Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

siteye farazi dava yarışması konsa yada çok şıklı hukuk soruları sorulsa nasıl olur?

Yanıt
Old 08-10-2007, 11:05   #1
obaykan

Varsayılan siteye farazi dava yarışması konsa yada çok şıklı hukuk soruları sorulsa nasıl olur?

aklıma gelen bir öneriyi sizlerle paylaşmak istiyorum.Site içerisinde bir alt başlık olarak farazi dava yarışması açılsa nasıl olur?
Bunu biraz açmak gerekirse (ihtimaller üzerine kuruyorum tabi herşeyi) mesela her hukuk dalı bakımından belli olgular olaylar tespit edilse ve yarışmaya katılmak isteyen hukukçular belli bir tarihe kadar başvurarak daha sonra eşleşlme yapılsa , eleminasyon usulü kazanan bir üst tura çıksa,farazi davayı kimin kazanacağını yine biz hukukçular oy vererek belirlesek belli bir tarihe kadar ,daha sonra da kazananlara manevi değeri büyük olan bir plaket verilse nasıl olur acaba

ayrıca kim beş yüz milyar ister tarzında çok şıklı hukuki sorular sorularak o haftanın birincisine bir kitap hediye etmek nasıl bir fikir acaba? saygılarımla...
Old 08-10-2007, 12:02   #3
Emre GENÇ

Her iki usulde güzel olur.
Ancak çoktan seçmeli olanı
sanki site üzerinden daha rahat uygulanır.
Bence de çok güzel bir düşünce
Old 10-10-2007, 09:30   #4
Admin

Niye bana soruyoruz?

Bence de güzel fikir ama bu iş bir organizasyon gerektiriyor (duyuruların yapılması, katılım şartlarının belirlenmesi ve değerlendirilmesi, koordinasyon grubu oluşturulması, soruların hazırlanması vs.) ve açıkçası benim şahsen uğraşma şansım yok.

Eğer bir arkadaşımız bu işleri TAMAMEN üstlenmeye gönüllü olursa, bütün hazırlıkları tamamlar, gerekli şartları, duyuruları vs. hazırlar ve bize sunarsa, memnuniyetle yaparız. Veya daha iyisi bir HÇG bu işi üstlenebilir mesela.

Aynı durum yakın zamanda forumda gündeme getirilen benzer diğer tüm organizasyon önerileri için de geçerli (Örneğin yazarlık yarışması, örneğin THS ormanı oluşturulması vs.)

Kısaca bu tip organizasyonları ben şahsen destekliyorum ve hepsinin yapılmasından da mutluluk duyarım, ancak bizzat uğraşmak için zamanım yok gerçekten, üzgünüm..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi