Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Bayram Sevincini İcra Memurlarıyla Paylaşan Avukat

Yanıt
Old 07-09-2010, 15:45   #1
ofaruko

Varsayılan Bayram Sevincini İcra Memurlarıyla Paylaşan Avukat

Bugün şahit olduğum bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Malum olduğu üzere yarın bayram arifesi, ertesi gün de Ramazan Bayramı. Cömert bir avukat üstadımız, bayramda icra memuru sevindirmek sevaptır diye düşünerek paket paket bayram çikolatası hazırlatmış Bakırköy icra dairelerinde dağıttırıyordu. Her bir poşetin ağzına büronun kartvizitini zımbalamayı da ihmal etmemiş. Olur da kim vurduya gider, personel kime “Allah tuttuğunu altın etsin” diyeceğini bilemez diye… Hiç yakıştıramadım! Çikolataları teker teker paketletmişsin, kartvizitini de eklemişsin ama en önemli şeyi; üst yazıyı unutmuşsun… Bir üst yazı eklemek nasıl aklına gelmez?.. İki satırlık şey:

“Sayın İcra Memuru …;
Bayramınızı tebrik eder, muhabbetimizin bayramdan sonra da artarak devam etmesini dilerim. Bayram çikolatanız ektedir. Saygılarımla. 07.09.2010
Av. … …”

Üstadın, Allah tuttuğunu altın eder mi bilmem ama, bundan sonra Bakırköy İcra’da “yürü ya kulum” diyeceği muhakkak. Yol açın, üstad-ı azam geliyor
Old 07-09-2010, 16:57   #2
Av. F.Gül EVREN

Burada da "Ramazan" ayı meslektaşlarımız açısından bir hayli yoğun çalışmalar içinde geçti. Bulunduğum yer Ankara yazıyor fakat değişikliği yapamadığım için açıklamada bulunayım, Muğla Barosu avukatıyım.
İlçemizde iftar çadırları kuruluyor ve her gün bir kişi/kurum üstleniyor. Meslektaşlarım asil, vatandaş ve esnaf yedek görevliler gibi çoğu iftar yemekleri gün boyu asılı duran levha veya duyuru panosunda "Bugün iftar yemeği Av. ..... tarafından verilmiştir " yazılmıştı. Sadece adres ve telefon eksik bırakılmıştı.
Bu tür yazı ve eylemler "reklam yasağı "kapsamına girmez mi?
Hayır işleri gizlilik ve alçakgönülülük ile yapılmaz mı?
Yardım kuruluşları yok mu ki; bireysel çalışmalar yapılmakta?
Avukat işini layık olduğu gibi icra ettiğinde böyle teferruatlara gerek var mıdır?
Cübbelerimizi sadece duruşmada giysek, avukat olduğumuz hususunda mesai dışında dip not veya üst yazı ile gezmesek, yaşam tarzımız veya avukat olarak icra ettiğimiz v e sonuçlandırdığımız iş emsal bir avukatı sergileyemez mi?
Old 08-09-2010, 12:12   #3
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ofaruko
Bugün şahit olduğum bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Malum olduğu üzere yarın bayram arifesi, ertesi gün de Ramazan Bayramı. Cömert bir avukat üstadımız, bayramda icra memuru sevindirmek sevaptır diye düşünerek paket paket bayram çikolatası hazırlatmış Bakırköy icra dairelerinde dağıttırıyordu. Her bir poşetin ağzına büronun kartvizitini zımbalamayı da ihmal etmemiş. Olur da kim vurduya gider, personel kime “Allah tuttuğunu altın etsin” diyeceğini bilemez diye… Hiç yakıştıramadım! Çikolataları teker teker paketletmişsin, kartvizitini de eklemişsin ama en önemli şeyi; üst yazıyı unutmuşsun… Bir üst yazı eklemek nasıl aklına gelmez?.. İki satırlık şey:

“Sayın İcra Memuru …;
Bayramınızı tebrik eder, muhabbetimizin bayramdan sonra da artarak devam etmesini dilerim. Bayram çikolatanız ektedir. Saygılarımla. 07.09.2010
Av. … …”

Üstadın, Allah tuttuğunu altın eder mi bilmem ama, bundan sonra Bakırköy İcra’da “yürü ya kulum” diyeceği muhakkak. Yol açın, üstad-ı azam geliyor

Bu tür şeyleri eskiden bankaların ve büyük holdinglerin hukuk servisleri yaparlardı. Hatta kamyonlara hediyeyi yükleyip, adliye adliye dolaştıkları söylenirdi.

Gün geldi o bankaların hepsi battı.

Bu tarz girişimleri hiç doğru bulmuyorum. Allah, "yürü ya kulum!" diyebilir ama yürünecek yer de önemlidir. Sanmıyorum ki yanlış yerlere yürü diyecek olsun!

Umarım eski bankaların hukuk servisi alışkanlığını örnek alan meslektaşlarımız, o bankaların akıbetine uğramazlar.
Old 08-09-2010, 12:15   #4
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Bu tarz girişimleri hiç doğru bulmuyorum.

Umarım eski bankaların hukuk servisi alışkanlığını örnek alan meslektaşlarımız, o bankaların akıbetine uğramazlar.
Ben aksi yönde dilekte bulunuyorum.
Bayramınız kutlu olsun efendim.
Old 08-09-2010, 12:20   #5
Av. Musa TAÇYILDIZ

çok doğru yazılanlar ve daha fazlasnı yapanlar da var inanın. stajyer vaukat olmama rağmen 1.5ayda gördüklerim bana yetti ve ben bile şaşırmıyorum artık. neyse olaya geleyim: bir meslektaşımız tüm memurları tek tek dolaşarak bayramın üçünçü gününde yemek ısmarlamak için randevu alyordu. ve maalesef bazı memurların o günü doluydu. belli ki bazı meslektaşlar çok daha tecrübeliydi ve elini daha çabuk tutmuştu
Old 08-09-2010, 12:45   #6
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan av.m.taçyıldız
çok doğru yazılanlar ve daha fazlasnı yapanlar da var inanın. stajyer vaukat olmama rağmen 1.5ayda gördüklerim bana yetti ve ben bile şaşırmıyorum artık. neyse olaya geleyim: bir meslektaşımız tüm memurları tek tek dolaşarak bayramın üçünçü gününde yemek ısmarlamak için randevu alyordu. ve maalesef bazı memurların o günü doluydu. belli ki bazı meslektaşlar çok daha tecrübeliydi ve elini daha çabuk tutmuştu

Neyse ki, Kurban Bayramı 4 gün.
Old 08-09-2010, 13:30   #7
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Kardan Adam
Ben aksi yönde dilekte bulunuyorum.
Bayramınız kutlu olsun efendim.

Üstadım,eski bankalar gibi mi olsunlar diyorsunuz?

Üstadım sizin de bayramınız kutlu olsun!
Old 09-09-2010, 19:21   #8
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan ofaruko

“Sayın İcra Memuru …;
Av. … …”

Bir hukuk derneğinde çok vergi veren bir üstad meslektaşımızın söyleşisine katılmıştım. Şöyle demişti: 2 bayram birde yılbaşı var etti 3 bayram. Her bayramda birer kutu çikolata verseniz hediye olarak; onlar bu aldıklarını unutmazlar...

Yani çikolata verenlere kolaylık yaparlar anlamında konuşmuştu. Ben hiç çikolata falan vermedim ama; Bakırköy icra müdürlüklerinde çikolata veren avukatın işinin benim işimden daha önce görüleceğinden eminim.
Eskilerin bir sözü vardır. "insan iyiliğin kölesidir"
Old 09-09-2010, 21:26   #9
ofaruko

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç
Bir hukuk derneğinde çok vergi veren bir üstad meslektaşımızın söyleşisine katılmıştım. Şöyle demişti: 2 bayram birde yılbaşı var etti 3 bayram. Her bayramda birer kutu çikolata verseniz hediye olarak; onlar bu aldıklarını unutmazlar...

Yani çikolata verenlere kolaylık yaparlar anlamında konuşmuştu. Ben hiç çikolata falan vermedim ama; Bakırköy icra müdürlüklerinde çikolata veren avukatın işinin benim işimden daha önce görüleceğinden eminim.

Bu konuyu açtığım çok iyi oldu. Epey taktik öğrendim Kurban Bayramı için şimdiden başlamalı hazırlıklara
Old 13-09-2010, 21:53   #10
ofaruko

Alıntı:
Yazan av.murat kılıç

Üstad, düşündüm de yemek ısmarlamak artık çok sıradan bir hal almış. Önümüzdeki bayram kurban derilerimizi icra müdürlüklerine bağışlasak diyorum Bakırköy İcra'nın yetkisinde bulunan Zeytinburnu'daki pek çok deri imalatçısı icralık ne de olsa... Rica ederiz, derilerden ceket, kaban yaparlar; memur arkadaşların karnı tok, sırtı pek olur Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi