Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

THS Vakfı/Derneği

Yanıt
Old 01-10-2009, 13:24   #61
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan elvann
Varim

Teşekkürler.
Old 01-10-2009, 13:34   #62
av.semire nergiz

Ben de Saim beyin teklifine varım.

(Acaba kutuma mı gitseydim)
Old 01-10-2009, 13:53   #63
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan av.semire nergiz toz
Ben de Saim beyin teklifine varım.

(Acaba kutuma mı gitseydim)

Teşekkürler.
Old 01-10-2009, 15:06   #64
ISIL YILMAZ

Merhaba,

Projeyi biraz daha detaylandırabilir misiniz? İlk etapta ne yapılacak? Ne planlanıyor, orta ve uzun vadede hedefler nedir? Her bir hedef bakımından sürdürülebilirliğin sağlanması için ne düşünülüyor?

Hukuki yapılanma yeterli kaynak toplanamadığı takdirde vakıftan derneğe çevrilecek anladığım kadarıyla. Bu süreç nasıl işleyecek? Önce bir süre bir yerde para toplayıp kaynak sağlanıyor mu, diye mi bakacağız?

Vakıf/dernek, komisyonlar/çalışma grupları aracılığıyla mı çalışacak? Hangi komisyonların kurulması öngörülüyor?

Yapılanma ilk etapta hangi şehirde kurulacak? Yaygınlaşma nasıl sağlanacak?

Vakıf ya da dernek kurmanın çok kolay, çalışmaları yürütmenin ise oldukça zor olduğu, internetin "ev sıcaklığı" büro ferahlığı" ortamının pek de bulunamayacağı, kalkıp toplantılara katılmak gerekeceği, toplantı yeri ve organizsyonunun bile başlı başına bir iş olduğu katkıda bulunacak kişilece tam algılanmış mı?

Örneğin, bir hukuk kütüphanesi kurmak için dahi belli bir yerin kiralanması gerekeceği, bir kütüphanecinin istihdam edilmesinin lüzumlu olduğu ve bunun da düzenli bir kaynak gerektirdiği gerçeği karşısında bir çözüm önerisi var mı?

Bu işlerde "herkesin" daima canı gönülden ve tüm iyiniyetiyle katkı sağlayacağını belirttiği halde, işin daha yarısına gelmeden ortada en fazla beş kişinin kaldığı tecrübesi müstakbel katkı -sağlayıcılarla paylaşıldı mı?

Bu, heyecan verici bir fikir olduğundan birilerinin "dünyadan aya" diye seslenmesi gerekiyor. Durumdan vazife çıkardığım için beni affedin; ancak, böyle bir yapılanmaya gideceksek bu fikrin sözcüleri mutlaka biraraya gelmeli ve bir kılavuz ( ya da proje) hazırlamalı. Hatta B planı olarak bu projenin fon kuruluşlarınca değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılmalı.

Hayal kırıklığı veren STK tecrübelerim o kadar çok oldu ki, artık ilk refleksim heyecanlanmak değil, endişelenmek oluyor.

Saygılar.
Old 01-10-2009, 15:16   #65
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Merhaba,

Projeyi biraz daha detaylandırabilir misiniz? İlk etapta ne yapılacak? Ne planlanıyor, orta ve uzun vadede hedefler nedir? Her bir hedef bakımından sürdürülebilirliğin sağlanması için ne düşünülüyor?

Hukuki yapılanma yeterli kaynak toplanamadığı takdirde vakıftan derneğe çevrilecek anladığım kadarıyla. Bu süreç nasıl işleyecek? Önce bir süre bir yerde para toplayıp kaynak sağlanıyor mu, diye mi bakacağız?

Vakıf/dernek, komisyonlar/çalışma grupları aracılığıyla mı çalışacak? Hangi komisyonların kurulması öngörülüyor?

Yapılanma ilk etapta hangi şehirde kurulacak? Yaygınlaşma nasıl sağlanacak?

Vakıf ya da dernek kurmanın çok kolay, çalışmaları yürütmenin ise oldukça zor olduğu, internetin "ev sıcaklığı" büro ferahlığı" ortamının pek de bulunamayacağı, kalkıp toplantılara katılmak gerekeceği, toplantı yeri ve organizsyonunun bile başlı başına bir iş olduğu katkıda bulunacak kişilece tam algılanmış mı?

Örneğin, bir hukuk kütüphanesi kurmak için dahi belli bir yerin kiralanması gerekeceği, bir kütüphanecinin istihdam edilmesinin lüzumlu olduğu ve bunun da düzenli bir kaynak gerektirdiği gerçeği karşısında bir çözüm önerisi var mı?

Bu işlerde "herkesin" daima canı gönülden ve tüm iyiniyetiyle katkı sağlayacağını belirttiği halde, işin daha yarısına gelmeden ortada en fazla beş kişinin kaldığı tecrübesi müstakbel katkı -sağlayıcılarla paylaşıldı mı?

Bu, heyecan verici bir fikir olduğundan birilerinin "dünyadan aya" diye seslenmesi gerekiyor. Durumdan vazife çıkardığım için beni affedin; ancak, böyle bir yapılanmaya gideceksek bu fikrin sözcüleri mutlaka biraraya gelmeli ve bir kılavuz ( ya da proje) hazırlamalı. Hatta B planı olarak bu projenin fon kuruluşlarınca değerlendirilmesine yönelik çalışmalar yapılmalı.

Hayal kırıklığı veren STK tecrübelerim o kadar çok oldu ki, artık ilk refleksim heyecanlanmak değil, endişelenmek oluyor.

Saygılar.

Işıl Hanım,

Sorularınız için teşekkür ederim.

Öncelikle üyelerimizin bu tür bir girişime olan yaklaşımını belirlemek istedik. Dayanışma arzusunu görmek, ondan sonra plan-proje üzerinde çalışmak daha uygun olur diye düşündük.

Bu proje, gönüllü bir projedir. Henüz (en azından benim bildiğim) bir organizatörü yahut temsilcisi yoktur. Fikir olarak belki ben önermiş olabilirim. Ancak ben bu işin üyelerinden birisi olacağım sadece. Duyuruyu yapmak bana düştüğü için ben bu duyuruyu yaptım. Vakfın Yönetiminin nasıl şekilleneceğine muhakkak Sayın Admin daha sağlıklı bir çözüm bulacaktır.

Kütüphane fikri de bana aitti. Bu, ilk yapılacak etkinliklerden birisi değil. Zaman içinde olabilir. Masraf gerektireceği, istihdam gerektireceği yönündeki fikrinize katılıyor ve biliyorum, biliyoruz. Vakıf da zaten gelirleriyle bu tür etkinlikleri yapmaya çalışır.

Zamanı gelince sanıyorum herşey ortaya, incelemeye açılır.

Ha yapmayalım ne gereği var denilirse eğer, ona da saygım sonsuz.
Old 01-10-2009, 15:18   #66
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Işıl Hanım,

Öncelikle üyelerimizin bu tür bir girişime olan yaklaşımını belirlemek istedik. Dayanışma arzusunu görmek, ondan sonra plan-proje üzerinde çalışmak daha uygun olur diye düşündük.

Bu proje, gönüllü bir projedir. Henüz (en azından benim bildiğim) bir organizatörü yahut temsilcisi yoktur. Fikir olarak belki ben önermiş olabilirim. Ancak ben bu işin üyelerinden birisi olacağım sadece. Duyuruyu yapmak bana düştüğü için ben bu duyuruyu yaptım. Vakfın Yönetiminin nasıl şekilleneceğine muhakkak Sayın Admin daha sağlıklı bir çözüm bulacaktır.

Kütüphane fikri de bana aitti. Bu, ilk yapılacak etkinliklerden birisi değil. Zaman içinde olabilir. Masraf gerektireceği, istihdam gerektireceği yönündeki fikrinize katılıyor ve biliyorum, biliyoruz. Vakıf da zaten gelirleriyle bu tür etkinlikleri yapmaya çalışır.

Zamanı gelince sanıyorum herşey ortaya, incelemeye açılır.

"Ben de varım!" diyen herkesin "sonuna kadar" da demiş olduğu varsayılır. Benim düşüncem bu; en azından kendi adıma böyle... Saygılar...
Old 01-10-2009, 15:30   #67
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Işıl Hanım,

Zaman gelince sanıyorum herşey ortaya, incelemeye açılır.

Yapılamayacak tek şey, ölüyü diriltmektir, sanırım. Bunun dışında herşey yapılabilir.

Meramım şu: Bu tür girişimlerde herkes "evet" der ve bu evetlerin samimiyetinden benim zerre kadar şüphem yoktur. Mesele, evet diyenin soru da sorması bence.

Çünkü bu sorularla neyin ( en azından kısa vadede) yapılamayacağı aydınlanır. Herkes ( tüm evet diyenler) birer fikir ileri sürerse, sahip olduklaı fikirleri biraraya gelip tartışabiliriz. Aksi halde, bu forum burada kalır. İlerleme için sözler yeterli değil; kişi, iş başında belli olur

Ayrıca, başlangıçta çok büyük hedefler koymak heyecan yaratmak için anlamlı görünse de zaman içinde bu hedeflerin karşılığı alınamazsa yapılan işten soğuma ve üzüntü başlar. İnsan, en çok iyiniyetlerle ve kendisi değil, başkaları için yaptığı işten sonuç alamazsa üzülür, zannındayım.

Bu girişimin -bana göre- tartışılması gereken ilk sorusunu da ben sorayım : Yapılanma nasıl olacak? Vakıf mı, dernek mi? Bir düşünce üretimi kooperatifi olabilir mi? Hukuken böyle bir kooperatif kurmak mümkün mü?

Yapıya karar verildiğine başarılı olabileceğini düşündüğüm ilk eylem, bir konferanslar serisi düzenlenmesidir. THS'de yer alan hukukçuların birikimi ile bunun çok düşük maliyetle gerçekleştirilebileceği inancındayım. İsteniyorsa, bu eylemi bir yıllık bir seri olarak planlayabilir, maliyet hesabını yapabilir, gerekli organizasyon bağlantılarını sağlayabilirim. Vakfa/derneğe böyle bir somut katkı sunabilirim.

Evet diyenler ve demek isteyenler bu şekilde görüşlerini paylaşırlarsa belki önümüzü daha kısa sürede görebilir, bu fikri gerçek bir atılıma dönüştürebiliriz.

Bir önceki mesajımdan muradım heves kırmak değil, somut önerilerin sunulacağı bir tartışma başlatmaktı, becerememişim.

Saygılar.
Old 01-10-2009, 15:31   #68
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan avferidun
"Ben de varım!" diyen herkesin "sonuna kadar" da demiş olduğu varsayılır. Benim düşüncem bu; en azından kendi adıma böyle... Saygılar...

Ben bu alana yazan tüm arkadaşlarımızın inanarak yazdıklarını düşünüyorum. Ve sonuna kadar devam etme arzusunda olduklarını varsayıyorum.

Işıl hanım, haklı olarak "siz ne sanıyorsunuz vakıf Kurmayı? Kolay iş midir?" manasında uyarıda bulundu sadece.

Uyarısında haksız değil. Ama bizler de karşılaşabileceğimiz güçlüklerin farkındayız ve aşacak güçteyiz diye düşünüyorum.
Old 01-10-2009, 15:43   #69
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Mehmet Saim Dikici
Sayın THS Üyeleri
Sayın Hukukçular
Sayın Hukukseverler

Türk Hukuk Sitesi, Sayın Admin'in tamamen karşılıksız ve gönüllü çabalarıyla on yılı aşan süre boyunca Türk Hukuk Camiasına önemli katkılar sundu, sunuyor ve sunmaya da devam edecektir.

Bizler 23.000 civarında olan küçümsenmeyecek kadar çok kişiden oluşan üyeleriz. Bir çok Futbol stadyumu 23.000 kişiyi trübünlerine sığdıramazken, Sayın Admin büyük bir özveriyle hepimizi THS şemsiyesinin altında toplamayı maharetle becererek, hepimize büyük bir hediye verdi. Vermeye de devam ediyor.

Gelinen noktada Türk Hukuk Sitesinin bireysellikten çıkıp, kurumsal kimliğe bürünmesinin şart olduğu kanısındayım. Allah hepimize uzun ömürler versin ancak bizlerin ömrü sınırlıdır. THS Sayın Admin'in bireysel çabalarını aşmıştır. Varlığıyla artık Türk Hukuk Camiasına mal olmuş durumdadır. Kurumların ömrünün şahısların ömrü gibi sınırlı olmaması, kişilerin hayattayken ancak çabalarını/hizmetlerini yansıtabilmeleri gerçeği karşısında, ömrümüzün nihayetinde de THS'nin hukuk hizmeti vermeye devam etmesinin formüllerini düşünmemiz gerekiyor kanaatindeyim.

Bu itibarla, Türk Hukuk Sitesinin yine tamamen hayır amaçlı olarak çalışmalarına devam etmesi, Türk Hukuk Camiasına daha iyi hizmet verebilmesi, Türk Hukukçularının gelişmesine daha iyi ve alternatifli katkı sunabilmesi için kurumsal bir kimlik arayışına başlamamız gerekiyor.

Tabi ki Sayın Admin'in de onay vermesi koşuluyla...

Bu bir Hukuk Vakfı olabilir. Türk Hukuk Sitesi Vakfı gibi... Vakıf eliyle, Türkiyenin ilk gerçek (sanal olmayan) Hukuk Kütüphanesini kurabiliriz. Başarılı, fakat ekonomik durumu iyi olmayan Hukuk Öğrencilerine Burs verebiliriz. Süreli veya süresiz Hukuk yayınları yayınlayabiliriz. Sadece İstanbul, Ankara ve İzmir gibi vilayetlerde yapılan Hukuk panellerini Anadolunun diğer Vilayetlerine taşıyabilir, bu suretle Hukukun ve Hukuk Devletinin önemini sadece hukuk ile ilgili olanlara değil, bizatihi halka ve halkı yönetenlere aktarabiliriz... Yetenekli Genç hukukçuları keşfetmek adına hukuki eser yarışmaları tertipleyebiliriz...

Bunları veya benzerlerini yapabiliriz.

Ancak malumunuz mevzuattaki zorunluluk nedeniyle Vakıflar için aranan asgari vakfedilecek tutarın tedariki ilk plandaki en ciddi sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. 23.000 Üyeli bir sitenin tamamen kendini hukuka adamış ve ilelebet adamaya aday Türk Hukuk Sitesi için üyelerinden karınca kararınca bağış toplamak suretiyle Vakıf kurmak için elzem asgari tutarı sağlayabileceğini ümid ediyorum.

Bu mümkün olmazsa Dernek yoluyla aynı hayri amaca ulaşmaya çalışabiliriz.

Sizlerin de bu konudaki görüş ve önerilerinizi sunmanızı, bu projeye katkı sunup sunamayacağınızı, aktif görev alıp alamayacağınızı bildirmenizi rica ediyorum.

Kimi üyelerimiz maddi destek sağlayabilir, kimileri emeklerini sunabilir. Kimileri manevi desteklerini sunabilir... Önemli olan dayanışma arzumuzun ortaya konulmasıdır.

Böyle bir düşünceye sahip olmak bile benim gözümde değerli bir şey. Sayın Mehmet Saim Dikici'ye teşekkür ediyorum.

Ateş gibi yazı gibi dünyanın en büyük keşiflerinden biri olan bilgisayarın ve internetin insanoğlunu tamamen sarmıştır. Yaşam artık, bilgisayarlardadır. Ve bu daha bebelik çağındadır. İleriki yıllarda sanal bir dünyada yerimizi alacağız. Ancak, şu anda bu sanal dünya karma karışık ve kirli.

Bu dünyada güvenilir ve sağlam bir yere bir eve ihtiyacımız var, orası da Türk Hukuk Sitesidir. Türk Hukuk Sitesi artık kamu hizmeti yapıyor.Sayin Admin'in dünyaya bıraktığı bir eserdir. Ancak,bu eser, Sayın Admin'i aşmış durumunda.

Türkiye'nin değil, dünyanın dört bir yanından insanlar buradan faydalanıyor. İnsanlara karşılıksız yardımda bulunuluyor. O klasikleşmiş lafta olduğu gibi "bilgi, paylaştıkça çoğalır" İşte bunu doğrudan gözlemleyebileceğimiz bir yer, THS.

Şimdi bunun gerçekte dünyada cisimleşmesine elimden gelen katkıyı yaparım.Bu vakıf olmayabilir, dernek olabilir. Dernek olmaz, bir topluluk olur. Ama nasıl olursa olsun, biz olalım ya da olmayalım ileride Hukuk Dünyasının en önemli parçalrından biri olacaktır.
Old 01-10-2009, 15:44   #70
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Yapılamayacak tek şey, ölüyü diriltmektir, sanırım. Bunun dışında herşey yapılabilir.

Meramım şu: Bu tür girişimlerde herkes "evet" der ve bu evetlerin samimiyetinden benim zerre kadar şüphem yoktur. Mesele, evet diyenin soru da sorması bence.

Çünkü bu sorularla neyin ( en azından kısa vadede) yapılamayacağı aydınlanır. Herkes ( tüm evet diyenler) birer fikir ileri sürerse, sahip olduklaı fikirleri biraraya gelip tartışabiliriz. Aksi halde, bu forum burada kalır. İlerleme için sözler yeterli değil; kişi, iş başında belli olur

Ayrıca, başlangıçta çok büyük hedefler koymak heyecan yaratmak için anlamlı görünse de zaman içinde bu hedeflerin karşılığı alınamazsa yapılan işten soğuma ve üzüntü başlar. İnsan, en çok iyiniyetlerle ve kendisi değil, başkaları için yaptığı işten sonuç alamazsa üzülür, zannındayım.

Bu girişimin -bana göre- tartışılması gereken ilk sorusunu da ben sorayım : Yapılanma nasıl olacak? Vakıf mı, dernek mi? Bir düşünce üretimi kooperatifi olabilir mi? Hukuken böyle bir kooperatif kurmak mümkün mü?

Yapıya karar verildiğine başarılı olabileceğini düşündüğüm ilk eylem, bir konferanslar serisi düzenlenmesidir. THS'de yer alan hukukçuların birikimi ile bunun çok düşük maliyetle gerçekleştirilebileceği inancındayım. İsteniyorsa, bu eylemi bir yıllık bir seri olarak planlayabilir, maliyet hesabını yapabilir, gerekli organizasyon bağlantılarını sağlayabilirim. Vakfa/derneğe böyle bir somut katkı sunabilirim.

Evet diyenler ve demek isteyenler bu şekilde görüşlerini paylaşırlarsa belki önümüzü daha kısa sürede görebilir, bu fikri gerçek bir atılıma dönüştürebiliriz.

Bir önceki mesajımdan muradım heves kırmak değil, somut önerilerin sunulacağı bir tartışma başlatmaktı, becerememişim.

Saygılar.

Bakın yazışa yazışa anlaşmaya başladık bile.

Uyarılarınızda haklısınız. Siz meramınızı bence çok iyi anlattınız. Bunları not ediyoruz.

Planlama, organizasyon ve maliyet belirleme noktasında desteklerinizi mutlaka sunmalısınız. Bir çok şey bu ülkede para ile oluyorsa da, daha çok olumlu şey parasız yapılıyor bu ülkede. Bunları ortaya çıkarabiliriz.

Adım adım gitmemiz bence daha doğru olur. Adım attıkça, biraz daha önümüzü görebiliriz.

Bu projeye katılan bizler kendimizden bir şeyler vermek için buradayız. THS'yi kurumsallaştırmak, THS'nin yetiştirdiği öğrencileri görebilmek için buradayız.

Vakıf kuramazsak Dernek olabilir.

Ama mevcut mevzuata göre birtür menfaat "ortaklık"lığı olan kooperatif asla olamaz diye düşünüyorum.
Old 01-10-2009, 15:48   #71
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
Ben bu alana yazan tüm arkadaşlarımızın inanarak yazdıklarını düşünüyorum. Ve sonuna kadar devam etme arzusunda olduklarını varsayıyorum.

Işıl hanım, haklı olarak "siz ne sanıyorsunuz vakıf Kurmayı? Kolay iş midir?" manasında uyarıda bulundu sadece.

Uyarısında haksız değil. Ama bizler de karşılaşabileceğimiz güçlüklerin farkındayız ve aşacak güçteyiz diye düşünüyorum.

Işıl Hanım'ın uyarıları dikkate alınması gereken türden. Ama hukukçulardan oluşan bir topluluk için de vakıf kurmak o kadar zor olmasa gerek.

Hem aramızda milyoner avukat abilerimiz de var! Piyango bileti sahibi...
Old 02-10-2009, 00:40   #72
erkanaga

Alıntı:
Sayın erkanaga,

İlginiz için teşekkürler. İsterseniz şimdi isminizi eklemeyeyim, mezun olduğunuz zaman sizden destek bekleyelim. Ne dersiniz?

Tamam öyle olsun,yedekler listesinden giriş yapalım
Old 02-10-2009, 16:42   #73
Atahun

Saim bey; Beni de "yedek" olarak listeye dahil edebilirsiniz. Emekliliğime az kaldı.

Şimdiye kadar edindiğim izlenim ve takip edebildiğim kadarıyla, zaman içerisinde "dernek/dernekleşme" fikrinin daha ağır basacağı yönünde. Belki de şartlar öyle olmasını gerektirecek. Ama hangisi olursa olsun, bir boşluğu dolduracağınızı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla halihazırda ne böyle bir vakıf, ne de böyle bir dernek var. Bu vesileyle çabalarınızı takdirle karşılıyor ve ilgi ile izliyorum. Umarım başarırsınız.

Şu an için sadece iyi dileklerimi bir katkı olarak sunuyorum. Ama ileride şartlar neyi gösterir şimdilik bilmiyorum. Yani, dağıtılacak ikramiyeye bağlı.

Başarılar.
Old 02-10-2009, 18:38   #74
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ

Taze ölmüşse onu bile diriltiyorlar.. Zamanlama önemli olan..
Old 02-10-2009, 19:17   #75
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Atahun
Saim bey; Beni de "yedek" olarak listeye dahil edebilirsiniz. Emekliliğime az kaldı.

Şimdiye kadar edindiğim izlenim ve takip edebildiğim kadarıyla, zaman içerisinde "dernek/dernekleşme" fikrinin daha ağır basacağı yönünde. Belki de şartlar öyle olmasını gerektirecek. Ama hangisi olursa olsun, bir boşluğu dolduracağınızı düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla halihazırda ne böyle bir vakıf, ne de böyle bir dernek var. Bu vesileyle çabalarınızı takdirle karşılıyor ve ilgi ile izliyorum. Umarım başarırsınız.

Şu an için sadece iyi dileklerimi bir katkı olarak sunuyorum. Ama ileride şartlar neyi gösterir şimdilik bilmiyorum. Yani, dağıtılacak ikramiyeye bağlı.

Başarılar.

Teşekkür ederiz.
Old 02-10-2009, 19:17   #76
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan erkanaga
Tamam öyle olsun,yedekler listesinden giriş yapalım

Old 02-10-2009, 22:22   #77
Seyda

Bunu hep ben de düşünmüştüm.. Ancak bir türlü düşüncemi somutlaştırıp aktarma fırsatım olmamıştı.Saim Bey'e teşekkür ediyorum.

Daha somut adımlar geldiğinde ben de ne türlü bir katkı sağlayabileceğimi anlamış olurum diye düşünüyorum ve sizi izlemeye devam ediyorum..
Old 05-10-2009, 11:19   #79
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Seyda
Bunu hep ben de düşünmüştüm.. Ancak bir türlü düşüncemi somutlaştırıp aktarma fırsatım olmamıştı.Saim Bey'e teşekkür ediyorum.

