Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

Nöbetçi Avukat alanındaki iş arama duyuruları

Yanıt
Old 09-04-2007, 14:03   #1
[Üye İsmi Kapatıldı]

Varsayılan Nöbetçi Avukat alanındaki iş arama duyuruları

İstanbul ili ve çevresinde haciz talimatlarınız çalışma koşullarınızı belirtir kapsamlı bir açıklama neticesinde infaz edilir.(Ücretli)
Old 09-04-2007, 15:07   #2
Av. Çetin

Bu sitenin en çok takdir ettiğim kısmı, site üyelerinin birbirine olan yardımı ve dayanışması iken, işi tamamen ticarete döken böyle bir mesaj görmek beni açıkcası üzdü. Ben işinin olması için yardım isteyen bir meslektaşımın zaten karşı tarafı mağdur etmeyeceğini düşünüyorum. Ama sarı sayfalara verilen ilanlar gibi buraya "ücretli iş takibi yapılır" tarzı bir mesaj yazmak bu site üyelerine yakışmıyor sanki...
Old 09-04-2007, 15:18   #3
Av.Selim Balku

Sayın Çetin, avukat yaptığı işin emeğinin karşılığını işin başında istemesi kadar kötü ne var, zaten para isteme ve para alabilme konusunda sıkıntımızı atlatamadığımız için bazan ıkıntı çekmiyor muyuz?

Sizi rahatsız adiyorsa iş vermeyin olsun bitsin!
Old 09-04-2007, 15:22   #4
Av.Cengiz Aladağ

Avukatlık Meslek Kuralları

Madde 8- Avukat kendine iş sağlama niteliğindeki her davranıştan çekinir.
Old 09-04-2007, 15:28   #5
Av. Çetin

Sayın Balku, siz ki bu sitede yardımlaşmaya en çok önem veren kişilerdensiniz, daha ortada bir istek bile olmadan yazılan bu ilan niteliğindeki iletiye nasıl destek çıkarsınız anlayamıyorum. Ayrıca bir önceki iletimi dikkatli okursanız ben zaten meslektaşlar arasında emeğin harcanmayacağına dair olan inancımı belirtmiştim. Çirkin olan özellikle parantez içinde yazılan (ücretli) ibaresidir.
Old 09-04-2007, 15:44   #6
Av.Selim Balku

Alıntı:
'Şehirlerarası Nöbetçi Avukat' Forumu avukat meslektaşlar arası dayanışma ve yardımlaşmayı amaçlayan bir forum alanıdır.

Bir şehirde çalışan ancak bir dosya nedeniyle başka bir şehirde işlem yapması gereken meslektaşlar bu forumu kullanarak o şehirde çalışan bir meslektaşlarının yardımını alabilir.

Bu forumla ilgili ilke ve kurallarımız:

Forum tüm üyelerimizin okumasına açıktır ancak sadece hukukçu üyelerimiz yazışabilir. (Avukatlık meslek kuralları gereği hukukçu olmayan üyelerin "avukat arama" mesajlarına forumda yer veremiyoruz, özür dileriz.)
Hukuk Profesyonelleri (hukuk bürosu çalışanları, adli personel vb) forumda yeni konu açabilir ancak yardım taleplerinin kişisel değil, sadece mesleki nitelikte olması beklenmektedir (Örneğin bir hukuk bürosu çalışanı kendi bürosundaki bir dosya için bu forumda yardım talep edebilir ancak eşinin alacağı için talep edemez.)
Forum hukuki sorular için değil, başka bir şehirdeki hukuki işlerin (haciz, duruşma, icra takibi, mürafaa, dosyadan evrak/fotokopi alma vs.) takibi için bir meslektaşın yardımını talep eden mesajlar içindir.
Forumdaki yardımlaşma talepleri ücretli ya da ücretsiz olabilir. Ancak forum içinde ücret hakkında detaylara girilmemesini (özellikle yanıtlarda) ve bu konuların üyeler arasında özel mesajla halledilmesini rica ediyoruz.Okumayı kolaylaştırmak adına, forumda açılacak konularda işin mahiyeti ve ilgili bulunduğu şehir (gerekirse ilçe) konu kısmında açıkça belirtilmelidir.
Forum sadece "yardım isteyen" meslektaşların mesajlarına açıktır, Avukatlık Meslek Kuralları gereği "yardım edenlerin" duyurularına izin verilmeyecektir (örneğin "Ankara'da avukatım, Mürafaanız varsa yardımcı olurum" tarzı mesajlar foruma gönderilemez.)
Yardım talep eden mesajlara yanıt eklenerek yardımın mahiyeti, detayları, içeriği sorgulanabilir ancak Avukatlık Reklam yönetmeliğine ve Meslek Kurallarına aykırı, reklam mahiyetinde, kendini öven veya tanıtan mesajların konulara yanıt olarak eklenmesine izin verilmez.

Sayın Av. Çetin Hanımefendi, ben öyle yardımsever, dayanışma sever bir adam değilim ama dayanışma olacaksa birazda başkalarının hatalarını, sorunlarını görmezden gelerek de olabiliriz. Söz gelimi bir arkadaşımız böyle bir bilgi vermiş, doğru yanlış önemli olan verdiği mesajdaki mesajdır, siz katılmıyorsanız iş vermeyin yeter ama her size göre hata yapanı dile getirecekseniz, yandık yani...

Biraz anlayış, biraz sabır, temenni ediyorum...
Old 09-04-2007, 16:33   #7
Admin

Merhaba,

Bu konuyu nöbetçi avukat forumumuzun kurallarına aykırı olduğundan forumdan kaldırdım. İlgili kuralımız:

Alıntı:
Forum sadece "yardım isteyen" meslektaşların mesajlarına açıktır, Avukatlık Meslek Kuralları gereği "yardım edenlerin" duyurularına izin verilmeyecektir (örneğin "Ankara'da avukatım, Mürafaanız varsa yardımcı olurum" tarzı mesajlar foruma gönderilemez.)

Ayrıca mesajı gönderen üyemizin ismini de teşhir olmaması için kapattım.

Bir meslektaşımızın yukarıda alıntıladığı üzere Avukatlık Meslek Kurallarına göre "Avukat kendine iş sağlama niteliğindeki her davranıştan çekinmek" zorundadır, bu nedenle avukat meslektaşların ücretli iş takibi ilanlarının (meslektaşlar arası dahi olsa) THS içinde (veya herhangi bir platformda) yayınlanmasını mümkün görmüyoruz.

Anlayışınız için teşekkürler.
Old 20-05-2010, 11:52   #8
Av.Subutay SATILMIŞ

Bürolarını yeni açmış, çalışma hayatına henüz başlamış yahut ekonomik sıkıntısı bulunup işe ihtiyaç duyan meslektaşların ''ekmek'' arayışına saygı duyulmalı, destek olunmalıdır. Bu uğurda Avukatlık Yasası ihlal oluyorsa bizbize değilmiyiz bırakınız olsun...
Old 20-05-2010, 11:59   #9
Admin

Alıntı:
Yazan Av.Subutay SATILMIŞ
Bu uğurda Avukatlık Yasası ihlal oluyorsa bizbize değilmiyiz bırakınız olsun...
Türk Hukuk Sitesi İlkeleri:
Alıntı:
  • Türk Hukuk Sitesi (THS) "Hukuk" ve "Adaleti" diğer tüm değerlerin üstünde kabul eder.
  • Sitenin doğası gereği hukuka saygısızlığa veya aykırılığa tahammül edilmez. Site "kuralcı"dır.
http://www.turkhukuksitesi.com/hukuk...i_hakkinda.htm

Ayrıca "bizbize"den kastınızın ne olduğunu da bilemiyorum ancak takdir edersiniz ki THS bir avukatlar sitesi veya baro platformu olmayıp, geniş katılımlı, veritabanı (ve bu bağlamda tüm forum mesajları da) herkese açık bir hukuk sitesidir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi