Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kitap Kitap İncelemeleri, tavsiyeleri, yazarlar ve kitaplara ilişkin sohbetler. (Bu forum hukukla ilgili OLMAYAN kitaplara yönelik olup, siyasi ve dini içerikli kitaplar konu dışıdır.)

En Son Okuduğunuz Kitap?

Yanıt
Old 31-08-2009, 21:36   #271
trajikomedya

Alıntı:
Yazan Hemocrania
Nietzsche Ağladığında orijinal adıyla When Nietzsche Wept Irwin Yalom tarafından yazılmış gayet güzel bir eser.
bir kaç gün önce bitirdim...hala etkisindeyim
Old 31-08-2009, 21:40   #272
trajikomedya

Alıntı:
Yazan Av.Engin
Richard Dawkins "Tanrı Yanılgısı"
Hoşuma en çok giden tarafı, insanları inanıp inanmamalarına göre 7 sınıfa ayırması ve okuyan herkesin kendisini mutlaka bir kategoriye dahil etmek durumunda olması. Zira, bu kategorilerin dışında inanç/inançsızlık ayırımında başka bir seçenek kalmıyor.
ben kendimi pasqal kategorisine koydum
Old 04-09-2009, 15:48   #273
hermes73

selamlar en son machiaveli'nin prens'ini okudumtavsiye ederim,çok ilginç bir kitaptı,,,
Old 06-09-2009, 03:30   #274
üye24702

uçurtma avcısı... eminim daha çok öneren vardır ama bir öneri de benden olsun.
Old 06-09-2009, 14:03   #275
albertina

turgut özakman'ın korkma insancık korkma adlı kitabını bitirdim...=) okumaya başladığında bir gecede bitebilen acaip sürekleyici bir roman...şiddetle tavsiye ederim..=)
Old 06-09-2009, 23:59   #276
suskun_juliette

Elif Şafak-AŞK

Bir gecede kendini bitirten,okuyucuyu içine çeken bir kitap,tavsiye dahilindedir
Old 07-09-2009, 19:24   #277
g:)

ihsan oktay anar - amat
diğer kitaplarını daha çok beğenmiştim....
Old 08-09-2009, 02:08   #278
avrupayakası

Lindsey Davis-Gümüş Domuzların Esrarı-
Tavsiye ederim,sürükleyici ve etkileyici bir kitap
Old 08-09-2009, 12:09   #279
üye25928

Therese Raquin - Emile Zola
Old 17-09-2009, 01:41   #281
yalcin3

Veda-Ayşe Kulin
Özellikle aile üyelerinin birbirilerine olan sevgileri ve bağlılıkları çok etkileyiciydi.Kulin o dönemi romanlaştırırken insanı sıkmayan,akıcı bir dil oluşturmuş.Mehpare'nin Kemal'e olan tutku derecesine varan aşkı insanı etkilemiyor değil.Devamı niteliğinde olan Umut'u da büyük bir zevkle okurum umarım.
Old 17-09-2009, 07:33   #282
kordelya

Gece evi serisin 3 kitabını da okudum ama kesinlikle okumanızı tavsiye etmiyorum sadece zaman kaybı o kadar. Ben de bir kere başlamış bulunduğum için bitirdim daha yararlı birşeyler yapabilirsiniz.
Old 17-09-2009, 10:59   #283
hukukkızı

Nietzsche Ağladığında..

iki günde bitirdim.İnsanı saran ve sonunu merak ettiren bir eser
Old 17-09-2009, 17:02   #284
Av.H.Sancar KARACA

"Deli Kurt" ve "Nietzsche Ağladığında"
Araya başka bir kitap koymadan (peşpeşe) ikisini okuyamazdım. Tebrikler.
Old 17-09-2009, 18:15   #285
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca

Ben de bir tuhaflık var o zaman.
"Nietzsche Ağladığında"'yı uzun yıllar önce satın almıştım. Ama okumadım. Biri yürütmediyse, bulup okuyayım hemen.
Old 17-09-2009, 20:42   #286
hukukkızı

Alıntı:
Yazan Av.S.Karaca

"peşpeşe" derken arada bir iki hafta oldugunu belirteyim de

ediT: her türlü kitabı okumak gerek değil mi
Old 17-09-2009, 23:31   #287
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan hukukkızı
"peşpeşe" derken arada bir iki hafta oldugunu belirteyim de

ediT: her türlü kitabı okumak gerek değil mi
Vurgulamak istediğim; ruh tahlilleri ile donanmış iki kitabın peşpeşe okunmasının bana ağır gelmesi idi. Kitapların yazarının düşünsel yönleri aklıma gelmemişti.
Old 18-09-2009, 02:28   #288
hukukkızı

Nihal Atsız'ın kitaplarını tarihi boyutta olduğu için okumayı tercih ediyorum,açıkcası ruh tahlili kısmını irdelemedim,Nietzsche ise tamamen ruh tahlili üzerinde başka bi yönüyle ilgilenemedim.Bu acıdan bakınca o kadar da yoğun gözükmüyor.

Teşekkür ederim açıklamanız için
Old 18-09-2009, 10:54   #289
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben de bir tuhaflık var o zaman.
"Nietzsche Ağladığında"'yı uzun yıllar önce satın almıştım. Ama okumadım. Biri yürütmediyse, bulup okuyayım hemen.
Tuhafsınız zaten Üstadım.
Ve iyi ki de tuhafsınız.
Memleket ne çekiyorsa normal olanlardan çekiyor.
Kulübe hoş geldiniz yani.
Old 24-09-2009, 14:42   #290
Av. V. Gözde Arıkaya

hasan ali toptaş-bin hüzünlü haz

edebiyat aşığı iseniz okuyun.
vakit geçirmek için okumayın.
Old 25-09-2009, 16:09   #291
kordelya

Moskof cariye hürrem adlı bir kitap var elimde okumayı düşünüyorum. Okuyup da bir fikir sahibi olan var mı, görüş alabilir miyim?
Old 25-09-2009, 17:44   #292
Atahun

Prof. Dr. İlber ORTAYLI' nın "Osmanlı' yı yeniden keşfetmek" adlı kitabını okumaya yarın başlıyım bari.
Old 25-09-2009, 21:24   #294
muratmert

Beyaz Zambaklar Ülkesinde- Grigory Petrov
herkes tarafından cok sevilecek bir kitap. belki bir coğunuz okumuştur. ben biraz gec tanıştım.
Old 26-09-2009, 09:12   #295
Av.Duygu Işık Behrem

Okumak için geç kaldığım kitaplardan biri olan;
İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası'nı okuyorum. Gerçekten çok güzel ve insanı tuhaf bir dünyanın içine çekiveriyor. (Kitabı okumaya başladığımın ikinci günü rüyamda canavar balıklar, ağzıma boca edilmiş yeşil mercimekler, kavuklu topal adamlar falan gördüm )

Aslında ben, zamanında "best seller" listelerinde yer alan kitapları, okuyacaksam da rüzgarı dindikten sonra okumayı daha çok seviyorum sanırım...
Old 28-09-2009, 07:41   #296
av.sally

Aşk hala etkisindeyim.Bu kadar etki altında kalacağımı hiç düşünmemiştim.
Old 28-09-2009, 11:52   #297
onurzeki_avukat

İSMAİL CEM in tüm kitapları...
Özellikle Türkiye de Geri kalmışlığın tarihi
Türkiyenin sosyo ekonomik kültürel tarihini öğrenmek isteyenlere şiddetle tavsiye ederim
Old 29-09-2009, 02:42   #298
eser_29

Gurbet Dediğin... - Ayşe Göktürk Tunceroğlu

"Gurbet; galiba bizim Orta Asya'dan gelirken edindiğimiz ve henüz dindiremediğimiz bir sızıdır."
Old 08-10-2009, 11:27   #299
ümit7

Varsayılan Engin Geçtan-İnsan Olmak

Engin Geçtan - İnsan Olmak

ciddi anlamda bana katkı sağlayan bir kitap.
işlenmemiş maden gibi insan, kazanımlar sayesinde biraz daha biraz daha yontuluyoruz ta ki nadide bir parça olana kadar devam edecek bu yontulma işlemi.

bu kitap süreci hızlandırıyoe! tavsiye ederim
Old 09-10-2009, 00:00   #300
eser_29

Doğunun Ölümsüz Çocuğu - Mehmed Niyazi (Ötüken)

Açıkcası Mehmed Niyazi kalitesine pek yakıştıramadığım ve bir derinlik sezemediğim beni hayal kırıklığına uğratan kitap.

Alıntı:
"Bir ideale gönül verenlerin başarılı olmalarının ilk şartı vicdanlarını rehber edinmeleridir. Aksi takdirde sürprizlerle dolu olan hayatın pususu onları alıp götürür. Genellikle ayaklarına aşkları dolaşır. Aslında ne kadın erkekten, ne de erkek kadından çeker; herkes yarattığının kurbanıdır. Mehmed Niyazi'nin "Doğunun Ölümsüz Çocuğu"nu okurken hayatın bu gerçeğini derinliğine yaşayacaksınız.

Diyerek bir arka kapak bilgisi verilse de ben o bahsi geçen derinliği pek bulamadım. Kitaptaki Hilmi bey veya Walter karakteri daha kuvvetli işlenebilir, Mustafa gerçek manada Doğunun Ölümsüz Çocuğu olabilirmiş diye düşünüyorum lakin yazar hikayesinin derinleştirecek ipuçlarını bulmuşsada bunları basit bir sonla bitirmekle yetinmiş ne yazık ki.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi