Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatılma

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 17-11-2012, 15:37   #1
maden81

Önemli aldatılma

sayın kahdem
eşimle 1.5 yıldır evliyiz. kendisinden kaynaklanan(evde reşit yaşta bir kızı ve oğlu ile anlaşamama)sorunlardan dolayı evliliğimize ailemin yanında devam ediyoruz. bu evlilikten 2 aylık bebeğimiz var. eşimle aramızda yaş farkı var. eşim benden önce ikisi dini biri resmi olmak üzere evlilik yapmış fakat ayrılmışlar. ben ölen eşiyle 5. eşiyim sonradan öğrendim. eşim eski eşlerine mesajlar ve kendi resimlerini yollamış. farklı kadnlara yapılan mesaj ve aramalarda var.bu sabah telefonuna baktığımda gördüm ve eşimi severken her şeyine katlanırken aldatılmayla karşılaşmam beni üzdü. kendisiyle konuştum özür dilemek yerine pazartesi dava açıcam boşuycam seni dedi. bu durumda ailemin yanında kalıyor olmamı delil göstereceğini hiçbir hakimin bana nafaka bağlayamayacağını ve oğlumuda benden alacağına dair konuşup çocuklarıyla olan evine gitti. çaresizim. eşimi seviyorum ve oğlumdan ayrılmak istemiyorumda.bu durumda boşanma olurmu olursa oğlumun velayetini alabilirmi merak ediyorum. yardımlarınız için teşekkürler
Old 17-11-2012, 17:06   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan maden81
sayın kahdem
eşimle 1.5 yıldır evliyiz. kendisinden kaynaklanan(evde reşit yaşta bir kızı ve oğlu ile anlaşamama)sorunlardan dolayı evliliğimize ailemin yanında devam ediyoruz. bu evlilikten 2 aylık bebeğimiz var. eşimle aramızda yaş farkı var. eşim benden önce ikisi dini biri resmi olmak üzere evlilik yapmış fakat ayrılmışlar. ben ölen eşiyle 5. eşiyim sonradan öğrendim. eşim eski eşlerine mesajlar ve kendi resimlerini yollamış. farklı kadnlara yapılan mesaj ve aramalarda var.bu sabah telefonuna baktığımda gördüm ve eşimi severken her şeyine katlanırken aldatılmayla karşılaşmam beni üzdü. kendisiyle konuştum özür dilemek yerine pazartesi dava açıcam boşuycam seni dedi. bu durumda ailemin yanında kalıyor olmamı delil göstereceğini hiçbir hakimin bana nafaka bağlayamayacağını ve oğlumuda benden alacağına dair konuşup çocuklarıyla olan evine gitti. çaresizim. eşimi seviyorum ve oğlumdan ayrılmak istemiyorumda.bu durumda boşanma olurmu olursa oğlumun velayetini alabilirmi merak ediyorum. yardımlarınız için teşekkürler

Evi terk eden(ki sizinki terk bile sayılmaz), ayrı yaşamakta haklı olduğunu kanıtlarsa, diğer taraf bu olaya dayanarak boşanma davası açamaz. Kaldı ki siz birlikte karar vererek ailenizin yanında kalmışsınız. Bu hususu her türlü delille, kanıtlayabilirsiniz.

Eşiniz başka bir sebebe dayanmazsa, anlattığınız kadarıyla boşanmaya karar verilemez. Öte yandan boşanmaya karar verilse bile, müşterek çocuk anne bakım ve şefkatine muhtaç olduğu için velayeti size bırakılır. Çocuk için iştirak nafakasına hükmolunur.Olaylar anlattığınız gibiyse ve talep ederseniz davanın kesinleşmesinden itibaren lehinize yoksullluk nafakasına hükmolunur.

Bir avukattan profesyonel destek alırsanız hak kaybına uğramazsınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi