Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

zoraki kefillik

Konuyu Kilitleyin
Old 14-12-2009, 23:32   #1
Konuk ecem kutlu

Varsayılan zoraki kefillik

eşimin 6 milyarlık borcuna arsam olduğu için eşimin baskısı ve şiddet uygullamasıyla 1 hafta önce taahütlü kefil oldum 1.450 ytl senet imzaladım.tüm borçlarınada kefil oldum.(Hatta avukata bile eşim için 2 . imzam bir evlenirken birde bu kefillik dedim 3. imzam boşanma olurdum dedim kimse anlamadı)eşime mahkemeye vereceğim diyerek benimle boşanmasını istediim ve bugün ayrıldım arsamdan ve evdeki eşyalardan başka birşeyim yok zor durumdayım 1 ay içindede 2 milyar ödemesi var ödemezse borçlu ben olacağım kefilliğimi nasıl iptal edebilirim.lütfen bana yardım edin psikolojim bozuldu.mahkemeye versem hak kazanabilirmiyim.
Old 15-12-2009, 18:30   #2
Doç. Dr. Özge Yücel

Eğer eşiniz sizi tehdit ederek kefil yapmışsa ve senet imzalatmışsa kefil olmanızdan itibaren bir yıl içinde kefaletin iptalini isteme hakkına sahipsiniz. İptal hakkının kullanılması hiçbir koşula bağlı değildir, ancak ispat kolaylığı için noter aracılığıyla ihbar yoluna başvurabilirsiniz. Tehdit, size ya da yakınlarınıza bir zarar vereceğini söyleyerek sizi kefil olmaya zorlaması biçiminde gerçekleştiğinde bu sözleşmeyi iptal etme hakkına sahipsiniz. Eğer eşiniz sizi tehdit etmediyse bu durumda iptal etme hakkına sahip değilsiniz.
Her durumda mutlaka bir avukattan yardım almanızı öneriyoruz, çünkü sizin anlattıklarınız kadar bilgiye sahibiz, bire bir olayın incelenmesi sonucunda farklı sonuçlara varılabilir. Eğer mali gücünüz elverişli değilse bulunduğunuz yerdeki baronun adli yardım birimine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi