Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Hakkında Yazışmalar Siteyle ilgili sohbet ve tartışmalar ile teknik yardım içeren mesajlar. (Bu alan, yeni konulara kapalı ve mevcut konulara yanıt eklemeye açıktır)

Rumuz kullanmadan yazışmak

Yanıt
Old 01-04-2007, 19:59   #1
Av.Ali HALLAÇ

Varsayılan Rumuz kullanmadan yazışmak

Sayın Yönetici,
THS gibi geniş ve yaygın katılımlı bir site oluşturan ve bu siteyi binbir zorlukla devam ettiren sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Benim naçizane bir iki önerim olacak.Hem yöneticilere,hem de sayın üyelere..

1-Bu sitenin üyelerinin tamamına yakını hukukçulardan oluşmaktadır.Bu nedenle siteye girişte tüm üyelerin "cübbelerini" giyerek girmelerini diliyorum ve salık veriyorum.Bizim rumuz kullanmaya gereksinmemiz yoktur diye düşünüyorum.Tüm hukuk sitelerine ve ciddi sitelere kendi adımla kayıt yaptırıyorum.
Bu sanırım meslektaşların tanışması,dayanışması için yararlı olacak,hatta farklı yörelerdeki arkadaşlar mesleki işbirliği de yapabileceklerdir.
Çok önemli bir gerekçesi olmayan meslektaşların lütfen kendi ad ve soyadı ile üye olmalarını rica ediyorum.

2-THS Yönetiminin, hukukçu olmayan üyelerle ilgili "hukuksal danışma"ya sınırlama getirmesi olumlu bir başlangıç.
internet üzerinden "hukuksal danışma" yapılmasının bir çok sakıncası vardır.
Bir kere işimiz tamamen profesyonel bir iştir.Her dava,her uyuşmazlık,her olay tamamen subjektiftir.Uzaktan danışma ile çözülemez.
Uzaktak danışma etik değildir.Ya olayı doğru anlamayız,ya karşımızdaki yeterince anlatamaz.Yalnış yönlendirme sonucu yaptığı geri dönülmez hatanın vebalini kaldıramayız.
THS veya diğer ciddi hukuk sitelerinde TBB Reklam Yönetmeliğine aykırı bir davranış söz konusu olmazsa bile, internet üzerinden danışma yapılması avukatların işini olumsuz etkileyeceğini düşünüyorum.

Saygılarımla.
Avukat Ali HALLAÇ
www.merthd.org.tr
e-posta ve msn:alihallac@gmail.com
Old 01-04-2007, 21:00   #2
Admin

Sayın Av.Ali HALLAÇ,

Öneriler için teşekkürler. Yanıtınızın, mesajınızı eklediğiniz üye referans sistemi konusu ile ilgili olmadığı için bu ayrı konu içine taşıyarak cevaplandırıyorum:

1- Sitede gerçek isim kullanılması konusu sitemizin en eski tartışma konularından biridir ve yıllar boyunca çok değişik konular altında defalarca tartışılmış ve olumlu olumsuz değişik görüşler ileri sürülmüştür. Ulaştığımız noktada THS'nin çizgisi bugünkü haliyle şekillenmiştir ve bu haliyle kalacaktır: Sitemize gerçek isim kullanarak kayıt olmak zorunludur ancak gerçek ismin diğer site üyeleriyle paylaşılması zorunlu değildir.

Avukat meslektaşların pek çoğu için bu çok anlamlı bir serbestlik değilse de, THS'nin bir baro sitesi olmadığını ve tek hedef kitlesinin avukatlar olmadığını hatırlamak gerekir. THS geniş katılımlı bir hukuk sitesidir ve avukatlar THS'nin üye yelpazesinin sadece bir kanadını oluşturmaktadır. Aramızda hakimler, savcılar, emniyet müdürleri, bürokratlar, devletin değişik kademesinden memurlar, kaymakamlar, hukuk öğretim görevlileri, adli bilirkişiler vardır ve isimleri açık olarak sitede görüş ileri sürmek veya önlerine gelen bir dava hakkında sitedeki meslektaşlardan görüş almak bu meslek mensupları için avukatlar için olduğu kadar kolay değildir, hatta çoğu kez ihsası rey kapsamında olacaktır.

Keza avukat meslektaşlar dahi zaman zaman soru sorarken isimlerinin açıkça internette yer almasını istememekte, sorularının ve davaları ile endişelerinin o davanın hakimi, savcısı, karşı taraf vekili tarafından burada serbestçe okunmasından rahatsızlık duymaktadırlar. Dolayısıyla sitemizde diğer üyelere karşı anonim kalmak isteyenlerin bu konudaki hassasiyetlerine saygı duyuyoruz.

2- İnternet ve hukuki danışma konusunda yazdıklarınıza katılıyorum.
Old 01-04-2007, 21:28   #3
Mehmet Celâlettin Pe

Varsayılan Katılıyorum

Sayın Hallaç'a katılıyorum.Ben bir hukukçu değilim.Eski bir hukuklu ve hukuk severim.Sitenin yönetiminde emeği geçenlere ve katkıda bulunanlara teşekkür etmek istiyorum.Esenlikle..
Old 01-04-2007, 23:37   #4
Av.Selim Balku

Varsayılan katılmıyorum

Biz burada fikirleri tartışıyoruz, olgularla uğraştığımız mahalde şahıslarla işimiz ne ola...

Fikrini telakki eden ha jale ha jenna , biz biliyoruz ki Admin kardeş gerekli tedbiri almıştır, bundan gayrı endişe ne ola...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama

Forum Listesi