Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

Site Köşeyazıları

Yanıt
Old 04-10-2002, 13:19   #1
Admin

Varsayılan Site Köşeyazıları

[intro]Türk Hukuk Sitesi içinde üyelerimizin köşe yazılarına ayrılmış bir bölüm açmayı düşünüyoruz. Bu bölüm esas olarak forumumuz içinde yer alacaksa da, burada yayınlanan yazılara ana sayfamız üzerinden geçiş sağlayacağım. Tabii konumuz ağırlıklı olarak hukuk olacaktır ancak hukukla doğrudan ilgili olmasa dahi, meslektaşlarımızın ilgisini çekecek diğer konulara da köşe yazısı olarak yer verebiliriz.

Konuya ilgi duyan üyelerimizle her birlikte tartışarak bu yazıların formatını belirlemeyi istiyoruz.

Bu tartışmaya esas olmak üzere bu bölüm için şu önerileri sunmak istiyorum (Kişisel görüşümdür):[/intro]
  • Köşe yazıları hukuki çalışma niteliğinde olmamalıdır (zira böyle bir bölümüz zaten var).
  • Format olarak gazetelerdeki köşe yazıları formatı uygun olur diye düşünüyorum. Yazının uslubunun ciddiyeti ya da mizahi yönü gazetelerde olduğu gibi yazarının insiyatifinde olacaktır.
  • Konu doğal olarak hukuk olmakla beraber, bu konuda esnek olmanın daha iyi olacağını düşünüyorum. Yazar, meslektaşlarımızın ilgisini çekeceğini düşündüğü konuları ele alabilmelidir. Ancak THS'nin yerleşmiş gelenekleri gereği siyasi ve dini nitelikte yazılara yer verilmemesini rica ediyorum..
  • Yazılar forum içinde yer alacağından, diğer üyelerimiz yazılar hakkında yorum yapabilecek, konuyu yazarla tartışabilecek ya da konuyu değerlendirebileceklerdir.
  • Yazının hukuka uygun olmasının gerekliliğinden bahsetmeyi bile abes görüyorum.
  • Yazarlar gönderecekleri yazıların periyodu konusunda özgür olacaktır. Dileyen fırsat bulduğunda yazı gönderebilir, ancak uzun aralıklarla ve çok esnek bir zaman dilimi içinde de olsa belirli bir periyodun izlenmesi çok iyi olur. Bir diğer deyişle 1-2 yazıdan sonra sıkılmayacak yazarlar aranıyor.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Belirtmeliyim ki bu arz etmeye çalıştığım hususlar kesin hatları çizilmiş kurallar değil, sadece bu kuralları belirlemeye yönelik olarak tartışılması için öne sürdüğüm kişisel görüşlerimdir. Konuyla ilgili üyelerimizden kendi görüşlerini belirtmelerini rica ediyorum.

Ayrıca üyelerimiz arasında köşe yazarlığı ile ilgilenenler varsa lütfen kendilerini belli etsinler! [options]sticky[/options]
Old 04-10-2002, 13:27   #2
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın admin,

Gazete köşe yazıları formatında olmasına dikkat etmeliyiz... Yani isteyen yazar için, kendine ait ve mümkünse köşe adı da bulunan bir bölüm gibi.. bunu yapabilir miyiz? Aksi takdirde, interaktif katılımlarla asıl yazılar kaynayabilecektir.. Köşe yazıları sabit kalmak ve cevaplar arasında kaybolmamak kaydı ile süper bir gazete olacağına inancım tamdır.. tabiki bu teknik imkanlar dahilinde bir istemdir..:-)
Old 04-10-2002, 14:00   #3
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Av. Mehmet S. Tikici
tabiki bu teknik imkanlar dahilinde bir istemdir..:-)

Teknik imkanlar şu anda sadece forum içinde bu köşeyi açmama izin veriyor. Yani "Köşe Yazıları" adı altında bir forum açacağım ve bu forumda sadece "yazarlarımız" yeni konu açabilecek (diğer üyeler bu konulara yanıt yazabilecek). Ayrıca bu forumda açılacak konuları da yazarının ismi, konu başlığı, tarihi (istenirse okunma sayısı vb.) ile ana sayfamıza otomatik taşıyacağım.

Bunun dışındaki istekleri gerçekleştirmem teknik değişiklikler yapmadan mümkün değil, dolayısıyla kısa zamanda hayata geçiremem.

Ancak bu köşe tutarsa söz veriyorum, istenilen teknik değişikleri yapmaya çalışırım..
Old 07-10-2002, 19:12   #4
Armağan Konyalı

Sayın Admin,

Köşe yazmak bana çok sevimli geldi.

Bu işin ne denli zor oldugunu ve zaman içinde gitgide zorlaştığını biliyorum. Yine de sevimli geldi. Kendi adıma söz vermeden önce , uzun uzun düşünmem gerekiyor. Belki kendimi baştan çıkarırım. :-)

Bu fikrin diğer bazı üstatlara da sevimli geleceğinden eminim. Benim birinci adayım Sayın Adil Giray. Belki elinde hazır bir koleksiyon bile vardır. Kendisi ile özel olarak görüşülmesinde yarar var. İkinci adayım Nus. Üçüncü adayım ise: KÖTEK...

Saygılarımla

Bir Dost
Old 07-10-2002, 20:31   #5
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: bir dost
Belki kendimi baştan çıkarırım. :-)

Bu konuda bizim yapabileceğimiz birşey varsa çekinmeden söyleyiniz..

Alıntı:

Bu fikrin diğer bazı üstatlara da sevimli geleceğinden eminim. Benim birinci adayım Sayın Adil Giray. Belki elinde hazır bir koleksiyon bile vardır. Kendisi ile özel olarak görüşülmesinde yarar var. İkinci adayım Nus. Üçüncü adayım ise: KÖTEK...

Birinci adayımız ile bizzat görüşeceğim. Ancak eğer aday olduğu seçimi kazandı ise ne kadar vakit ayırabilir bilemiyorum. (Bu arada seçim sonucunu bilen var mı? Meraktayım!)

İkinci adayınız hepimizin adayı, ama bu aralar ondan pek haberdar olamıyoruz, bilemiyorum ne kadar vakti var.

Üçüncü adayı anlayamadım?

Bu arada alan ilk açıldığında teknik olarak ne kadar "köşe" havası verebileceğimden emin değilim, biraz "dairemsi" olabilir. Ancak söz veriyorum en kısa zamanda açılarını dik açı yapacağım..

Saygılarımla,
Old 07-10-2002, 22:20   #6
Av. Adil Giray ÇELİK

Varsayılan Dostlara

Bu siteye bu derece emek veren, yüzünü görmediğimiz sesini dahi duymadığımız meslektaşlara katkı sunabilmek, sunulan katkıların kabulü ve istemi bir onurdur.

Ancak, küreselleşen, yüzsüzleşen, silinen ve köşelerini yitiren Dünyada ve yaşanan ilişkilerde hala ''Köşe yazılarını'' yazmaya gerek varmıdır ?

Bu emeklere değermidir ?

Selam ve saygılarımla

Av. Adil Giray Çelik
Old 08-10-2002, 11:34   #7
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Köşe Yazısı üzerine ...

Merhaba arkadaşlar,

Eskiden ‘makale’, ‘fıkra’, ‘sohbet’, ‘tefsir’ gibi çeşitleri vardı gazete yazılarının ...
Ve nicedir hepsine birden “Köşe Yazısı” denir oldu.
Köşe Yazısı... Köşe Yazarı.
Dünden bugüne ...
Yazmak... Ciddi bir ...
Köşe yazarı olmak ...
Köşe; Farsça kökenli bir sözcük, bir isim : Birbirini kesen iki çizginin, iki düzlemin oluşturduğu açı.
’80’li yılların kalıtı; köşeyi dönmek... Hiçbir çaba göstermeden kısa sürede varsıl ...
Köşe yazarlarımız....
Geleneksel köşe yazısı, ciddi ve önemli dünya , ülke sorunlarına ilişkin bir yorum(du).
Günümüzde “Köşe Yazısı” ...
THS.’de yeni bir sayfa ... Evet.
Yazmaya evet...
“Köşe Yazısı” ... (mı) acaba ? Anlı şanlı (!) kimi köşe yazarlarına inat.
Yoksa "Dört köşeli üçgen" mi...
Saygı ve sevgilerimle
Old 08-10-2002, 12:28   #8
Kıvılcım

Alıntı:
Yoksa "Dört köşeli üçgen" mi...

Bir şeyler yazmak; karalamak değildir.. Kara lamak hiç değildir.

Ona buna inat değil, kendimize inat yazacağız..

Dört köşe olmuş yuvarlaklardan, 'dört köşeli üçgen' lere kadar ..

Old 08-10-2002, 19:47   #9
Armağan Konyalı

Sayın Admin ve TÜM OKURLARIM :-)

-1-
''Okurlarım'' sözünü kendimden duymak istedim. Okurlara hitap etmenin hoşuma gideceğini, kendimi yazar sanarak ''gaza'' geleceğimi hesapladım. Deney sonuçları fena olmadı ama henüz karar vermeye yeterli değil.

-2-
Üçüncü adayımın KÖTEK olduğunu yazarken,

''Nus ile uslanmayanı etmeli tekdir
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir''

sözüne bir gönderme yaparak bir tebessüm aramıştım
ama şaka yapmaktaki başarısızlığım dudak bükülmesini hak etti.

Kötek, yazılması da, okunması da hoş olmayan bir sözcük.
Bir daha, şaka yollu bile olsa, kullanmamaya özen göstereceğim.

Anlaşılmayan şakamı açıklama fırsatını verdiğiniz için teşekkür ederim.

- 3 -
Sayın Adil Giray Çelik'in yanıtı, aslında tüm eser verenlerin sorusudur. '' Bunca çekilen sıkıntıya değer mi'' sorusunun yanıtı eser sahipleri açısından DEĞMEZ, eseri izleyenler açısından ELBETTE EVET olmaktadır.

Sayın Adil Giray (ve onun gibi olanlar), yaşama, insana, adalete verdikleri değer nedeniyle, bilgi birikimlerinin zaptedilmez taşmaları ile, duygularının zaptedilmez taşmaları ile eser vermeye mahkumdurlar. Başka seçenekleri de bulunmamaktadır. Birileri ile sohbet ederken konuştukları konular TELEVOLE düzeyine kendileri istese bile inemez. Mahkumiyetleri nedeniyle, ister istemez, sorunları görmek, çözüm üretmek zorundadırlar.

Gündelik yaşamda bile mahkumiyet sürerken, söylenecek onca şey varken, susmak olanaksızdır. İster istemez yazacaksınız Sayın Üstadım !!! İster istemez!!! Hatta yazmışsınız bile: ''Yazmaya değer mi'' diye sorarken bile taşmış düşünceleriniz. Yazmaktan kaçmaya çalışsanız bile kaleminiz sizi sürüklemekte... Kaleminiz sizin kaderiniz. Kaderinizle başbaşa olduğunuz ölçüde insanlarınız ile birlikte olacaksınız.

- 4 -
Sayın Nus 'un yanıtını yarı yarıya anladım sayılır. :-)

Köşe olarak bir üçgen köşesi de seçilebilir elbette. Eski gazete yazarları iktidardakileri rahatsız etme amacında olduklarını belli etmek için köşelerine acıtıcı isimler koyarlardı: Çetin Altan'ın ''Taş''
Necati Zincirkıran'ın ''Düdüklü Tencere'' bir başkasının ''Çivi'' gibi
köşeleri vardı. Sayın Nus da muhalif karakteri ile köşesini, en rahatsız edici biçimde, üçgen köşesinden seçerek amaca uygun davranmaktadır.

Ben ise, köşemin ''yelken köşesi'' gibi olmasını istiyorum. Özgür ve doğal.. Gerekirse dört köşe yelken kullanırım, gerekirse üç köşe. Önemli olan rüzgarı yakalamak... THS ile Sayın Admin bir rüzgar yarattı. Bunu kaçırmak yazık olur.

- son -
Sonsuz saygılarımla

Bir Dost
Old 08-10-2002, 20:32   #10
Kıvılcım

Sayın admin,
Bence konusu hukuk olmamalıdır. Hukuk zaten içimize,dışımıza işlemiş.. Bu bölüm serbest olmalıdır. İsteyen istediği konuda yazmalı, çizmeli hatta resmen bağırrmalıdırrr...

Sadece öneri..
Old 08-10-2002, 21:24   #11
Av. Adil Giray ÇELİK

Varsayılan Oturup yazacaksın....

TELGRAFHANE
Uyuyamayacaksın
Memleketinin hali
Seni seslerle uyandıracak
Oturup yazacaksın.
Çünkü sen artık o eski sen değilsin
Sen şimdi ıssız bir telgrafhane gibisin
Durmadan sesler alacak
Sesler vereceksin.
Uyuyamayacaksın
Düzelmeden memleketinin hali
Düzelmeden dünyanın hali
Gözüne uyku giremez ki…
Uyumayacaksın
Bir sis çanı gibi gecenin içinde
Ta gün ışıyıncaya kadar
Vakur metin sade
Çalacaksın.

Melih Cevdet Anday

Dönem Arkadaşlarım, 1979-1980 Dönemi A.Ü Hukuk Fakültesi yıllığında o dönemin koşullarında özellikle yayınladığımız Üstadın bu şiirini belki anımsarlar.

Alıntı:
Uyuyamayacaksın
Memleketinin hali
Seni seslerle uyandıracak
Oturup yazacaksın.
Çünkü sen artık o eski sen değilsin

Yıllardır uyuyamadığımız geceler boyunca yazıyoruz...

Alıntı:
Bir sis çanı gibi gecenin içinde
Ta gün ışıyıncaya kadar
Vakur metin sade
Çalacaksın.

Onyıllardır bir türlü dağıtamadığımız sis çanını
biraz metin,
ama vakur,
ve her zaman sade çalmaya devam ediyoruz.

Gün bir türlü ışımıyor,
sisler dağılmıyor,
gücümüz
ve
ümidimizde azalıyor.

Bu böyle biline.......

Av. ADİL GİRAY ÇELİK
Old 09-10-2002, 20:30   #12
Admin

Alıntı:
Bence konusu hukuk olmamalıdır. Hukuk zaten içimize,dışımıza işlemiş.. Bu bölüm serbest olmalıdır. İsteyen istediği konuda yazmalı, çizmeli hatta resmen bağırrmalıdırrr...

Aslında site hukuk sitesi olduğu için kendi adıma konu hukuk olsa fena olmazdı derim ama zaten "köşelere" talip bulmakta zorluk çekiyoruz, bir de konu kısıtlaması ile adayların sayısını azaltmak istemiyorum. O nedenle konu serbest olsun. Zaten herkes hukukçu olunca ister istemez köşe dönüşlerinde hukukla çarpışılacaktır nasıl olsa. (Site Lokali alanımızın müdavimlerinin çarpışacağından şüpheliyim ama olsun!) Tek bir ricam var: Konu serbest ancak lütfen site ilkelerimiz gereği "politika" ve "din" konularına girmeyelim, onun dışında ne isterseniz yazınız..

Projeyi somutlaştırmak adına da şöyle bir adım atayım:
Site içinde köşe yazısı yazmayı arzu eden (ve kararını vermiş) değerli üyelerimiz lütfen bana şu bilgiyi ulaştırsınlar:
1- "Köşe"lerinin adı
2- Siteye kayıtlı birden fazla üye isimleri varsa, hangi isimle yazmak istedikleri
3- Köşelerinde gerçek kimliklerinin belirtilip belirtilmeyeceği.
4- Köşelerinde mesleklerinin belirtilip belirtilmeyeceği.
5- Köşelerinde yer alması için kendileri hakkında kısa bir özgeçmiş yazmak isterlerse (isteğe bağlı) bunu da köşelerine yerleştirebilirim.
6- Ortalama ne kadar zamanda bir yazı yazacakları. Bu bilgiyi hiçbir kısıtlama ve bağlama amacı olmadan, sadece istatistiki nedenlerle soruyorum. İşin teknik kısmını hazırlarken buna göre bana yardımcı olacak bir bilgidir, yoksa "katı" zaman kısıtlamalarına uyulamayacağının tamamen farkındayım.

Üye olurken kimlik ve meslek bilgilerini "gizli" tutacağıma söz verdiğimden, sizin onayınız olmadan bunu "köşenizde" dahi açıklayamam. Ayrıca kişisel tercihim köşelerde gerçek kimlik kullanılmasıdır ancak köşe taliplerinin sayısını azaltmamak adına, gerçek kimliği yerine üye ismiyle yazışmak isteyen üyemiz varsa, bu konuda da tercihi kayıt sırasında olduğu gibi kendisine bırakıyorum..

Bana dilerseniz özel mesajla, dilerseniz buradan bildirebilirsiniz, nasıl isterseniz.

Son olarak istediğim bilgilerin hepsini teknik olarak hemen kullanamayacağımı da belirtmek istiyorum. Daha önce de belirttiğim gibi ilk etapta köşelerimiz forumdan bir parça olacak ama zaman içinde herkese daha müstakil köşeler vermeyi taahhüt ediyorum.. Bu arada siz değerli köşe yazarlarımız da okur kitlelerinizi yaratmış olursunuz. Fakat lütfen çok bağımlı veya kalabalık bir kitle yaratıp, siteye çok trafik çekmeyiniz, site giderlerimiz artıyor!

İlgilenen herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla,
Geometri Uzmanınız

Ps. bu mesaj sadece bu sohbete katılan değil, ilgilenen tüm site üyelerimize yöneliktir, lütfen üstünüze alınınız.
Old 10-10-2002, 21:45   #13
Av. Adil Giray ÇELİK

Varsayılan Köşeli mi?

Değerli Dost’lara....

Köşeli ya da köşesiz yazacağız elbette.

Dost’lar böyle düşündü ve değerlendirdi ise dönmedik, dönemedik, dönmeyeceğiz...

Alıntı:
1- "Köşe"lerinin adı

Adil Giray...... olsun. Kısa olsun okuyanı yormasın.

Alıntı:
3- Köşelerinde gerçek kimliklerinin belirtilip belirtilmeyeceği.

Kimliğimiz tek gerçek değerimizdir.

Bilinmektedir ki bu konuda tutucuyuzdur.
Ve de biliriz ki doktora, tabibe eleştirilerimizde kantarın dozunu kaçırmışızdır.

Alıntı:
5- Köşelerinde yer alması için kendileri hakkında kısa bir özgeçmiş yazmak isterlerse (isteğe bağlı) bunu da köşelerine yerleştirebilirim.

Bu alandaki Özgeşmişimiz THS ile başlar. İsteyenler arşive açar, bakar.

Alıntı:
6- Ortalama ne kadar zamanda bir yazı yazacakları.

Yazı Arşivi belki yeterli değidir ama, geniştir. En az haftada bir olabilir.

Dost'ları mahcup etmez.

Saygı ve sevgilerimle
Av. Adil Giray Çelik
Old 10-10-2002, 22:19   #14
Kıvılcım

Ben uçmak istiyorum, kanatsız,
Güller içinde yaşamak,
Ölmek istiyorum..
ölmek istiyorum, manasız .:-))

''Zırnık'' = Herhangi bir şeyin en küçük, önemsiz ve işe yaramaz parçası:

Evet köşemin adı ''Zırnık''
Old 11-10-2002, 10:55   #15
Av. Hulusi Metin

Varsayılan yazalım

1- Adem'in gözüyle
2- Hulusi Metin
6- Haftada bir (şimdilik)
Old 12-10-2002, 21:40   #16
levent öge

Varsayılan köşe yazısı

Ayda bir yazarım
Gerçek kimlikle yazmanın şu sakıncası var kanısındayım.Toplumumuzda gerçek kimliğe verilen bir değer var ve bir şablonla bakılıyor.
Şimdi ben Sy Adil beyin yazısını gördüğüm zaman okumadan ona bir değer verebiliyorum.İşte bu hatalı bence yazıyı okuyupda değerlendirmeliyiz.Okumadan bir bakiş açısına sahip olmamalıyız.Ama nedense bir gazete okurken köşe yazarlarının ismini görerek onların dünya bakiş açılarını bildiğimiz için ne yazdıklarını az çok tahmin edebiliyoruz.
İşte burda bu olmasın niyetindeyim.
bir yazıyı baştan değer vermeden okumasını bilmeliyiz.bu nedenle gerçek isimler "admin"de saklı kalmak kaydı ile mahlas ismiyle ile köşe yazısı yazmak daha iyi olur kanısındaym.
Şahşi görüşüm tabii.
Herkese saygılar
Old 12-10-2002, 21:44   #17
turev

sayın Tikici,

sizin de bir köşenizin olması güzel olur bence.zamanınız varsa tabii.

sevgiler...
Old 14-10-2002, 10:16   #18
Av.Mehmet Saim Dikici

Sayın turev,
Teşekkür ederim. Dikkat ederseniz benim için her taraf köşe :-))
Sevgi ve saygılarımla..
Old 15-10-2002, 20:22   #19
Kıvılcım

Merhaba sayın admin,
''Köşe yazıları ve dolayısıyla köşe yazarları'' noktasında, İşinizin ne kadar zor olacağını ancak şimdi fark edebildim.. Yazmak isteyen kişilerde sınırlama olacak mı? Olmayacaksa, nasıl bir formül düşünüyorsunuz? Sayının 100' ü bulması iyi mi olur acaba?

Saygılarımla..
Old 15-10-2002, 22:20   #20
Admin

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Kıvılcım
Merhaba sayın admin,
''Köşe yazıları ve dolayısıyla köşe yazarları'' noktasında, İşinizin ne kadar zor olacağını ancak şimdi fark edebildim.. Yazmak isteyen kişilerde sınırlama olacak mı? Olmayacaksa, nasıl bir formül düşünüyorsunuz? Sayının 100' ü bulması iyi mi olur acaba?

Evet bu benim de aşmaya çalıştığım bir teknik sorun. Her ne kadar foruma gönderilecek mesaj açısından köşeyazarı sayısının önemi yoksa da, köşeyazılarını toplu halde forum dışında sunmak açısından köşe yazarı sayısı bana bir engel oluşturur. Şu aşamada bu yazılara ana sayfadan geçiş vermeyi düşünüyorum ve elbette yazar sayısı 100 olursa bu mümkün olmayacak. Benim şu ana kadar bulduğum çözüm son X köşeyazısına veya Y günden yeni köşeyazısına ana sayfada yer vermek. Böylece kendi içinde bir sınırlama oluşacak ve ana sayfa yüzlerce yazı ile dolmayacak.

Ancak keşke asıl sorunumuz bu olsa. Şu aşamada köşe yazarı sayısının azlığı daha öncelikli bir sorun ve açıkçası yakın zamanda da sayı fazlalığının bize sorun olacağını düşünmüyorum. Yine de ben teknik hazırlıkları bir mucize olacakmış gibi yapmaya çalışacağım..
Old 17-10-2002, 15:13   #21
Av.M.Aydın Bilen

Sayın Admin,
Köşe yazısı fikrine katılmamak mümkün değil,üstelik yazarları da saygıdeğer hukukçular olursa.

Hukukçuların olaylara,meselelere aklı yetiyor lakin gücü yetmiyor.
Onların yazdıklarını belki aklı yetmeyen ama gücü yeten birileri de okur da belki birşeyler değişir.

Saygı ve selamlar...

Av.M.Aydın Bilen
Old 18-10-2002, 21:08   #22
Kıvılcım

Sayın admin,

Köşemiz hâlâ olmadı mı? Ben meşhur olmak için sabırsızlanıyorum..
Old 18-10-2002, 21:46   #23
Admin

Alıntı:
Köşemiz hâlâ olmadı mı? Ben meşhur olmak için sabırsızlanıyorum..

Köşeler sahiplerini bekliyor. Henüz "yeter sayısı" bulamadık..
Old 19-10-2002, 09:20   #24
Kıvılcım

Ben yazarlarımızı sayayım:
1- Nus,
2- Adil Giray Çelik,
3- Bir Dost,
4- Ege,
5- Kıvılcım
6- Hulusi Metin

Yetmez mi.. ? Ayrıca, yeter sayı üye tam sayısının belirli bir oranı üzerinden belirleniyorsa, 'sakın ha! 'salt çoğunluk'' u esas almayın.. biliyorsunuz, ''salt çoğunluk'' forum yüzeyinde henüz netleşmedi..
Old 19-10-2002, 11:02   #25
Admin

Alıntı:
Ben yazarlarımızı sayayım:

Bir de ben sayayım:

1- Adil Giray Çelik,
2- Kıvılcım,

Bitti..

Konu hakkında "iyiniyet temennisinde" bulunan arkadaşlarımızın sayısı yüksek olabilir ama adlarına köşe açılması için gerekli bilgilerle bana ulaşan kişi sayısı iki.

Şu aşamada min. 4 kişi arıyorum zira zaman içinde en az yarısını kaybedeceğimize eminim, bu nedenle geriye de en az 2 kişi kalsın istiyorum..
Old 19-10-2002, 13:54   #26
Kıvılcım

Yanılmıyorsam sayın Hulusi Metin' de '' Adem' in gözüyle'' isimli köşe'de yazmak istediğini belirtmişti. Vaz mı geçti acaba? Haftada bir yazarım diye not yazmıştı..
Old 19-10-2002, 14:40   #27
Admin

Alıntı:
Yanılmıyorsam sayın Hulusi Metin' de '' Adem' in gözüyle'' isimli köşe'de yazmak istediğini belirtmişti. Vaz mı geçti acaba? Haftada bir yazarım diye not yazmıştı..

ah pardon o mesajı ben görmedim..

O zaman 3 oldu..

Aslında 3.5. Bir üyemiz de özelmesajla başka bir isimle yazmak istediğini belirtti, üye ve köşe ismini netleştirmesini bekliyorum.

Eğer o üyemiz bu detayları netleştirirse, ya da bir başka üye başvurursa köşeler hemen açılıyor..
Old 19-10-2002, 20:10   #28
Kıvılcım

Alıntı:
Alıntı yapılan mesajın sahibi: Admin

Aslında 3.5. Bir üyemiz de özelmesajla başka bir isimle yazmak istediğini belirtti, üye ve köşe ismini netleştirmesini bekliyorum.

Eğer o üyemiz bu detayları netleştirirse, ya da bir başka üye başvurursa köşeler hemen açılıyor..

Bence açalım; 4.kişi sayın ege olsun. Bu fikri ortaya atan oydu. Köşesinin ismi, '' genius'' olsun, haftada bir kesin yazar..

ayrıca, buçuklu arkadaşımızın köşe ismi de ya '' 3,5'' yada sadece ''buçuk'' olabilir..

Açılsın hele bir, bir yol bulunur..

Saygılarımla..
Old 21-10-2002, 16:58   #29
ege

peki teşekkür ederim, üye olduğum zamanla yazdığım msj sayısına bakılırsa pek haftada bir olmuyor gibi ama
daha sık baş ağrısı yaparım..
Genius..
çok da benzemiyorum!
teşekkürler. yazmaya çalışırım
sevgiler..
Old 21-10-2002, 19:35   #30
Kıvılcım

Sayın admin,

Okey için 4.kişiyi de bulmuş olduk. Taşları dağıtalım mı?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi