Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

3 yillik sureyi beklemeden dava acmak icin

Konuyu Kilitleyin
Old 07-11-2015, 20:41   #1
ist34

Varsayılan 3 yillik sureyi beklemeden dava acmak icin

Merhabalar,
Red ile sonuçlanmış bir boşanma davam var. Temyizden geleli 1 yıl oldu. 2 yıl daha beklemek istemiyorum. Karşı taraf da boşanmak istiyor. Ama bir araya gelip protokol hazırlama olanağımiz yok. Davayı ben acsam karşı taraf da mahkemeye gelip ben de boşanmak istiyorum dese hakim bu durumu değerlendirip boşanmaya karar verme ihtimali var mi . yoksa 3 yıllık sure dolmadigi için yinr davayı red mi eder. Veyahut da dilekcem hiç mi işleme alınmaz? Sorularim bunlar. Şimdiden tesekkur eder iyi çalışmalar dilerim.
Old 09-11-2015, 21:54   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Evlilik süresi 1 yılı doldurduğunda taraflar anlaşmalı boşanma için başvurabilirler ve boşanma gerekçelerini hakime açıklamadan boşanabilirler.

Davası reddedilen kişi de karşı tarafla anlaşarak boşanabilir.

3 senelik bekleme,yeni bir boşanma sebebi olmadığında seçenektir.

Kısacası anlaşmalı boşanma davası açabilir ve eşiniz de duruşmaya gelip boşanma ve ekleri konusunda anlaştıgınızı söylerseniz hakimin boşanmaya karar vermesi beklenir.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararı olacaktır.
Old 13-11-2015, 08:26   #3
ist 34

Varsayılan ynt

Habibe hnm ilginize teşekkürler fakat benim sorunum esimle iletişim kuramiyor olmam. Davayı protokol yaparak değil de ben tek basıma acmam mümkün mudur? Asıl sorum bu.
Old 13-11-2015, 12:07   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Elbette davayı siz açabilirsiniz.Eşiniz duruşmaya gelip boşanmayı ve anlaşma koşullarını kabul ettiğini söylerse anlaşmalı boşanma yapabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi