Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

boşanmıyor

Konuyu Kilitleyin
Old 05-11-2007, 13:06   #1
Konuk

Mesaj boşanmıyor

yarın sabah 11ci ailemahkemesinde ilk mahkemem var. kusursuz olan benim ağşalanma ve alkol almaktan kadın yüzünden açtımve manavi maddi 20 milyar ve 400 milyon tedbir nafakası istedim. sorum ben kusursuz olduğumu biliyorum e eminim eşim çok suçlu. boşanmam derse hakim genede beni dinleyipte kanağat getirirse bışanabilirmiyim yoksa dava uzarmı . eşim ben eşimi seviyorum ayrılmam diyecekmiş bu atkilermi davayı. ama hala içiyor ve hkaret ediyor sadece evden ayrımasın her işi görülüyor evi otel gibi kullanıor . ayrılmassam evim kira eve gelmemesini hakimden istersen tedbir koyarmı . sizleri seviyorum ve takip ediyorum bizim gibi cahil kadınların haklarıda olduğunu ve bizim yanımızda olduüunuzu bilmek çok güzel ir duygu ben diyorumki biz yalnız değiliz bizi düşünen bir gurup gönüllü iyi insanlarda var bu sitede bu kadar işinizin arasında bzim gibi olan insnlara hep yardımcı oluyorsunuz buraya bir cevap yazmak bile bu kadar işinizin içinde vakit kaybı ama yazıyorsunuz . ALLAH SİZİ KORUSUN VE HUZUR VE MUTLULUK VERSİN ..
Old 05-11-2007, 15:43   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
yarın sabah 11ci ailemahkemesinde ilk mahkemem var. kusursuz olan benim ağşalanma ve alkol almaktan kadın yüzünden açtımve manavi maddi 20 milyar ve 400 milyon tedbir nafakası istedim. sorum ben kusursuz olduğumu biliyorum e eminim eşim çok suçlu. boşanmam derse hakim genede beni dinleyipte kanağat getirirse bışanabilirmiyim yoksa dava uzarmı . eşim ben eşimi seviyorum ayrılmam diyecekmiş bu atkilermi davayı. ama hala içiyor ve hkaret ediyor sadece evden ayrımasın her işi görülüyor evi otel gibi kullanıor . ayrılmassam evim kira eve gelmemesini hakimden istersen tedbir koyarmı . sizleri seviyorum ve takip ediyorum bizim gibi cahil kadınların haklarıda olduğunu ve bizim yanımızda olduüunuzu bilmek çok güzel ir duygu ben diyorumki biz yalnız değiliz bizi düşünen bir gurup gönüllü iyi insanlarda var bu sitede bu kadar işinizin arasında bzim gibi olan insnlara hep yardımcı oluyorsunuz buraya bir cevap yazmak bile bu kadar işinizin içinde vakit kaybı ama yazıyorsunuz . ALLAH SİZİ KORUSUN VE HUZUR VE MUTLULUK VERSİN ..

Sayın Konuğumuz;

Eşinizin boşanmayı kabul etmesi veyahut etmemesi hiç önemli değil.Eğer siz eşinizin kusurunu ispatlayabilirseniz hakim boşanmaya karar verecektir.Mahkeme huzurunda sadece sizin veya sadece eşinizin beyanları yeterli değildir.Eşinizin size karşı yaptığı hakaretler,eşinizin içki müptelalığı ve size karşı yaptığı diğer her türlü kötü muameler konusunda muhakkak tanık dinletin.Çocuklarınız varsa bunların tanıklığına da başvurabilirsiniz.Başka delilleriniz varsa bunları da mahkemeye mutlaka sunun.

Boşanma davası açılmakla eşler ayrı yaşama hakkı kazanır.

Dava sürerken müşterek evin ve eşyaların hangi eş tarafından kullanılacağına ,çocuğun kimin yanında kalacağına ve tarafların evin geçimi ile ilgili maddi katkıları ve miktarına ilişkin hakim karar verebilir.Ne gibi tedbirler istiyorsanız davayı gören mahkemeye yapacağınız yazılı bir başvuru ile talepte bulunun.Mesela evinizin size ve varsa müşterek çocuğunuza tahsis edilmesi için hakimden tedbir talebinde bulunabilirsiniz.

Bir avukattan yardım almanızı ,mali durumunuz uygun değil ise,bulunduğunuz ilin barosuna başvurarak adli yardım servisinden ücret ödemeyeceğiniz bir avukatın atanmasını isteyebilirsiniz.
Old 06-11-2007, 21:19   #3
Konuk

Varsayılan maddi manevi tazminat

bugün mahkemeye çıktık hakim eşime 6 ay tedbir verdi ama eveden uzuklaştırma vermedi bir gün içkili gelirde hakaret ederse diye savcılığa dilece verdi ve 3 ay ceza kesti . arıca eşimde boşanmayı kabuletti hakimde bana tazinat için tamam ama ev için bilirkişi veri ve şahiler istedi benden çünkü içki ve aldatmayı eşim kabul eti hakimde edavi istedi yalnız dayağı ve eve bakamayı eşim kabul etmedi şahitleri o yüzden istedi. banada kızım sen eşin için neler söyliyeceksin dedi bende 30 seeliğin hatrına sadece teblikattakinleri okuyun yeter dedim eşimde beni kötülemedi. ama tedbir nafakasından hiç bahsetmesi bana sadece sen ev hanımısın ve hiç gelirin yok ve seni bakacak insanda ok kızım dedi ve 12ci ayın 4 de attı . sorum neden hemen bizi boşamadı merak ediyorum . bir bldiğimi var acaba birde makemeye girmeden hakim dosyayı okuyomudur . benim raporlarımdan hiç bahsetmedi ömr boru tedavimden neden acaba bür mahkemeyimi şaitlri dinleyipmi karar verecek. sadece avukatıma sana yazlık yolları gözüktü dedi ne demek istedi . saygılar.
Old 07-11-2007, 22:22   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

KAHDEM alanının en önemli amacı ;kadınlara adalete ulaşma yolları konusunda genel bilgi vermek, hukuki işlemleri bir avukat aracılığı ile yürütmeleri desteklemektir.

Öyle görünüyor ki,bir avukkattan yardım alıyorsunuz ve davanızı yürütüyorsunuz.Sizi kutlarız.

Dosyanın tüm ayrıntılarını avukatınız bilmekte ve duruşma sırasındaki tüm işlemleri takip etmektedir.

Bu aşamadan sonra tüm ayrıntıları avukatınızla konuşmanız ve gerekli bütün bilgi ihtiyacınızı en doğru biçimde avukatından karşılamanız uygun olacaktır.

KAHDEM 'e göstermiş olduğunuz ilgi ve güvene teşekkür ediyoruz...
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03609300 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.