Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma Davasının Geri Çekilmesi /Davalının Cevap Dilekçesi İle Talep Ettiği Nafakanın Akıbeti

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-01-2013, 01:22   #1
sunam81

Önemli Boşanma Davasının Geri Çekilmesi /Davalının Cevap Dilekçesi İle Talep Ettiği Nafakanın Akıbeti

sayın hukukçu, eşimin geçen ay açtığı boşanma davasına karşılık davanın reddini ve nafaka talebimi dilekçe ile sundum. dilekçem eşime yollanmış nafaka istediğim için davayı geri çekeceğini söyledi. eşim davayı geri çekince nafaka talebimde ortadan kalkmış olurmu? mahkeme onun dilekçesiyle benim dilekçemi aynı sayıp dosyayı kapatırmı ? yardımlarınız için teşekkürler
Old 01-01-2013, 12:25   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan sunam81
sayın hukukçu, eşimin geçen ay açtığı boşanma davasına karşılık davanın reddini ve nafaka talebimi dilekçe ile sundum. dilekçem eşime yollanmış nafaka istediğim için davayı geri çekeceğini söyledi. eşim davayı geri çekince nafaka talebimde ortadan kalkmış olurmu? mahkeme onun dilekçesiyle benim dilekçemi aynı sayıp dosyayı kapatırmı ? yardımlarınız için teşekkürler

Sayın konuk,
Davacı davasından feragat ederse ve sizin karşılık davanız yok ise, davanın feragat nedeniyle reddine karar verilir ve dosya kapanır. Bu durumda nafaka talebinizi ayrı bir dava açarak dile getirebilirsiniz. Davalarınızda bir avukattan doğrudan hukuki yardım alırsanız hak kaybına uğramazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi