Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hayata yeniden gelseniz..

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-10-2007, 10:20   #91
av.akif

Ben Afrikada bir okulda öğretmen olmak isterdim...
Old 26-10-2007, 12:42   #93
Av.Pınar Ertunç

bir daha hayata gelmek mi,asla istemiyorum.Şu andaki hayatımı da zoraki yaşıyorum zaten.Keşke hayatı kısaltmanın bir yolu olsa...
Old 26-10-2007, 12:45   #94
av.akif

Pınar hanım afrikaya buyrun,belki hayatın başka anlamlarını yakalar ve böyle düşünmekten vazgeçersiniz
Old 26-10-2007, 12:52   #95
Av.Pınar Ertunç

Akif bey,
Afrikada hayatı sevdirecek ne var?
Siz neler keşfettiniz?
Old 26-10-2007, 13:29   #96
av.akif

Hayatı başkalarına faydalı olmak üzere kurarsak hayatıda sevebileceğimiz kanısındayım.Afrikadada bu imkanın olduğunu sanıyorum...
Old 26-10-2007, 14:23   #97
Jeanne D'arc

Alıntı:
Hayatı başkalarına faydalı olmak üzere kurarsak hayatıda sevebileceğimiz kanısındayım.Afrikadada bu imkanın olduğunu sanıyorum...

İddia ediyorum: Türkiye'de de var. Gerçek!
Old 14-11-2007, 21:19   #99
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan hasan alp erdoğan
bir daha gelmeyi düşünmezdim ki...?

Yapmayın paşam... Böyle duygusal yaklaşımlar bir paşaya uymaz.

Ben de bir daha gelmek istemezdim ama mutlaka gelecek olsaydım yine aynı anne-babamdan olmayı, ve yine eşimle-kızımla yaşamayı isterdim... Ve yine elbette ki THS'yi, Lololistan'ı kesinlikle isterdim...
Old 15-11-2007, 21:28   #100
HMK150

EĞer Yenİden BaŞlayabİlseydİm YaŞama

İkİncİsİnden Daha Çok Hata Yapardim.

Kusursuz Olmaya ÇaliŞmaz...sirt ÜstÜ Yatardim.

NeŞelİ Olurdum İlkİnde OlmadiĞim Kadar,

Çok Az Şeyİ Cİddİyetle Yapardim.

Temİzlİk Sorun Bİle Polmazdi Asla,

Daha Çok Rİske Gİrerdİm.

Yolculuk Ederdİm Daha Fazla.

Daha Çok GÜn DoÜumu İzler

Daha Çok DaĞa Tirmanir, Daha Çok Nehİrde YÜzerdİm.

GÖrmedİĞİm Bİr Çok Yere Gİderdİm.

Dondurma Yerdİm Doyasiya Ve Daha Az Bezelye.

GerÇek Sorularim Olurdu Hayalİ Olanlarin Yerİne.

YaŞaminin Her Anini GerÇek Ve Verİmlİ Kilan

İnsanlardandim Ben.

Elbette Mutlu Anlarim Oldu Ama

Yenİden BaŞlayabİlseydİm EĞer, Yalniz Mutlu Anlarim Olurdu.

Farkinda Misniz Bİlmem; YaŞam Budur Zaten:

Anlar, Sadece Anlar, Sİz De “ani” YaŞayin.

HİÇbİr Yere Yaninda Para, Su Şemsİye Ve Telefon

Almadan Gİtmeyen İnsanlardandim Ben.

Yenİden BaŞlayabİlseydİm EĞer, HİÇbİr Şey TaŞimazdim.

EĞer Yenİden BaŞlayabİlseydİm,

İlkbaharda Ayakkabilarimi Firlatir Atardim.

Ve Sonbahar Bİtene Kadar YÜrÜrdÜm Çiplak Ayaklarla.

Bİlİnmeyen Yollar KeŞfeder, GÜneŞİn Tadina Varir,

Çocuklarla Oynardim.

Bİr Şansim Daha Olsaydi EĞer...

Ama İŞte SeksenbeŞİndeyİm Ve

Bİlİyorum ÖlÜyorum....

Jorge Luİz Borges
Old 16-11-2007, 10:23   #101
suzan

Alıntı:
Hayata yeniden gelseydim bir insanla karşılaşmayı bir süreliğine öne almak isterdim. Sadece bunu isterdim.
Evet ben de hayata yeniden gelseydim aynı şeyi isterdim...
Old 19-11-2007, 03:16   #102
erkanaga

Alıntı:
Yazan haklaw
Hayata yeniden gelseydim; 1500'lü yıllarda bir anadolu köyünde kendi toprağını işleyen tek sıkıntısı nafakasını çıkarmak olan saf bir köylü olmak isterdim.
Bendeee
Old 22-11-2007, 08:33   #103
HMK150

Varsayılan hayata yeniden gelseydim...

eğer şimdiki hayatımda yaptığım hatalarımı hatırlayarak yeniden hayata gelseydim , hepsini tekrarlardım ))) ama mühim olan doğaçlama yaşamaksa , yaw bırakın düşünerek yaşamayı... zaten düşündükçe daha çok hata yapmıyor muyuz? hayatı akışına bırakırdım... şimdi yaptığım gibi ... çaresizseniz ... çare sizsiniz... herşey sizde başlar ve biter , hayatın bi suçu yok ki pollyanna mıyım neyim? ama daha çok kırmızı başlıklı kız gibiyim sanırım kötü kalpli kurtlarla burun buruna ))))) allah'tan iyi kalpli ormancılar da var ay sabah sabah masal tadında yaşadım hayatı sağolun be...
Old 28-11-2007, 15:46   #104
av.sally

Yeniden hayata gelseydim şimdiki hayatımdan çok daha farklı bir hayata sahip olmak isterdim.
Old 28-11-2007, 19:25   #105
üye18721

Hayata yeniden gelsem, yine hatalarımı göremezdim.Ama geçmişe dönüş mümkün olsaydı,bazı şeyleri engellemeye çalışırdım.Babamın ve annemin zamansız ölümlerine neden olan etkenler gibi....
Old 29-11-2007, 19:46   #106
yağmurdamlası

Varsayılan :)

Her günü kendimize yeni bir hayat yapamıyoruz hep aynı noktalara takılıp kendimizi üzmeyi başarabilen nadir varlıklarız...Aslında biz hep yeniden doğup yeniden ölmüyor muyuz..?
Old 03-12-2007, 00:57   #107
Gülümse

Yeniden bu dünyaya gelsem hayatımın aynısını yaşardım demiştim.. Ama tek bir hatamı yenilemez hiç sigara içmeye başlamazdım.. Sigarayı bırakalı dört sene olmasına ramen bu hatayı hayatımdan tamamen silmek isterim..
Old 25-03-2008, 11:10   #108
supernatural

Mahçup

Alıntı:
Yazan zeynel
hayata yeniden gelsem... bu sefer hata yapmayıp matematik öğretmeni olurdum kesin...

sayın zeynel ne kadar geçte olsa bu konuda bende sizin gibi isterdim eğer hayata tekrar gelseydim
Old 01-04-2008, 08:23   #109
Av_Ece Altunay Önal

hayata yeniden gelme şansım olsaydı, kendi memleketimden olmayan biriyle evlenmek isterdim
Old 08-01-2012, 20:06   #110
üye31284

Yetinmeyi bilen bir insan olmak isterdim. Yoksa ne olursan ol ne farkeder ki...
Old 08-01-2012, 20:24   #111
Gülümse

Hayata yeniden gelsem, bu hayatı hatırlamak isterim...
Old 09-01-2012, 12:16   #112
Av. Ali YILMAZKARA

Sadece meslek olarak değerlendireceğim;
İleri bilimlerle uğraşan bir bilim adamı olmak isterdim.
Hukuk bazen beni mutsuz ediyor
Ama avukatlık güzel
Old 09-01-2012, 14:58   #113
Cumhur Okyay

İnsanlar bu dünyaya, ruhlar âleminden gelmişlerdir. Allah, insanların bedenlerinden evvel ruhlarını yaratmıştır.
O alemi bilebilsem veya hatırlayabilsem, ancak o zaman bir daha gelip gelmemeyi düşünebilirim.
Hem, tekrar gidilecekse, niye gelinsin?
Geldik, gördük, gittik....
Old 09-01-2012, 15:34   #114
kezzy

Mesajların birçoğunu okudum ve şaşırdım o kadar çok karamsar mesajlar var ki, şimdiki hayatı bile kısaltmanın yolunu bile isteyenler var?
Bu kadar mutsuzsanız neyi bekliyorsunuz hayatın bir döneminde sıfırdan başlama şansınız varken?
Reenkarnasyona inanan varsa devam etsin şimdiki hayatına ama yok inanmıyorsanız ve mesajlarda okuduğum kadar mutsuz , karamsar bakıyorsanız hayata bence çok da zaman geçirmeden mutlu olacağınız hayata dair adım atmaya başlayın.
tüm seçimlerin tamamen size ait olduğu bir dünyada tahmin ettiğinizden çok daha fazla mutlu olacaksınız, doğrusuyla yanlışıyla ama kendi seçimlerinizle tutunun hayata... İşinizi şansa bırakmayın
Old 19-01-2012, 14:27   #116
Atahun

Alıntı:
Yazan av.akif
Ben mutluyum

Ben de...

Risk almayı sevmem. Hayata yeniden gelsem ve benden bir tercih yapmam istense, daha kötüsünün da olabileceğini düşünerek yine aynı şartlarda yaşamımı sürdürmeyi tercih ederdim. Sonuç itibariyle; kendimle barışık, çevremle barışık, huzurlu ve mutluyum. En azından şimdilik... Daha ne isteyebilirim ki ?

Aksi, sahip olduklarıma nankörlük olur.
Old 13-10-2012, 00:01   #118
AV Sezin

Aktris olmak isterdim.
Her filmimde başka bir hayat,başka insanlar ve başka bir ben olabilmek için...
Old 13-10-2012, 13:42   #119
Cumhur Okyay

Her yaşta iken, on sene sonrasını tam görebilecek bir kaabiliyete sahip olarak, gelmek isterdim.
Old 15-10-2012, 21:42   #120
üye19891

Keşke tekrar gelsem, anneciğimle, babacığımla anılarımı tekrar yaşasam...ve tekrar tekrar yaşasam... Ölüm her gün biraz daha yaklaşıyor. Sevdiğim kişileri kaybetmekten korkuyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi