Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

SGK Borç Bildirim Belgesi itiraz

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-02-2009, 12:15   #1
justicewarior

Mutsuz SGK Borç Bildirim Belgesi itiraz

Merhabalar

"SGK Borç Bildirim Belgesi"ne itiraz dilekçesi yazacağım, SGK kurumuna karşı. Hiç böyle bir dilekçe yazmadım. Nasıl bir dilekçe yazabilirim? Yardımlarınız bekliyorum. Elinde bu konuda dilekçe örneği olan meslektaşlarımız varsa paylaşırsa sevinirim. Tüm aramlarıma rağmen bulamadım. Umarım en kısa zamanda yardım edersiniz. Benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim

Saygılar.
Old 06-02-2009, 13:09   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan justicewarior
Merhabalar

"SGK Borç Bildirim Belgesi"ne itiraz dilekçesi yazacağım, SGK kurumuna karşı. Hiç böyle bir dilekçe yazmadım. Nasıl bir dilekçe yazabilirim? Yardımlarınız bekliyorum. Elinde bu konuda dilekçe örneği olan meslektaşlarımız varsa paylaşırsa sevinirim. Tüm aramlarıma rağmen bulamadım. Umarım en kısa zamanda yardım edersiniz. Benim için çok önemli. Şimdiden teşekkür ederim

Saygılar.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞINA

İTİRAZ EDEN.........:

İTİRAZ KONUSU.....:

TEBELLÜĞ TARİHİ...:

TALEP KONUSU......:

İTİRAZ SEBEPLERİ..:

.................................................. ...............................
.................................................. ..............................

Gereği bilgilerinize saygıyla arz olunur.

İtiraz Eden

Umarım işinize yarar...
Old 06-02-2009, 13:09   #3
justicewarior

teşekkür ederim bunu biliyorum da böle matbu bi dilekçe varmıdır acaba...
Old 06-02-2009, 13:23   #4
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan justicewarior
teşekkür ederim bunu biliyorum da böle matbu bi dilekçe varmıdır acaba...

Tam olarak anlayamamakla birlikte içeriğinin yazılmasından kastediyorsanız... ilgili yazınızı şu tarihte aldım.İtiraz nedenleri vs ...........Anılan nedenlerle iş bu dilekçeyi yazma zaruriyetim ortaya çıkmıştır şeklinde yazıyorum.
Maktu olduğunu sanmıyorum.Saygılarımla
Old 04-12-2013, 18:26   #6
av. mehmet mutlu boybay

Alıntı:
Yazan justicewarior
teşekkür ederim
bu borç bildirim yazısına süresi içinde itiraz edilmemişse yapılabilecek başka birşey var mıdır acaba? iş mahkemesinde borcun iptaline ilişkin bir dava açmak uygun olur mu?
Old 06-12-2013, 02:08   #7
Muhsin KOÇAK

Borç bildirim yazısı ödeme emri niteliğinde olmadığı için, sürenin kaçırılmış olması borcun varlığının kabul veya kesinleşmiş olması anlamını teşkil etmez.
Old 02-04-2017, 17:55   #8
Aslı Aydın

Borç bildirim belgesine itiraz etmenin veya etmemenin sonuçları nedir acaba? Bu borç ödeme belgesinin ödeme emri niteliğinde olup olmadığına yönelik farklı duyumlar aldım. ALO 170'ten bu bilgi sorulduğunda itiraz edilmezse kişinin borcu kabul etmiş sayıldığı ve en yüksek faizle ödeme yapılması gerektiğine dair bir bilgi söylenmiş.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi