Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Ths üyelerine,site konuklarına ve ceza hukuku hçg'ne duyuru!!!

Yanıt
Old 14-01-2007, 13:44   #1
Seyda

Varsayılan Ths üyelerine,site konuklarına ve ceza hukuku hçg'ne duyuru!!!

Arkadaşlar merhaba;

Bildiğiniz gibi Ceza Hukuku Çalışma Grubu sitemizin en kalabalık çalışma gruplarından biri.Bu alan hukukun diğer tüm alanlarıyla sıkı bir bağ içinde.Bu yüzden grup için çalışma yapabileceğimiz alanlar oldukça geniş.Bu genişlik çalışma grubumuzun işini kolaylaştırabilir ancak hepimizin katkısıyla..Tek başına yapılan hiçbir iş hiçbir şekilde yardımlaşmanın getirdiği başarılı perfonmansa ulaşamaz..

Değerli Ths üyeleri,Ceza Hukuku Çalışma grubu üyeleri ve sitemizin henüz üyesi olmayan değerli konukları;

Çalışma grubumuzu aktif hale getirmek sadece bu site için yapılan bir çalışma olmayacaktır.Ths, İnternetin hızla geliştiği bu zamanda hukukla ilgili konularda her kesimden insanın ziyaret ettiği bir sitedir.Yaptığımız çalışmalarla sadece site içerisinde bir fayda sağlayacağımızı düşünmeyiniz.Bizler hukukçu kimliğimizle belki de ilerde kanunları yapan yasama içinde,uygulayan yürütme içinde ve kanuna aykırılıkları yargılayan yargı içinde yer alacağız.Şu anda da sitemizi ziyaret edenler ve üyelerimiz içinde çalışmalarımızdan faydalanabilecek birçok kişi var.

Site forumu vasıtasıyla bu alanda çalışmak,çalışma grubumuz vasıtasıyla çalışmalarımızı duyurmak için birşeyler yapmak ve önerilerini paylaşmak isteyen siz değerli arkadaşlarımızı yardıma çağırıyorum..

Sevgi ve saygılarımla..

Ceza Hukuku Çalışma Grubu Koordinatörü Seyda Kibar
Old 14-01-2007, 16:14   #2
Emrah Güler

Seyda Hanım çok güzel açıklamışsınız. Ben çalışma grubumuzu aktif hale getirebilmek için grup üyelerinin iletişiminin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Sadece bir kaç kişiyle de bu bölüm aktif tutulabilir fakat o zaman çalışma grubu olmanın çok da bir anlam ifade etmeyeceği kanısındayım. Bunun için mesela belli aralıklarla düzenli olarak toplantılar yapabilir ve çalışma grubumuza katılımı mümkün olan en yüksek seviyeye çekmeye çalışabiliriz.
Old 14-01-2007, 19:05   #3
Seyda

Emrah Bey elbette ilk amaç üyeleri biraraya toplayabilmek.Ben tek başıma belli kurallar koymak istemiyorum şuan.Grubumuzun çalışma biçimini ve kurallarını birlikte belirlemeliyiz.Bu nedenle en kısa zamanda bir toplantı yapmak niyetindeyim.Kurallar bir kez konacak ve kimse için esnetilmeyecektir.Sizin de önerileriniz varsa değerlendirelim.Sevgiler..
Old 14-01-2007, 23:08   #4
Kemal Yıldırım

Bir koordinatörümüzün olması beni son derece mutlu etti. Şimdiden hepimize hayırlı olsun. Seyda hanım haklı aslında. Tek başına kurallar konulması biryerde diktatörlüktür(her ne kadar bu grubun çalışması için diktatörlük gerekse de biz demokratik yollardan yapabildiğimizi yapalım). En kısa zamanda kuralları belirleyerek yolumuza devam etmemiz dileğiyle. Bu konuda ben de elimden geleni yapacağımı bildireyim.

Saygılar...
Old 15-01-2007, 00:16   #5
Av. R. Onur ÇINAR

öncelikle yeni kootdinatörümüzün hayırlı olması dileğiyle...

ben de ceza hukuku alanında çalışmaya istekli bir hukukçu adayıyım. bu konuda kendimi geliştirmek isterim. tüm çabamla çalışacağımdan emin olabilirsiniz.

saygılarımla
Old 16-01-2007, 14:00   #6
Erencan

seyda hanım bende mesleki bilgi ve deneyimlerimle sizlere yardımcı olmak isterim.Özellikle şartla salıverilmenin geri alınması veya geri alınmasının geri alınması,cezada mahsup gibi konularda deneyim sahibiyim.Bu konularda soru olrsa yanıtlamaya hazırım.Saygılarımla.
Old 16-01-2007, 18:43   #7
Av.Elvan Akkaya

seydacım öncelikle hayırlı olsun
ben de bir cezasever olarak zaman buldukça burda olacağım.belirlenecek toplantılara da önemli mazeretler dışında icabet edeceğim.
Old 18-01-2007, 14:16   #8
halit pamuk

Merhaba,

öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Açıkcası çalışma gruplarının Meslektaş sorunları kısmından farklı olması gerektiğini düşünüyorum.

Koordinatörün yönlendirmesiyle;

a) Yargıtayın yanlış uygulamaları çalışma gündemine getirilebilir ve burada tartışılabilir.Bir Sonuca ulaşılamasa da beyin jimnastiği yapılmış olabilir

b) kendi yaşadığımız ve aklımıza takılan sorunlar ve sorular paylaşılabilir

c) Farklı, ilginç hatta fantastik kurgular çalışma ortamında paylaşışıp tartışılabilir.

d) Bir üyenin yazdığı Makale gündeme alınıp tartışılabilir.

e) Ceza hukukunda yayınlaşmış kitaplar okunup, sitede değerlendirmesi yapılabilir.Reklamını da yapmış olursunuz.

f) Cezanın derinlerine inip felsefesini, nedeni, tarihçesini araştırıp, bu konuda araştırmacılara kaynak olabilirsiniz.

g) Mukayeseli hukuktan örnekler sunulabilir.

h) Yüksek lisans,doktora ve öğretim görevlileri tartışmaya davet edilebilir, uzmnalştıkları alandan faydalanılabilir.

Aklıma gelenler,bunlar...

Böylece bizlerde sizin sayenizde çok şeyler öğrenmiş oluruz, size minettar oluruz.
Old 18-01-2007, 20:06   #9
Staj.Av.Selçuk

öncelikle seyda seni tebrik ederim.
hep beraber bu işin üstesinden gelebiliriz ama hep beraber.bir çoğumuz ceza hukukunu sever ve fantastik buluruz.kime sorsanız ben ceza av.ı olmak istiyorum der.bu kadar çok üyenin olması da bundandır.ama malesef bu kuru kalabalıktan öteye gidemiyor.herkesin birbirinden haberdar bir şekilde bişeyler yapması gerekir.dün akşam borçlar hukuku toplantısı vardı.imrendim valla hatta kıskandım toplantıya katılmak istedim.ama kovdular)sevgili koordinatörümüz en kısa zamanda geniş bir katılımın olacağı bir toplantı yapmalıyız.seyda bence sitede genel bir duyuru yapmamız gerekır.portalda.ben herzaman elimden geleni yapmaya hazırım...
saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi