Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Velayet kararının temyiz edilmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 21-02-2015, 20:01   #1
Konuk

Varsayılan Velayet kararının temyiz edilmesi

İyi akşamlar, öncelikle yardımcı olacağınız her değerli bilgi için şimdiden teşekkür ederim... 1 ay önce 15 yaşında ki kızımın velayet davasını kazandım. Gerekçeli karar yazıldı. 15 gün içerisin de karşı tarafın kararı temyiz etme hakkı vardı.. Nitekim anlaşma yoluna gidilmişken bir anda kararı temyiz ettiğini öğrendim. Temyiz dilekçesin de duruşmalı yazıyor. Öncelikle öğrenmek istediğim en önemli konu velayet davaların da temyiz süreci ortalama ne kadar sürer.. 1 ila 2 yıl sürebilir diye bazı duyumlar aldım.. Gerçekten bu kadar uzun sürer mi ? Ve temyiz yerel mahkemenin kararını bozma olasılığı yüksekmidir ? Lütfen bu konular da beni aydınlata bilir misiniz ? Şuan gerçekten çaresiz kalmış bir anneyim, bir tarafta bu kadar uzun bir süre daha babayla kalmak istemeyen bir çocuk var.. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim....
Old 23-02-2015, 09:16   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
İyi akşamlar, öncelikle yardımcı olacağınız her değerli bilgi için şimdiden teşekkür ederim... 1 ay önce 15 yaşında ki kızımın velayet davasını kazandım. Gerekçeli karar yazıldı. 15 gün içerisin de karşı tarafın kararı temyiz etme hakkı vardı.. Nitekim anlaşma yoluna gidilmişken bir anda kararı temyiz ettiğini öğrendim. Temyiz dilekçesin de duruşmalı yazıyor. Öncelikle öğrenmek istediğim en önemli konu velayet davaların da temyiz süreci ortalama ne kadar sürer.. 1 ila 2 yıl sürebilir diye bazı duyumlar aldım.. Gerçekten bu kadar uzun sürer mi ? Ve temyiz yerel mahkemenin kararını bozma olasılığı yüksekmidir ? Lütfen bu konular da beni aydınlata bilir misiniz ? Şuan gerçekten çaresiz kalmış bir anneyim, bir tarafta bu kadar uzun bir süre daha babayla kalmak istemeyen bir çocuk var.. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim....

Merhaba
Velayet kararları kesinleşmeden icraya konamaz; yargıtaydan gelecek kararı beklemeniz gerekecektir. Ne zaman geleceği belli olmaz. Temyiz mahkemesinin bozma olasılığı dosyaya bakmadan söylenemez. Kolaylıklar dilerim.
Old 23-02-2015, 20:32   #3
Konuk

Teşekkür ederim cevaplandırdığınız için... Temyizden gelme süresi en az 1 yıl sürer diyebiliriz o halde öyle mi ?
Old 24-02-2015, 00:23   #4
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Teşekkür ederim cevaplandırdığınız için... Temyizden gelme süresi en az 1 yıl sürer diyebiliriz o halde öyle mi ?

1 yıl içinde geri gelebilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi