   #41
Kerem Özgündüz

İnsanın fobisi bir veya bir kaç insana gücünün yettiğinde yardımcı olup okuyamamış birisinin veya bir kaçının okumasını işsiz birisine elinden geliyoor,gelebiliyorsa iş olanağı sağlamak olmalıdır.
Gerisi fantaziden başka bir şey değildir.
Kerem Özgündüz 0532/2556704
Old 10-03-2009, 16:33   #43
bürokrat

Hobilerim,Galatasarayın İstanbuldaki futbol ve basket maçlarına gitmek çok güzel özellikle derbi basket maçlarında adrenalin çok yüksek oluyor bayılıyorum bunun yanı sıra sinemaya ve az da olsa tiyatroya da giderim.Bazen kadıköy şehir tiyatrosuna ilgimi çeken oyunlar geliyor hiç kaçırmıyorum.
Fobim ise gelecek kaygısı ve korkusu,ileride ne olacağım.Hakimlik sınavını acaba kazanabilecekmiyim kazanamayacakmıyım korkusu

Bu arada kitap okumayı hiç saymadım saymama gerek olmadığını düşünüyorum kitap okumayan hukukçu olmaz zaten.
Old 10-03-2009, 21:17   #44
cebba

kitap okumak ve onu düşünmek çooooooooooook güzel
Old 10-03-2009, 21:56   #45
suskun_juliette

*Kitap okumak,sinema,tiyatro,
*Türk Sanat Müziği alanında devlet sanatçılarının düzenlediği konserlere gitmek,
*Güzel ve farklı ya da mistik olan yerleri gezmek,
*Edebiyat,
*El sanatları ile ilgilenmek ve bilhassa geleneksel el örgülerini denemek,
*Vaktim oldukça Antik Mısır ve özellikle Tutankhamon ve piramitler hakkında araştırmalar yapmak,
*İnternet,
*Benim için şuan için hobi olan fakat ileride mesleğim olacak şeyi yapmak;Adliyeye gidip davalara (izleyici olarak) katılmak,
*Sokakta şarkı söyleyerek yürümek,
*Müzik dinlemek(kesinlikle vazgeçilmez bir tutkudur.)
*Kendimi ve sevdiklerimi şımartmak için kurabiye vs yapmak,bilimum pastane işleri işte

Ve iki büyük fobim var;
*Böcekler
*Aldatılmak...
Old 11-03-2009, 02:40   #46
Kerem Özgündüz

Dikkat Hobi

En güzel ve anlamlı hobi hayatı dolu dolu yaşamak.Sevmek doğada olan her güzel nesneyi
İnsanlara olyabildiğince faydalı olabilmek
Bir veya bir kaç kişiyi sigara illetinden kurtarmak.(Ben bir kaç kişiyi kurtarmayı başardım.)
Elden geliyor gelebiliyorsa insanların sorunlarını çözmeye yardımcı olmak.
Kısacası yaşamı anlamlı kılmak.Örümcek kafalı olmayıp demokrat omlmak.
Kerem Özgündüz
Old 12-03-2009, 00:25   #48
hilalcecanpinar

Varsayılan =)

En büyük zevkimin resim çizmek olmasından ileri geliyor olsa gerek kıyafet tasarımı ve takı tasarımı vazgeçilmezlerimdendir.
En büyük fobimin ise iğneler olduğunu hiç düşünmeden söyleyebilirim.
Old 12-03-2009, 09:45   #49
Kerem Özgündüz

Varsayılan Hobi

Hobi
İnsan enerjisini bir türlü sarf etmek durumundadır.
Ben kahvehanelerde görüyorum.İnsanlar ellerine bir takım kağıtlar almış saatlarca karşısındaki insanı yeneceğim diye çaba sarf ediyor.Yeneceksin de ne olacak?
Bir dostumun bu işlere ayırdığı zamanı oturum üşenmeden hesap ettim.Altmış sene yaşadığını varsayınca yaklaşık bu ömrün 5-6 senesi oyun başında geçiyor.
Bu boşa geçen sürede insan neler yapmazki.
Onun için hobi yaratmak ama faydalı bir HOBİ yaratmak insan için en geçerli şey olmalıdır.
Bir enüstürman çalmak ne kadar güzel,Bir yabancı dil bilebilmek ,anı yazmak vesair vesair.
Kısacası yaşamı anlamlı kılmak hobilerin en güzelidir.
kerem Özgündüz
Old 13-03-2009, 16:17   #50
Av.FGY

incik boncukla süsleme yapmaktan , nakış dantel örgü ama genelde bunları her normal insan gibi kullanmayıp garip şekiller çıkarmaktan inanılmaz zevk alırım. ozaman dünya durur sanki...
Old 14-03-2009, 01:40   #51
Nur Deniz

Kendim gibi, ben gibi yaşamak, belli şeylere bağlanmamak, ani kararlar almak. Kötü gittiğinde gülmek, iyi giyyiğinde kendime aferin demek..Hep farklı davranıp şaşaırtmak en büyük hobim..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi