Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

İcra Takibi Masraf Hesaplama Aracı

Yanıt
Old 09-01-2012, 12:43   #1
Avanıl

Varsayılan İcra Takibi Masraf Hesaplama Aracı

Büyük ihtimal çoğu meslektaşımız icra takibi için bir program kullanıyordur. Bu programlarda belirli bazı bilgileri girdiğinizde hesaplamaları ve masrafı otomatik olarak yapar. Ancak program kullanmayan meslektaşlarımız da olabilir. Ben de Microsoft Excel formatında bir hesaplama aracı yaptım. Program kullanmayan meslektaşlarımızın işine yarayacağını düşünüyorum.

Öncelikle bu hesaplama aracını kullanmak için bilgisayarınızda Excel olması lazım. Excel ile bu hesaplama aracını açtığınızda karşınıza gelen ekrana takibiniz ile ilgili bilgileri girip takip çıkış miktarı ve toplam yapılacak masrafı otomatik olarak görebilirsiniz.

Ben takiplerde olası değişkenleri düşünerek bu hesaplama aracını yaptım. Örneğin çeke dayalı bir takipte çek tazminatı ve çek komisyonu da uygulamak isterseniz, bu hesaplama aracında bu kısımları seçerek hesaplama yaptırabilirsiniz. Bunun gibi birkaç şey daha bu hesaplama aracı ile yapılabilir.

Ancak eksik yapmış olduğum kısımlar da olabilir. Bu yüzden kullanıldıkça eğer eksiklikler ortaya çıkarsa ona göre de güncellenebilir. Hesaplama aracının ileride güncellenebileceği ihtimalinden sürüm 1.0 numarası verdim. Böylece eğer güncellenip değişiklik yapılırsa hangisinin eksi hangisinin yeni olduğu anlaşılır.

Bu hesaplama aracı hiçbir ticari amaç güdülmeden, meslektaşlarımıza faydalı olabileceği düşünülerek hazırlanmıştır. Ben daha önceden yine kendi yaptığım başka bir şeklini kullanıyordum. Ancak şimdi bunu biraz geliştirip, 2012 yılı rakamlarına göre düzenleyerek sizlerin de kullanımına açıyorum.

Hesaplama aracı içinde hatalar da olabilir. Benim en son yaptığım denemelerde bir hataya rastlamadım. Ancak sizler böyle bir hata bulursanız, beni uyardığınızda gerekli değişiklik yapılır.

Hesaplama aracında kullanıcılar sadece bilgi girişi gereken yerlere müdahale edebilirler. Bu yüzden diğer alanları ( Excel formülleri yazılı olan ve asla değişememesi gereken yerleri) bozamazsınız.

Hesaplama aracını indirebileceğiniz link aşağıdadır. Hesaplama aracı sıkıştırılmış formatta (winzip, winrar gibi) inecektir. Sıkıştırılmış dosyayı açtığınızda içinde hesaplama aracının kendisini ve tanıtım-kullanım kılavuzunu da bulacaksınız.

Bunun yanında bir de yeni HMK gereğince gider avansı hesaplama aracı da yaptım. Bu araç da davanın açılacağı mahkemeye göre hesaplama yapabilmekte. Ancak onu şu an yayınlamıyorum. Çünkü onu ayrıca harç hesaplama aracı ile birleştirip yayınlayacağım.

Umarım sizler için faydalı olur. Görüşleriniz ve önerilerini bekliyorum. Saygılarımla.

İcra Hesaplama aracını indirme linki : http://www.anilyalcinkaya.av.tr/download.asp
Old 09-01-2012, 17:26   #2
tiryakim

Üstadım Teşekkürler bir sorum olacak 2012 harçlarına göre mi hazırlandı bu program
Old 09-01-2012, 17:29   #3
Avanıl

Doğrudur. Tüm miktarlar 2012 harçlarına göredir. Bir tek APS giderinden emin değilim. En son baktığımda 15,00 TL idi, halen de aynı göründüğü için aps gideri 15,00 TL den hesaplanıyor. Eğer yanlışlık varsa gerekli düzeltmeyi de yaparım.
Old 09-01-2012, 21:04   #4
tiryakim

Anıl Bey borçlulardan ödeme taahhüdü almak için de excelde program hazırlamayı düşünüyormusunuz...
Old 09-01-2012, 21:17   #5
Avanıl

Alıntı:
Yazan tiryakim
Anıl Bey borçlulardan ödeme taahhüdü almak için de excelde program hazırlamayı düşünüyormusunuz...

Benim kendi yaptığım ve kullandığım öyle bir excel programım var aslında. Ancak kendime göre hazırladığımdan diğer kullanıcılar için biraz karışık gelebilir. Genel kullanım için sadece taahhüdü içeren bir şey yapılabilir.

Büyük ihtimal yarın da dava harç ve gider avansı hesaplama aracı bitmiş olacak.
Old 09-01-2012, 22:19   #6
tiryakim

Teşekkürler üstadım ödeme taahhüdü almak için excelde basit bir program hazırlayıp THS eklerseniz çok seviniriz.
Old 10-01-2012, 20:12   #7
Avanıl

6100 sayılı HMK gereğince dava ve harç hesaplama aracıda tamamlanmış olup aynı adresten indirilebilir.
Old 17-01-2012, 17:28   #8
Avanıl

Alıntı:
Yazan tiryakim

İcra Taahhüdü Hazırlama aracı da tamamlanmış olup aynı adresten indirilebilir.
Old 27-05-2012, 13:04   #9
canoz

İcra hesaplama ve dava masraf hesaplama araçlarını hem iş hemde ev bilgisayarıma yükledim. Eline sağlık excelde harikalar yaratmışsınız
Old 27-05-2012, 18:04   #11
tiryakim

2012 icra vekalet oranları baz alınarak mı hazırladınız üstadım bu programı
Old 29-06-2012, 09:58   #12
Avanıl

İcra takibi masraf hesaplamada vekalet ile ilgili bir kısım yok. Bu sadece takip açarkan ne kadar masraf gerektiğini hesaplıyor. Ancak şunu farkettim, ilamlı takipte fazla hesaplama yapıyor. Gerekli değişikliği yapıp düzelteceğim.
Old 29-06-2012, 10:14   #13
şerife

Emeğinize sağlık.Teşekkür ederim böyle bir program yeni ofis açan arkadaşlar için çok faydalı olacak
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi