Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Anket Sonucu: Hukukçular ve Kilo Problemleri : Kilo Sorunuz olduğunu düşünüyor musunuz?
Evet, kilo sorunum olduğunu düşünüyorum. 260 50,58%
Hayır, kilo sorunum olduğunu düşünmüyorum. 254 49,42%
Oy Verenler: 514. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 153)

Hukukçular ve Kilo Sorunları

Yanıt
Old 17-03-2007, 14:20   #31
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Sayın Admin,

Forum "Hukukçu kadınlar ve kilo sorunları" olarak açılmış olsaydı, sorunsuz bir katılımcı herhalde olamazdı.

Osmanlı sultanlarından Twiggy'ye, önümüze sürekli farklı bir prototip konduğundan olsa gerek, kadınların hiç bir zaman "kayıtsız şartsız" kilolarından memnun oldukları görülmemiştir. Eh, memnuniyetsizlik varsa, doğal olarak sorun da var

Zayıf veya ideal ölçüde bir arkadaşınıza rastlarsınız, "yooo, yo sana öyle geliyor, çok aldım, en az 2 kilo vermem lazım" der.

Oldukça kilolu bir arkadaşınıza rastlarsınız, o vakit konuyu kiloya o getirmeye çalışssa bile buna asla fırsat tanımazsınız, "boşvermelidir ya, hayatta başka sorun mu yok" larla konu ustalıkla açılmaksızın kapatılır.

Erkek hukukçular için kilo, ancak sağlıklarını tehdit edici özellik kazandığı takdirde gündeme gelir, sağlık sorunları yoksa, kilo sorunları yoktur.

Bu güzide forum için, kişisel görüşümü beyan etmemizi bekler iseniz, sohbet odası ananas dedikodularının birer şayiadan ibaret olduğunu hatırlatır, saygılarımı sunarım efendim
Old 17-03-2007, 14:22   #32
allegria

Alıntı:
Yazan avsevil
Bi de su içmeyi hiçççç sevmiyoruuuuuummmmmmmmmmmmmmm!!!

Alın benden de o kadar kendimi zorlamasam hiç su içmeden bir günü geçirebilirim.Aklıma geldikçe abarttım içmem lazım diye zorla içiyorum su.Günde 2.5-3 litre su içenlere şaşıyorum bunu nasıl başarabiliyorlar?
Old 17-03-2007, 14:41   #33
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Admin
Bu cümle çok tehlikeli bir cümle oldu! Bu cümleden çıkan bir anlam da İstanbul toplantısına katılan "" üyelerin kilo sorunu olduğu yönünde ki, isterseniz bir sonraki toplantıya can güvenliğinizi düşünerek siz gelmeyin!

Ehem! Onu öyle demek istemediğim gün gibi aşikar. Size provokatörlük yakışmadı Sayın Admin.

Hem toplantıya gelecek üyelerimizi tahmin edebiliyorum. Önceki toplantılardan da tanıdığım için; rahatlıkla hepsi "dal" gibi ince diyebilirim.

Saygılarımla

İmza: Yusufff yusufff
Old 17-03-2007, 18:31   #34
Av.Duygu Keleş

Ah ahhhhhhhhhhhhhh.Karnı acıkmayan,açlık hissi duymayanlara bir reçete var mı?
Old 17-03-2007, 20:58   #35
Y£LİZ

Alıntı:
Yazan canan ysr
tek bişey önerebilirim.kesinlikle hayatlarından 3 beyazı çıkarmaları un,şeker,tuz

Böyle bir hayatı düşünemiyorum

Alıntı:
Yazan viyola
Çok fazla su için
Kepek ekmeği,çavdar ekmeği ve bilumum siyah ekmek tüketmeye çalışın
Çikolata ve çerezden uzak durun
Akşam yemeklerini mümkün olduğunca erken ve çok hafif yemeye çalışın
Asansör yerine merdiven kullanın
Kepek ekmeği de çavdar ekmeği de bilumum siyah ekmeği de hiç yemem çikolata ve çerezden uzak da durmam ve hep asansör kullanırım hayatta merdivenden çıkmam

Alıntı:
Yazan Yüksel Eren
1-Günde 2 litreye yakın su içiyorum,
2-Kahvaltı hariç diğer öğünlerde ekmek yemiyorum; pilav, makarna çoğu zaman yemiyorum,
3-Akşam yemeklerinde çorba - salata ya da yoğurt,sonra da meyve yiyorum.
Doğru düzgün su içmem,ekmek ve pilavsız bir hayat düşünemem ve akşam yemeklerini çorba ve salatayla geçiştiremem.

Ama ne hikmetse zayıfım, Allah'ım şanslı mıyım neyim?
Old 17-03-2007, 21:21   #36
Av.Selcan Güngör

Sağlıklı bir yaşam için herşeyden yemek gerekir ama tabiki miktar çok önemli.Malum herşeyin fazlası zarar.
Zayıflamak ve sağlıklı bir beden istiyorsanız yapmanız gerekenler;

-bol su içmek(suyu sevmeyenler ayran içebilir.)
-üç öğün yediğiniz yemeği beş öğüne bölebilirsiniz
-uykunuzun düzenli olmasına dikkat edebilirsiniz
-günde ortalama 10.000 adım atmaya özen gösterin(kalp sağlığınız için çok önemli)
not:aç karna hareket kilo verdirir,tok karna ise kas yaptığı için kilo aldırır.

Sevgiyle...
Old 17-03-2007, 22:49   #37
Kavaz

Erkeğin kilosu tartıda,kadının kilosu aynada belli olur demişler.İlerleyen yaşlarda kilolu olmanın temel sebebinin,çok küçük yaşlarda ailenin çocuğu beslediği besinlerin içerikleri sonucu olduğunu düşünüyorum.Çocukluk döneminde yanlış beslenme sonucu(abur cubur-yağlı yemekler-kızartmalar-hamur işi vs.daha çok yöresel yemeklere aşırı bağlılık)yağ hücreleri genişlediğinden,ilerleyen yaşlarda ne kadar dikkat edilse bile bir yere kadar gelinebiliniyor.Ancak tabiki imkansız diye bir durum yok.Sıkı diyetler,düzenli bir spor ve ekonomik durumla orantılı olarak az veya cok ama düzenli bilimsel teknikli masajlar yaptırmak,bu yağ hücrelerini küçültüyor.Ben 2.5-3 yıl önce 90 kiloydum ve simdi 52 kiloyum.Nasıl yaptım?önce karar verdim!!!Sonra zayıflamayı çok ama çok istedim.Çok istemek yetmiyor,iradeli ve kararlı olmak gerekiyor.Ardından 2 yıldan fazla süren,bir kaçamak dahi yapmadığım sıkı bir diyet ile keyifli bir spor)(Sporun keyiflisi mi olur derseniz ki ben böyle düşünüyordum.Tavsiyem tenis ve pilates(topla yapılan).Bir de spora keyifi sizin bakıs acınız sağlıyor.Mesela ben gunde 1 saat aralıksız koşu bandında koşuyordum ve Türkiye haritasından gittiğim km.kadar olan kısmı işaretliyordum.Düşünsenize gerçekten yürüyerek yola cıksaydım her geçen gün başka bir şehire ulaşıyordum.Gittiğim şehirlerin bazılarına internetten bakıyordum vs.Diğer bir tavsiyem ise;Aroma terapi!!!Kesinlikle ruhunuz ve bedeniniz arasındaki uyumun sağlanması çok faydalı oluyor.Çünkü beden yapınıza uygun bitkisel yağları kullandığınızda,kokusu bile kişiyi inanılmaz etkiliyor.Tabiki bunlar için mutlaka bir doktora danışmak gerektiğini biliyoruz.Ancak şunu söyleyebilirim,Can Yücel demiş ki;"her şey sende gizli..."her şey bizde.İstedikten sonra kesinlikle olur.Şüpheye yer vermek,kararlılık konusunda yapılacak en büyük hata.
Old 17-03-2007, 23:46   #38
dobi

Sayın Jeanne D'arc

Nasıl anladınız bilmiyorun ama ben gercekten kİlomla barışıgım öle sadece aklıma gelince birden yani...
Old 18-03-2007, 15:21   #39
pinar*

Bu okul metabolizmamı bozdu, stres sahibi oldum üniversiteye başladıktan sonra ne hikmetse özellikle final dönemlerinde gastrid, sindirim bozuklukları, deri döküntüleri, ağızda yaralar çıkıverdi bende. Bir de bunların üzerine düzensiz beslenme nedeniyle kilo alıp-vermeler olunca psikolojimi varın siz düşünün!
pc: ama o sınav geceleri çekirdek çitlemeden biter mi?
Old 18-03-2007, 18:33   #40
cemaydın

Spor yapmanizi tavsiye ediyorum hem kilo vermenizde hemde stres atip rahatlamanizda cok buyuk bir faktor.

Fakulteye ilk basladigimda hem yabanci bir yerde olmanin verdigi stres hemde derslerin uzerimdeki etkisini azaltmak icin ben kosuya baslamisdim, kampus icinde olimpik standartlarda tartan zemin bir pistimiz vardi (kibrisinda tek tartan pisti idi) onceleri ufak ufak basladim kosmaya hatta hedefim maraton kosmakdi ama bunu basaramadim icimde uktedir ama yari maraton kosmuslugum vardir (23 km). Hala da devam ediyorum ve gercekden cok keyif aliyorum isin sirri kendinizi zorlamanizda ne kadar zorlar ve ter dokerseniz o kadar rahatlayip hafifliyorsunuz isin birde bilimsel yonu var vucut zorlandigi durumlarda (herhangi bir spor olsun sizi zorlayan kosu, aletli jimnastik, yuzme, tenis v.s) beyin bazi kimyasallar salgilar vucut direnciniz artsin diye galiba adi endorfindi emin degilim (ayni kimyasal cikolata yedigimizdede salgilaniyor)bu kimyasalin etkisini yaptiginiz egzersizi bitirdikden sonra bile hissetmeye devam ediyorsunuz, muthis bir his olaganustu bir rahatlama ve dinginlik kapliyor sizi, uyusturucu maddeler ve keyif vericilerde buna benzer kimyasallarin salgilanmasini sagliyor zaten . Ayrica aktif olarak spor yapanlarin depresyona girme olasiligi daha dusuk boyle bir kac makale okumusdum. Kisaca spor yapmaya bagimli hale geliyorsunuz ister istemez bir sure sonra tecrube ile sabittir.

Ne yapip edip- biliyorum zaman ayirmak zor ama- boyle bir aktiviteye baslamanizi tavsiye ediyorum.

Not: Ac karin ile hareket kilo verdirmez aksine kan sekeriniz dusecegi icin sinirli ve gergin bir ruh haline burunmenize ayrica ugrasmakda oldugunuz isdende randiman alamamaniza ve nihayetinde aclikdan gozunuz karardigi icin normalde yediginizden daha fazla yemenize neden olur sakin boyle birsey yapmayin. Tok karin ile hareket, hareketin niteligine bagli olarak vucudunuzdaki kas kutlesinde artisa neden olabilir ama kilo aldirir mi oda yediklerinizden aldiginiz kalori ve hareketin harcattigi kalori hesabi ile saptanabilir.

Bu arada sayin uniqe siz anladigim kadari ile ektomorf vucut yapisina sahipsiniz dilediginiz kadar yiyin kilo almaniz cooook zor.
Old 19-03-2007, 18:49   #41
persona

her yemekten once 30 dakika yuruyus yapmak yeterli, ozel olarak gym e gitmenize gerek yok ...

bu arada hafizasindan yakinan meslektaslara, bol bol cilek ve bogurtlen yemelerini oneririm...

ayrica, ispanak yemek, gozlerinden sikayet edenler icin cok cok onemli

bunlari ben soylemiyorum, o cok meshur bir gurup ingiliz bilim adamlari soyluyor
Old 19-03-2007, 21:47   #42
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
her yemekten once 30 dakika yuruyus yapmak yeterli, ozel olarak gym e gitmenize gerek yok ...

Sayın Persona,

Kilo sorunu olanların bir başka sorunu da "sürekli" yemeleridir. Bu nedenle 24 saat yetmeyecektir onlara.
Old 19-03-2007, 21:53   #43
Av.Ayse E.

Mutlu

...sayın Suat bey siz bizi güldürdünüz Allahta sizi güldürsün...
Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ehem!
İmza: Yusufff yusufff

Old 20-03-2007, 09:46   #44
ssblll

Neşeli

sporu tavsiye eden tüm arkadaşlara katılıyorum! düzenli beslenmenin yanı sıra spor hayatın her evresinde gerekli. ben spor olarak koşu ve yüzmeyi tavsiye ederim hem vücuttunuz ii olur hem sağlığınız! (spora zaman ayırmanız dileğiyle)
Old 20-03-2007, 12:49   #45
persona

Sayin Mehmet Saim Bey

bu konuyu dusunmemistim sanirim haklisiniz...

sunu eklemek isterim, batida cok sorun haline gelen, -cunku saglik sistemlerine asiri yuk getirmeye basladi- obezite konusunda bir arastirma elime gecti yakin zamanda, buna gore , A.B.D nin birinci oldugu listede Turkiye 4. sirada, yani biraz obez oluyoruz galiba, lutfen biraz hareket ey meslektaslar... sunu unutmayalim ki, kalp krizi riski kilo sorunu olanlarda 20 kat daha yuksek ( yine o rapordan arakladim bu bilgiyi )
konuyu iyice ciddi boyutlara tasimadan kendi acimdan kapatmak en iyisi galiba
Old 20-03-2007, 15:53   #46
av_ispir

mesele kilo olunca genellikle bayan üyelerimizi görüyorum nedendir acep)
Old 20-03-2007, 20:30   #48
Av.Can

Bende ne istersem yiyorum ama hiç kilo sorunum olmadı umarım bundan sonrada olmaz
Old 20-03-2007, 20:56   #49
Seaman

Varsayılan kilo sorunu

ben bu konuda genlerin çok etkili olduğunu düşünüyorum. Elbette fazla yememek gerekiyor ama etrafımdaki bazı insanlara bakıyorum çok fazla yemeseler de kilolular. abur cubur yenmediği zaman ve düzenli olarak da spor yapılırsa, tabii bir de genlerin yardımıyla kişide bir kilo problemi olacağını sanmıyorum. Kilolu veya zayıf ama en önemlisi spor yapmak.
Old 20-03-2007, 21:04   #50
MUHAMMED YILDIRIM

Bence de kesin genlerin suçu bu . Yoksa ben niye kilolu olayım su bile içsem yarıyor diyeceğim ama o kadar da değil . İşin şakası bir yana yapılan araştırmalar da genetik yapısı kilo almaya elverişli insanların daha çok kilo aldığını gösteriyor. Yoksa sadece yemekle olmuyor.
Old 21-03-2007, 11:43   #51
ayselari

"Kaç kilo olursa olsun her kadının vermesi gereken 3-4 kilo vardır." derler.

Ne desiniz zamanın mamalarının forum yöneticisi izin veri mi bilmem neyden bahsettiğimiz belli olsun diye yazıyorum;(SMA)mesela hiç suçu yok mu?

Obezlerin ilk kuşak temsilcisi gibi hissediyorum bu yüzden..

Bir de bir sorum olcak o kadar suyu içip nasıl mideniz bulanmıyor?
Old 21-03-2007, 15:20   #52
Av.Ateş

Üniversite birinci sınıfta beslenme alışkanlığım bozulduğu için epey kilo almıştım ama bunun dışında hiç kilo sorunum olmadı.Hatta şu sıralar fazlaca zayıfladım bile.
Old 21-03-2007, 15:33   #53
Cest la vie

Varsayılan isteee tek nedeeen!

"Gurbuz" ve 'kuvvetli" olduk mu? Olduk!
Old 22-03-2007, 12:25   #54
oguzhand0

Adminim bu konuyu açmasaydınız keşke. Kilo sorunum kendimi bildim bileli olmuştur. Hep erteledim kilo verme düşüncesini. Aslında kendimi de kandırıyordum. Mezarlıklar zayıflarla dolu diyordum. Ama daha sonra bunun bir sorun olduğunu kabul ettim. Ancak harbi dostlarımın bu durumun bana yakıştığından ve negatif bir özellik yüklemediğini öğrenince bu duru m hoşuma gitmeye başladı. Bayanlar için kullanılan "balık etli" benim için de geçerli. Ayrıca belirteyim küçükken beni şuna benzetirlerdi. Eskişehir Garından geçenleriniz olduysa görmüşsünüzdür..
Old 24-03-2007, 01:17   #55
dilekgulsen

hukuk fakültesine başladığım ilk sene 10 kilo birden almıştım..allahım o ne iştahtı, üniversite hayatım boyunca hep kilo sorunum oldu hep zayıflamak istedim. artık avukatım ve kilo sorunum yok, zayıflamak için rejim falan yapmadım kendiliğinden oldu. gerçekten sanırım bu meslek insanı tüketiyor ya da beni...
Old 24-03-2007, 21:56   #56
Av.Duygu Keleş

Üniversitede ilk 3 yıl boyunca açlık grevi diyebileceğim rejimlar yaptım ki 1.60 a 55 ebatlarındaydım. Ama nedense bir türlü kiloyu bırakın gram veremiyordum.Fakat son sınıfı bitirip çıkş belgemi aldığım gün tam 40 kiloydum.Ozamandan bu zamana alabildiğim kilo yalnızca 3. Bu durmdan oldukça memnunum.Artık istediğim ebatlardayım
Old 24-03-2007, 23:42   #57
oguzhand0

Duygu Hanım; bu konuya bu mesaj! =)

Oldu mu şimdi..
Old 25-03-2007, 00:15   #58
Av.Duygu Keleş

Oğuzhan Bey!( Oğuzhancığım yazacaktım ama konu hakkındaki hassasiyetiniz malum) Sizde okulu bitidiğinizde Bir Duygu ablam vardı Demişti de inanmamıştım diyeceksiniz
Old 25-03-2007, 00:39   #59
oguzhand0

Duygu Hanım :P okul başlayalı iki yıl olmuş ben hala şişişlerdeyim. ÖSS'dir, sınavlardır, vizeldir, cezadır, borçlardır, idaredir vs. stres mıtres yok gram azalmıyorum. Artık Allah nasıl bir metabolizmayla yarattıysa su içsem yarıyor eheheh (Yada ben hep su dışında şeyler yiyip içiyorum )
Old 26-03-2007, 16:14   #60
Av. BNK

6 sene önce askere 86 kilo gittim rakamların yerini değiştirip 68 kilo geldim. Geldiğim günden beri evden işe işten eve yürüyerek gidip geliyorum. Tam 4600 m. gidiş geliş yol yürüyorum. Ankara adliyesinin korudorlarının uzunluğu heplarıma göre tahminen 1500 m. civarında bir iki kez adliyeye gittiğim zaman 5000 m. yi geçiyorum. Öğleyin az yer akşam da çok yemem. Şimdi bütün bunlar dan sonra kilo almadığımı düşüneceksiniz ama aldım. Şu an 84 kiloyum. Ama önemli bir şey oldu. Göbek yapmadım. Yürüyüş aldığım kiloların vücutta dağılmasını sağladı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi