Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Doç. Dr. Haluk Konuralp Hocamızı Kaybettik

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-04-2008, 09:09   #1
Av.yeşilova

Varsayılan Doç.Dr.Haluk Konuralp hocamızı kaybettik

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlilerinden çok değerli Medeni Usul Hukuku hocamız Doç.Dr.Haluk Konuralp'i bir kalp krizi sonucunda yitirdik. Derslerini her zaman büyük bir heyecan ve ilgiyle takip ettiğim hocam hukuk adına yapacak çok şeyi ve hitap edecek yüzlerce öğrencisini arkasında bırakarak aramızdan ayrıldı. Bizlere teorinin ötesinde hukuku uygulamayı öğreten hocamızı hiçbir zaman unutmayacağız. Mekanı cennet olsun....
Old 21-04-2008, 13:44   #3
Doç. Dr. Özge Yücel

Değerli hocamız yapıtlarıyla ve öğrencileriyle yaşayacaktır. Yakınlarına sabır dilerim, nur içinde yatsın.
Old 21-04-2008, 14:15   #4
Doç. Dr. Özge Yücel

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Sitesinden

"Çok değerli bilim insanı, hocamız, dostumuz Doçent Dr. Haluk KONURALP’i ani bir rahatsızlık sonucunda genç yaşta kaybettik.

Üzüntümüzü ifade edecek kelime bulmak çok zor.

Allah rahmet eylesin, huzur içinde olsun.

Ankara Hukuk Mensupları

Not:

Hocamızın hayatta iken dile getirdiği açık arzusu gereği cenaze töreni yapılmayacaktır.

Cenazesi, 22 Nisan 2008 tarihinde (Salı günü) Kocatepe Camiinde öğle namazını takiben kılınacak cenaze namazını sonrasında Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir."
Old 21-04-2008, 15:14   #6
sincap

Varsayılan Haluk Konualp

Merhaba,

Pek değerli hocamız Haluk Konuralp'i genç yaşta kalp krizinden dün kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun.
İsteği üzerine tören düzenlenmeyecek olup, cenazesi 22.04.2008 Salı günü Kocatepe Camii'nde kılınacak öğle namazını müteakip Karşıyaka Mezarlığı'nda defnedilecektir.

Tez hocam olan bu güzel insan arkasından söylenecekler çok fazla. Mekanın cennet olsun, seni çok özleyeceğim...
Old 21-04-2008, 15:24   #7
witch-wizard

Hocami GenÇ YaŞta Kaybetmenİn ÜzÜntÜsÜnÜ Kelİmelere SiĞdiramiyorum..allahtan Kendİsİne Rahmet,kederlİ Aİlesİne BaŞsaĞliĞi Dİlİyorum.
Mekani Cennet Olsun.
Old 21-04-2008, 21:30   #9
ece fazlı

Çok değerli Haluk hocamız ondan öğreneceğimiz daha çok şey varken aramızdan ayrıldı Allah'tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun.
Old 22-04-2008, 07:20   #11
av.remzieroglu

Varsayılan Allah Rahmet Eylesİn

Değerli Hocamızın kaybı beni çok üzdü. Hocamıza Allahtan rahmet ailesine baş sağlığı diliyorum.
Old 22-04-2008, 10:04   #13
savcı_87

Varsayılan hepimizin başı sağolsun

çok değerli hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz... haluk hocamın öğrencisi olmaktan dolayı çok mutluyum.. mekanı cennet olsun..
Old 22-04-2008, 12:51   #14
slide

çok şey öğrendik kendisinden...beklenmedik kayıp..üzüntümü anlatacak kelime bulamıyorum..mekanı cennet olsun hocamınnn
Old 22-04-2008, 13:12   #15
tarde.sed.tute

anadolu üniverisitesinde medeni usul derslerimize geliyordu bu sene..böylesine ağır ve içeriği sıkı bir dersi o kadar anlaşılır ve zevkli anlatırdı ki sınıf dolup taşardı..yokluğunuz çok hissedilecek ve yeriniz dolmayacak hocam..mekanınız cennet olsun..sizi çok özleyeceğiz..keşke böylesine apansız bırakıp gitmesydiniz bizi..sizden öğreneceğimiz daha çok şey vardı hukuka ve hayata dair..
Old 23-04-2008, 09:05   #16
üye15469

Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun...
Old 24-04-2008, 11:08   #17
Kemal Yıldırım

Değerli Hocamıza Allah' tan rahmet, yakınlarına ve tüm hukuk camiasına sabır diliyorum...
Old 24-04-2008, 14:29   #18
mevzu hukuk

Değerli hocam yalnızca bir akademisyen değildi,yaşama dair de çok şey öğretti bize...Konuşması,tarzı,ifadeleri ve vazgeçemediği Sigarası...
Hocam Seni Çok Özleyeceğiz..Mekanın Cennet Olsun..
Old 24-04-2008, 15:12   #19
av.Ercan KÜLEKÇİ

Allahtan rahmet diliyorum. yakınlarına sabır ihsan eder inşallah.
Old 24-04-2008, 16:04   #20
eke

Gerçekten çok büyük bir kayıp. Hepimizin başı sagolsun mekanı cennet olsun
Old 24-04-2008, 21:58   #22
SOYSAL

Kendisini en son 4 Nisan günü icra-iflas hukuku ödevimi ilgili asistana teslim ederken görmüştüm...Haluk hocamızdan hukuk ve hayat adına öğrendiklerimizin önemi yadsınamaz...Bir helallik isteyemeden gitmiş olsanızda hakkınızı helal ettiğinize eminim hocam.Mekkanınız cennet olsun..Allah ailesine ve sevenlerine sabırlık versin....
Old 27-04-2008, 20:24   #23
av.nilüferyurdakul

Bazı insanlar için ölüm denen şey yoktur.O ender insanlardan biridir Haluk Hocam.Mütevazi,kibar ,engin bilgili,sempatik.... mükammmeldi.Okula hiç gitmezdim tabi Haluk Hocanın dersleri hariç...Çok değerli biriydi...Hukuk dünyasının başı sağolsun...
Old 28-04-2008, 18:33   #24
jurist27

Daha 4 ay önce ders aldığım hocamıza Allahtan rahmet, yakınlarına baş sağlığı dilerim. Aziz üstadım mekanın cennet ola ...
Old 03-06-2009, 15:32   #25
Av.Metin Köse

Varsayılan Gerçek bir hukukçu ve öğrenci danışmanı

Saygıdeğer Hocamı tekrar rahmetle yad ediyor, ailesine de sabırlar diliyorum.

Haluk Hocamı Ankara Üniv.Hukuk Fakültesi Adalet Yüksek Okulundaki 1990-1992 dönemindeki öğrenciliğimden ve daha sonraki meslek hayatımdaki görüşmelerimizde oluşan dostluğumuz benim için bir onurdur.

Dönem arkadaşlarımızın ve Okulumuzun mezunu olan tüm arkadaşlarımız yukarıdaki fikrime kaahir ekseriyetle katılacaklarını düşünüyorum.

Bizlere o yıllarda gerek Haluk Hocamızın, gerek Ramazan Hocamızın, gerek Cüneyt Hocamızın vermiş olduğu hukuk nosyonunu hukuk fakültesindeki eğitimimiz sırasında ve mezuniyetten sonra da farkını ve faydasını gördük ve görmekteyiz.

Ne güzel ki, kıymettar Haluk Hocamızı da peşinden ailesinin yanında hayır ile yad eden öğrencileri, tatlı bir tebessüm ile hatırlayan kadirşinas dostları var.

Hocamı, Yahya Kemal Beyatlı'nın manidar iki mısrası ile selamlamak istiyorum:

"Tekrar mülaki oluruz, bezm-i ezelde,
Evvel giden ihvana selam olsun erenler."
Old 04-06-2009, 08:14   #26
carlito

Toprağı bol olsun.Düz bir hukukçu değildi..Saygıyla anmaktayız.
Old 05-06-2009, 15:50   #27
üye25928

DAha yeni görüyorum. Kendilerini başka bir yerden tanıyordum ama tanışma fırsatımız olmamıştı. Mekanı cennet olsun. Allah rahmet eylesin. Çok üzüldüm şimdi. DAha genç yaşında. Demek ki tanışmak naspi değilmiş.
Old 12-06-2009, 21:42   #28
avrupayakası

Allahtan rahmet diliyorum.Ölüm acı ama bir o kadar da gerçek.Hele de toplum için çaba harcayan insanların başına gelince daha da bir çekilmez oluyor.
Old 21-08-2009, 12:25   #30
Av. Barış Çimenoğlu

Genel kültürü aşırı zengin olan değerli hocam..

Bize derste Washington şehirinin kent planının Osmanlı dönemi İstanbulu Topkapı Sarayı ve çevresine benzer bir planla tasarlandığını tahtaya şemalar çizerek anlatmıştı, çok şaşırmıştık. Adamlar o yapıyı korumuş biz ise çevresini mahvetmişiz.

Derste hukuk ötesinde çok değerli bilgilerini de paylaşırdı.

Mekanın cennet olsun sevgili hocam.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi