Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa etmek suçunu Yargıtay bozdu

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 30-08-2015, 04:30   #1
Konuk

Soru Özel hayata ilişkin görüntüleri ifşa etmek suçunu Yargıtay bozdu

Evli olduğumuz dönemde ,eşime ait facebook profilini,boşandıktan sonrada kullanmışlığımdan ötürü,eşimin bana açtığı davada Özel hayatın gizliliğini ifşa etmek suçundan para cezası aldım ve bu parayı 4 eşit taksitte ödedim.Ancak,yargıtaya başvurumuz üzerine,bozma kararından dolayı tekrar mahkeme açıldı..Şu anda elimdeki kararda,kovuşturmanın ertelenmesine,3 yıl içinde yeni bir suç işlenmesi halinde,kovuşturmaya devam edileceği yazıyor.
Öğrenmek istediğim,
Ceza miktarı olan,yatırdığım paraları geri alabilme hakkım varmıdır?
Yoksa 3 yıl sonramı ,böyle bir hakkım doğacaktır?
Lütfedip,bilgi verecek olan Sayın Avukat,size minnettar olacağım.
Saygılarımla
Old 30-08-2015, 10:47   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
Evli olduğumuz dönemde ,eşime ait facebook profilini,boşandıktan sonrada kullanmışlığımdan ötürü,eşimin bana açtığı davada Özel hayatın gizliliğini ifşa etmek suçundan para cezası aldım ve bu parayı 4 eşit taksitte ödedim.Ancak,yargıtaya başvurumuz üzerine,bozma kararından dolayı tekrar mahkeme açıldı..Şu anda elimdeki kararda,kovuşturmanın ertelenmesine,3 yıl içinde yeni bir suç işlenmesi halinde,kovuşturmaya devam edileceği yazıyor.
Öğrenmek istediğim,
Ceza miktarı olan,yatırdığım paraları geri alabilme hakkım varmıdır?
Yoksa 3 yıl sonramı ,böyle bir hakkım doğacaktır?
Lütfedip,bilgi verecek olan Sayın Avukat,size minnettar olacağım.
Saygılarımla

Sayın Katılımcı,

-Dosyaya bakamadığımız için net bir şey söylemek zor.

-Siz cezayı ödediğiniz yere veya İnfaz Savcılığına bir dilekçe ile durumu anlatıp ödediğiniz parayı geri almak istediğinizi belirtiniz.

-İnfaz Savcılığı olumlu veya olumsuz bir cevap verecektir. O gelen cevaba göre değerlendirmenizi yaparsınız.

-Dosyanızı inceletebileceğiniz bir avukattan doğrudan yardım almanızda fayda vardır.

Kolay Gelsin.
Old 30-08-2015, 23:50   #3
Konuk

Varsayılan Teşekkürler

Sayın Avukat Murat Kılıç Beyefendi,zaman ayırıp bilgi verdiğiniz için sonsuz teşekkürler efendim.
Saygılarımla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi