Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Old 16-11-2006, 18:47   #1
Jeanne D'arc

Varsayılan THS İtiraf.com

Siteye sanırım 8. ayda üye oldum ve HÇG. ile ilgili forum alanlarını bugün keşfettim. Kendimi acayyipp zeki hissediyorum Hukuk Çalışma Gruplarını biliyordum ama şu ana sayfadaki sarı oktan açılan sayfa bugüne kadar hep kapalıymış! Zaten nolduysa kendiliğinden açıldı, bu durumda yine benim bir dahlim yok. Toplantıda da İnsan hakkı/Kadın hakkı, Birlikte yaşamak forumlarından bahsedilmiş, bir şey anlamamıştım.

Arkadaşlar yanlız bırakmayın, itirafı olan yok mu?

Saygılarımla.
Old 16-11-2006, 19:02   #2
Admin

İtirafınızı bölmüş olacağım ama o forumları dün gece "açık" hale getiren benim. Daha önce sadece başlıkları görünüyordu, Koordinatörlerimiz bu şekilde katılımın az olduğunu söylediler ben de ana sayfada hepsi ayrı ayrı listelenecek şekilde ayarlama yaptım.

Ama ben bunu söylememiş olayım, siz gene itiraflara devam edin.
Old 16-11-2006, 23:16   #3
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Bir itiraf da benden. İtiraf ediyorum, hala hçg lerle ilgili bir değişiklik göremiyorum ana sayfada? Tüm sarı oklara inanın bakıyorum, tümü açık ama hçg grupları yok benim ana sayfamda?
Old 16-11-2006, 23:30   #4
Admin

Forum ana sayfadalar:

http://www.turkhukuksitesi.com/forum.php?

Eskiden bu sayfada hepsinin yanyana isimleri vardı, şimdi hepse ayrı ayrı forum halinde duruyor ve mesaj sayıları, son mesaj gönderme tarihi vs. gözüküyor.

Site Ana Sayfada (http://www.turkhukuksitesi.com/index.php?) şu anda bir değişiklik yok.
Old 17-11-2006, 14:26   #6
Av.Suat Ergin

Ben de Hukuk ve Türkçe ÇG yazılarının okunmamasını, katılımın az olmasını üyelerin tembelliğine verdiğimi itiraf ediyorum.

Ancak Habibe Hanımın önderliğindeki minik darbe girişimimizin Sayın Admin tarafından "bir parmak bal" ile susturulmak istendiğini görüyorum.

Habibe Hanım'a girişiminden ötürü teşekkür ediyorum(Kendimi de fikri desteklediğim için tebrik ediyorum).

Herhangi bir sürgün cezasına mahkum olmamak için de Sayın Admin'e teşekkür etmek zorunda kaldığımı itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 07-01-2007, 13:33   #7
Tiocfaidh

İtiraf ediyorum, THS'yi geçen haziran ayında google'dan futbol taraftar forumlarını taraken tesadüfen buldum.
Old 07-01-2007, 17:01   #8
oguzhand0

İtiraf ediyorum.

Burada sorulan pratik olaylara yada bildiğim konulara cevap verdiğimde gelen cevapta bana Sayın diye hitap edilmezse çok fazla sinir oluyorum.Daha Hukuk Fakültesi 2. sınıf olmama rağmen insanlar bana Sayın diye hitap ettiklerinde kendimi birşey zannediyorum.
Old 07-01-2007, 19:24   #9
mutlakadalet

İtiraf ediyorum...
Siteyi, yalnızca, hocalarının sorduğu sorulara yanıt arama merkezi olarak görenler ile meslekte karşılaştığı sorunlarda acil yardım merkezi gibi görenleri ve bunun haricinde siteye destek olmayanları haz etmiyorum.
Old 11-01-2007, 02:13   #10
Av. Can DOĞANEL

İtiraf ediyorum. Öğrencilik yıllarımdan beri THS'yi bilmeme rağmen yalnızca Anasayfada bulunan mevzuat vs. linklere girmek için yararlanıyordum. Forumları alakasız bir şey ararken tesadüfen keşfettim. O tarihe kadar forumun ne olduğunu bile bilmiyordum. Bir de aynı gün daha önceden üye olduğum bir siteye (onun da forumu varmış, üye olmama rağmen bilmiyordum.) Sistemdeki bir sorun nedeniyle şifrem vs. yok oldu ve bir daha ne üye olabildim ne de girebildim. O hınçla gelip buraya üye oldum.
Old 30-01-2007, 15:10   #11
Av.Mehmet Saim Dikici

Saygıdeğer meslektaşımız Av. Giray Çelik beyin açtığı http://www.turkhukuksitesi.com/showt...7595#post57595 başlıklı foruma yazarken ödümün koptuğunu, tam üç kez harf hatamı bir kez de bir kelimeyi değiştirdiğimi İTİRAF ediyorum.
Old 30-01-2007, 15:32   #12
Av. Bülent Sabri Akpunar

itiraf ediyorum.THS'yi bu aralar ihmal ettim.Bu nedenle Diğer yönetici arkadaşlara fazla yük bindirmiş oldum.Toplantılara katılamadım.Uzo'dan tadamadım! "Muhabbet"'e fransız kaldım.Belki de kafalarda fazla Sanal (ve banal biri olarak yer edindim. Künyedeki "istanbul" ibaresini daha yeni değiştirdim.(içimdeki İstanbul aşkı bambaşka!) . Birçok mesajda Türkçe'yi katlettim.(Adil Bey duymasın aman) Pişmanım!!!

Ama itiraf ediyorum, THS'yi ve onu sevenleri ben de canı gönülden seviyorum!
Old 30-01-2007, 15:32   #13
av.sevdacan

ayy ne güzel bir topik. benim de bir itiarfım var

siteye ilk yazdığım bir mesajdan sonra adminden özel mesaj almıştım. yazımın bir kısmını editlediğini bildiriyordu. ilk anda gerekçeyi anlayamamıştım (antalya'daki bir meslektaşımızın adının kıslatılması ile ilgili yorumumdu) kısaltma kaldırılmış meğer o nedenle yorumumun bir kısmı editlenmişti.

kısacası anlamadığım için durumu ilk anda çok bozulmuştum. ama admin çok şeker biriymiş bana tek tek açıklama yaptı

sevgi ve saygılarımla.

bir itiraf daha bu forumu çok seviyorum
Old 30-01-2007, 15:48   #14
Admin

Alıntı:
siteye ilk yazdığım bir mesajdan sonra adminden özel mesaj almıştım. yazımın bir kısmını editlediğini bildiriyordu. admin çok şeker biriymiş bana tek tek açıklama yaptı
O ben değilim efendim.. Mesajınızı editleyen de, size özel mesaj atan da, tek tek açıklama yapan da, ve hatta şeker biri olan da ben değilim.. "mesaj silme" ve "Şeker" ipuçlarından hareket edersek, muhtemelen beni Sayın Konyalı ile karıştırdınız..
Old 30-01-2007, 15:56   #15
özgür

Kesin Armağan Bey:P
benimde mesajımı düzeltmişti.Ardından gelen özel mesajda ise'siyasi içerik'ten bahsetmişti.Ama bana tek tek açıklama yapılmadı seker gibi davranılmadı siteda daha aktif olmam için pohpohlanmadım
Sayın admin söylermisiniz benim neyim eksik??
Old 30-01-2007, 15:59   #16
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan Admin
O ben değilim efendim.. Mesajınızı editleyen de, size özel mesaj atan da, tek tek açıklama yapan da, ve hatta şeker biri olan da ben değilim.. "mesaj silme" ve "Şeker" ipuçlarından hareket edersek, muhtemelen beni Sayın Konyalı ile karıştırdınız..

hah ben de bu konuyu nerede sorsam diye düşünüyordum.

kaç tane klonsunuz yani nasıl anlatsam buluşmalarda okumuştum sanki üç tane nick bir kişiye aitti. bunlara "admin" nicki de dahil diye kalmış aklımda. bu nedenle armağan bey, bülent bey ve admin nickinin aynı kişiye ait olduğunu düşünerek yazdım

beni aydınlatınız plssss yoksa kafayı yiciiim canım
Old 30-01-2007, 16:01   #17
av.sevdacan

Alıntı:
Yazan av.özgür ekin
Kesin Armağan Bey:P
benimde mesajımı düzeltmişti.Ardından gelen özel mesajda ise'siyasi içerik'ten bahsetmişti.Ama bana tek tek açıklama yapılmadı seker gibi davranılmadı siteda daha aktif olmam için pohpohlanmadım
Sayın admin söylermisiniz benim neyim eksik??

bu üye beni kıskanmış sayın armağan bey

ispiyon topicine döndürdüm ama olsun artık o kadar
Old 30-01-2007, 17:00   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Avukatlık stajımı yaparken Fatihte bir borçlunun evine hacze gönderilmiştim. Ev tek katlı, bir odalıydı. Hava çok soğuk olmasına rağmen soba yanmıyordu. Evde bir eski tv, bir yatak, radyo, halı vs. gibi şeyler vardı. Evin hanımı ve 4-5 yaşlarında küçük bir çocuk vardı. Çocuk çeketimi çekiştirerek ağlayıp: Televizyonumuzu alma dediğinde, (zaten öyle bir şey yapmayacaktım ama)hem avukatlık mesleğinden hem de kendimden utandım. Haciz bile yaptırmadım, tutanağa haczedilebilir hiç bir şey bulunamamıştır yazdırdım.

Avukatlık mesleği böylesine zor işte... O gün bu gündür hiç bir icra takibine gitmedim. Mümkün olduğunca da hiç icra işi almadım. Almayı da düşünmüyorum.

İtiraf ediyorum.
Old 30-01-2007, 18:28   #19
Av.Duygu Işık Behrem

İtiraf ediyorum;
Sabrımı tüketen, ne yaparsam yapayım bu düzeni asla değiştiremeyeceğimi gösteren(hatta gözümün içine sokan), beni İcra Hukukuna; hatta kendime bile küstüren ve tüm bu sebeplerle beni mutsuzlaştıran,yoran, yıpratan ilgili icra dairelerinin ilgili çalışanlarına -kim olduklarını benim bilmem yeterli- çok kırgın ve çok kızgınım! Beni tükettiniz!
İnsan, en başta kendisine olan saygısını yitirmemelidir.

Not: Görevini layığıyla ve onurluca yerine getiren icra dairesi personellerine; memurlara,müdürlere ve müdür yardımcılarına da bu vesileyle en içten teşekkürlerimi sunuyorum.
Old 31-01-2007, 00:08   #20
A.Turan

İstanbul'dan bir arkadaşım bana yetki göndererek, yakın bir ilçede borçluya haciz yapmamı istedi. Evine gittiğimde perişan vaziyetlerini görünce arkadış aaradım. Dedimki, bunlar çok fakir sosyal yardımlaşma fonundan aldıkları yardımla geçiniyorlar vaz geçiyim mi icradan?
- Sosyal yardımlaşma fonundan aldıkları paraya haciz koy dedi.
Bu hem mümkün değildi hem gayri insani idi. Ordan ayrıldım. Ama bu arkadaşıma artık o gün bu gündür saygım kalmadı.
İtiraf ediyorum.
Old 31-01-2007, 00:50   #21
Armağan Konyalı

Sayın av.özgür ekin

Hiç bir hatası olmayan, sadece işlemin nedenini yanlış anlayan bir üyeye yazdığım yanıt elbette ŞEKERLİ olacaktır. Siyaset yapan bir üyeye yazdığım mesaj ise elbette ŞEKERSİZ olacaktır.

Site kurallarındaki siyaset yasağını bile bile ve siyaset yasağını dele dele yazanların nesi eksik bilmiyorum.

Bildiğim, benim bu konuda itiraf edecek bir yanlışım olmadığı.

Ve hatırladığım, sizin hiç bir zaman siyaset yapmadığınız. Bu nedenle yukarıdaki serzenişlerim size yönelik değil; ilgililerine yöneliktir.

Size verdiğim yanıtlar da asla acı değildi ve sizi yazmaya teşvik ediciydi. Acaba bu başlık altında hakkımda yazdığınız yazı ironik bir şaka mıydı, yoksa size yazdıklarım yanlış mı anlaşıldı?

Bunu anlayamadığımı itiraf ediyorum.

Saygılarımla
Old 31-01-2007, 04:12   #22
ragıp

itiraf ediyorum. Her ne kadar isim söylemese de, sevgili Armağan benden bahsediyor.
Şeker çocuk lafını sevdim bu arada belirteyim. Hele ki bu lafı Fırat bi duysa,,, Aslında Giray a da söylesem fena olmaz
Old 31-01-2007, 11:52   #23
özgür

Sayın Konyalı
Mehmet Akif Ersoy'u nasıl andık isimli topiği hatırlarsınız.Siyasi bir içeriği yoktu(bana göre,öyle bir amacım yoktu) ama yinede düzeltilmişti.Çok üzülmüştüm aslında.. unuttuğunuza ve bunun gibi bir çok mesajı düzeltme durumunuz olduguna göre önemi kalmadı denilebilir.
Yazmış olduğum mesaj bir itiraf değil admin'in mesajı doğrultusunda şaka ile karışık bir serzenişti

Dediğim gibi bir itiraf değildi.Sayın Sevdacan'dan duyduklarım karşısında bir hışımla yazdım
Artık kimseye iş çıkartmıyorum
Old 31-01-2007, 15:47   #24
üye3578

Son zamanlarda THS nin, "avukatların ağlama duvarı" haline geldiğini düşündüğümü itiraf ediyorum...
Old 31-01-2007, 19:09   #25
av.yıldıray

İdeolojik ve siyasi olduğu gerekçesiyle silinen bir mesajım sonrası bunu onur kırıcı olarak buludum (zira siyaset yapmamıştım)ve bunu da yazdım.Susturulmaya çalışıldığımı düşünerek kendi isteğimle bir süre susmaya karar verdim. Ama her ne kadar siyaset yapmadım ise de, önceki mesajlarımda da belirttiğim gibi, karşı taraf bunu siyasi olarak algılamış ise yazım siyasidir ve hatalıdır. İtiraf ediyorum ki, yazımı silenlere çok kızmış ve siteden üyeliğimin iptalinin yollarını aramıştım.Ama şimdi hatamın farkındayım ve ben THS siz yapamam.
Ferda Hnm. Saygılar.
Old 31-01-2007, 19:48   #26
mertt_onn

bende itiraf ediyorum ve forumda yazılanları görünce ilerde ne yapacağım diye tırsıyorum son sınıfım ama hiçbirşey bilmiyormuşum gibi bir hisse kapılıyorum...
Old 11-02-2007, 14:20   #27
Jeanne D'arc

İtiraflarınızın çok hoşuma gittiğini ve devamını beklediğimi itiraf ediyorum!
Old 11-02-2007, 14:31   #28
A.Turan

Evet bence de devam etmeli
Old 11-02-2007, 15:17   #29
...mavera...

itiraf ediyorum.Bu siteyi, buraya üye olan stajyer bi arkadaşım önermişti.O devamlı giriyordu bense her seferinde çok girdiği için ona kızıyordum.Şimdi o bu siteden atıldı bense üye oldum.Şimdi ben sürekli giriyorum o bana kızıyor.Gün oldu devran döndü anlayacağınız....
Old 12-02-2007, 02:22   #30
Cest la vie

Eskiden Turkce kitaplarinin 'Okudugumuzu anladik mi cevap verelim' bolumu olurdu. Okuma parcasini okuduktan sonra bu bolumde parcayla ilgili sorular sorulurdu. Sorular soyle baslardi:
1) x isimli parcayi okuyunuz, anlatiniz.
2)Y'nin yaptigi sey vs vs..

Bazilari(Valla ben degil! ) bu sorulara soyle cevap verirdi:
1) Okudum, anlattim.
2) Evet, olmalidir.
3) Bilmiyorum.

Simdi, itiraf ediyorum ki, bazen yeni mesajlar linkinden konulari listeledigimde, soru seklinde yazilmis basliklara kendimce-otomatik olarak- boyle cevaplar veriyorum. Konunun icerigini bilip bilmemem onemli degil, beynimde sadece tek kelimelik bu cevabin sesini duyuyorum.

Mesela bir kac ornek:
-Neden hukukcu olduk?
Iste.

-MSN'de sizi kimler arkadan vurdu, hic merak ettiniz mi?
Hayir.

-Ege'de sular nasil durulur?
Bilmem.

vs..

**Bu arada ornekler rastgele secilmistir ve bu yazdiklarimin ne konulari acan uyelerle ne de konuyla ilgisi vardir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,06432295 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.