Daha somut adımlar geldiğinde ben de ne türlü bir katkı sağlayabileceğimi anlamış olurum diye düşünüyorum ve sizi izlemeye devam ediyorum..

İlk somut adımı muhtemelen bu hafta içinde atarız diye düşünüyorum. Desteklerinizi bekleyeceğiz. Çok teşekkürler.
Old 05-10-2009, 11:42   #80
Av.Feridun Yurtsever

Alıntı:
İlk somut adımı muhtemelen bu hafta içinde atarız diye düşünüyorum. Desteklerinizi bekleyeceğiz. Çok teşekkürler.

Ben de sabırsızlıkla bekliyorum!
Old 09-10-2009, 12:55   #81
Gülümse

Alıntı:
Yazan avferidun
Ben de sabırsızlıkla bekliyorum!

Size katılıyorum efendim... Tabi önemli olan bu dernek/vakfı ayakta tutacak projeler üretmek... Sanırım avsevil'in bu konuda bazı önerileri olacaktır.
Old 09-10-2009, 22:24   #82
H.Bülent Güvençalan

Kesinlikle yaşama geçirilmesi gereken bir düşünce....Katılmaktan onur duyarım...Saygılarımla...
Old 12-10-2009, 11:11   #84
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:

Demiştim. Dediğim gibi geçen hafta içinde Sayın Admin başkanlığında toplanıldı.

Toplantıda;

Başlangıçta Dernekleşmenin daha uygun olacağı, asıl amacın Vakıf olması gerektiği ve bu uğurda çalışmalara başlanması ittifakla kabul edildi.

Dernek kuruluşu işlemlerinin 1 ay içinde tamamlanması öngörüldü.

Diğer konularda ise; Sayın Admin tarafından, yeri geldikçe sanıyorum aydınlatıcı ve bağlayıcı açıklamalar yapılabilecektir.
Old 15-10-2009, 18:02   #86
Av.Kaan

Fikrin sahibi olan Saim bey'i tebrik ediyorum.

Vakıf gözümü korkuttuğundan dernekleşmeye gidildiği takdirde elimden geleni yapmaya hazır olduğumu bildiririm.
Old 21-10-2009, 23:46   #87
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Kaan
Fikrin sahibi olan Saim bey'i tebrik ediyorum.

Vakıf gözümü korkuttuğundan dernekleşmeye gidildiği takdirde elimden geleni yapmaya hazır olduğumu bildiririm.

Ben her halükarda böyle bir oluşumda yer almaktan büyük bir haz ve zevk alacağım, tabii ki katılımım uygun görülürse
Old 11-11-2009, 16:52   #88
halit pamuk

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
Toplantıda;

Başlangıçta Dernekleşmenin daha uygun olacağı, asıl amacın Vakıf olması gerektiği ve bu uğurda çalışmalara başlanması ittifakla kabul edildi.

Dernek kuruluşu işlemlerinin 1 ay içinde tamamlanması öngörüldü.

Diğer konularda ise; Sayın Admin tarafından, yeri geldikçe sanıyorum aydınlatıcı ve bağlayıcı açıklamalar yapılabilecektir.

Bir gelişme var mı?
Old 11-11-2009, 16:56   #89
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Adnan Koray
Bir gelişme var mı?
Bu konuya THS'nin gelişmekte olan diğer bazı projeleri ve işleri nedeniyle ben henüz konsantre olamadım ve gecikme de benden kaynaklanıyor, bunun için herkesten özür dilerim. 1-2 aya kadar diğer projeleri tamamlayıp bu konuya yoğunlaşabileceğimizi umuyorum.
Old 16-11-2009, 22:05   #90
Gülümse

Alıntı:
Yazan Admin
Bu konuya THS'nin gelişmekte olan diğer bazı projeleri ve işleri nedeniyle ben henüz konsantre olamadım ve gecikme de benden kaynaklanıyor, bunun için herkesten özür dilerim. 1-2 aya kadar diğer projeleri tamamlayıp bu konuya yoğunlaşabileceğimizi umuyorum.

Biz buradayız bekliyoruz efendim
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi